Akaryakıt Fiyatları

Baskentli

Profesör
11 Eyl 2016
106
115
1,185
Ankara
Halk arasında iyi mazot daha çabuk biter, ya da shellinki incedir daha çabuk biter gibi şeyler söylenir. Tek sebebi yakıt katkısı, performans artırıcı enjektör temizleyici gibi. Aslında normal motorin almak en doğrusu ama malesef ülkemizde benzin ve motorin kalitesi düşük olduğu ve kirli olduğu için eurodiesel ya da süper benzin diye tabir edilen katkılı akaryakıt almak daha mantıklı. Aralarındaki tek fark katkılar, shell o yüzden çabuk bitiyor :)
İkiside eurodiesel ama shellde katkı oranı%40 falan galiba :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
İkiside eurodiesel ama shellde katkı oranı%40 falan galiba :)
İçerikleri yapısı kimyasalları farklı tabi hepsinin :) Bir de anlaşmalı otomobil firmalarının motorlarına göre de ayarlıyorlar. Fransızlar için genelde Total, BP ile Doğuş Otomotiv (Volkswagen Binek Araç, Audi, Seat, Porsche, Lamborghini, Bentley, Volkswagen Ticari Araç, Scania), Opet Yakıt Güvence Sistemi ile, Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia marka araçlar gibi..
Mesela benim aracım Opel Astra ve depo kapağını açınca Petrol Ofisi V-Max tavsiye çıkartması var :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Valla bende arabayı aldığımdan beri Opet den alıyorum..ama 2-3 depo PO deneyeceğim...şu anda ortalama 830km civarında ışık yanıyor...bakalım değişecekmi bişeyler....

Ben motosiklet aleminden biraz biliyorum, genellikle opet tercih edilir. Motosiklet motorları dahahassas benzine karşı..çoğu kimse en sağlıklı opet ile çalıştığını söylüyordu motorların ..bende ordan yürüdüm işte...:) motoruma da ekseriyetle opetten alırım benzin

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Halk arasında iyi mazot daha çabuk biter, ya da shellinki incedir daha çabuk biter gibi şeyler söylenir. Tek sebebi yakıt katkısı, performans artırıcı enjektör temizleyici gibi. Aslında normal motorin almak en doğrusu ama malesef ülkemizde benzin ve motorin kalitesi düşük olduğu ve kirli olduğu için eurodiesel ya da süper benzin diye tabir edilen katkılı akaryakıt almak daha mantıklı. Aralarındaki tek fark katkılar, shell o yüzden çabuk bitiyor :)
Bizimki gibi 152nm olup çok yokuşlu bir yerde oturuyorsanız shell v power daha az yakmanızı sağlar

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Benim merak ettiğim bir şey var. Mesela Maslak ' da ki Opet ile Topkapı ' da ki Opet arasında nerden baksan 50 kuruş fiyat farkı oluyor. Aynı durumu gözlemlediğim bir kaç akaryakıt şirketi daha var. Bu lokasyon ile ilgili mi yoksa kalite gerçekten değişiyor mu ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Benim merak ettiğim bir şey var. Mesela Maslak ' da ki Opet ile Topkapı ' da ki Opet arasında nerden baksan 50 kuruş fiyat farkı oluyor. Aynı durumu gözlemlediğim bir kaç akaryakıt şirketi daha var. Bu lokasyon ile ilgili mi yoksa kalite gerçekten değişiyor mu ?

Farklı şubeler arasında farklı kaliteler olabiliyor. Ama bunu pahalı olan daha kalitelidir olarak algılamamak gerekiyor. Lokasyon faktörü de var tabi bayiler kendi paylarını ona göre belirliyor olabilir merkezi noktalarda çevrede akaryakıt istasyonu yoksa bindirimli fiyattan veriyorlar :)

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Ben 100 lira shell v power diesel alıyorum 330 km gidiyorum aracım fiat fiorino ortalama tüketim 6.5- 6.6 şehir içi değeri. Sanırım shell daha az menzil veriyor haftaya opet deniyeceğim.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
uzun süre sonra v-power yerine opetten aldım max 9-9.3 yakacağı yolda 10.3 yaktı ve ciddi manada çekişten düştü hem 5.4tl benzine para veriyorum hemde bunları yaşıyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
uzun süre sonra v-power yerine opetten aldım max 9-9.3 yakacağı yolda 10.3 yaktı ve ciddi manada çekişten düştü hem 5.4tl benzine para veriyorum hemde bunları yaşıyorum
İyi marka olduğu sürece arabanın alıştığı benzinden şaşmamakta fayda var. Benim araba da Shell'i aynı şekilde beğenmemişti. Yıllardır Opet'ten alıyorum. Kaliteyle alakası da yok, garip şekilde benzin seçiyor araba :)

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
İyi marka olduğu sürece arabanın alıştığı benzinden şaşmamakta fayda var. Benim araba da Shell'i aynı şekilde beğenmemişti. Yıllardır Opet'ten alıyorum. Kaliteyle alakası da yok, garip şekilde benzin seçiyor araba :)
sinir oldum ya bu halk ne zaman bu fiyatlara karşı çıkacak sabit vergi kalksa sadece 2küsür liralara gelecek vergi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
sinir oldum ya bu halk ne zaman bu fiyatlara karşı çıkacak sabit vergi kalksa sadece 2küsür liralara gelecek vergi

Onun için örgütlenme lazım, sivil toplum örgütlerinin, esnaf odalarının ve ulaşım sekötüründe çalışanların örgütlenip kazan kaldırması lazım...

Biz ulusça, savaş veya gerçekten hayati bir konu olmadığı sürece örgütlenip, hep birlikte hareket edebilen bir toplum değiliz... en azında öyleleştirildik bu dönemde..

Şu an zaten kimsenin sesi çıkamaz da, normalde de 7-8tl olsa gene kimse sesini çıkarmaz...
Millette ordan verdiğini başka yerden kaçıyırıyor... olan kaçıramayana (ücretli çalışanlar) oluyor :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım