Akaryakıt Fiyatları

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aytemiz bu gün halk günü olmasına rağmen fiyatı 2,29 liradan 2,26 lira düşürmüş. Amma düşürmüş.. :) 4 kuruş indirim :)
Valla nasıl böyle bir hata yaptım ben :(
Ali hocam canın sağolsun. :) Son 2 haftadaki zamlardan sonra herkesin kafalar karışık.
upload_2017-4-11_12-38-26.png

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Zaten devlet asıl olan direk vergileri (kurumlar vergisi, gelir vergisi gibi) toplayamadığı için, en direkt vergiler (KDV, ÖTV gibi ) ayakta durmaya çalışıyor.. hal böyle olunca takır takır, peşin peşin gelir vergisi veren vatandaş (işçi sınıfı ve beyaz yaka) hem gelir vergisini nizami olarak veriyorken, hemde korkunç seviyeye ulaşmış olan en direk vergileri hayatın her alanında direkt ödüyor..

Devlet kayıt dışı ekonomiyi denetleyemeyip, vergilendiremediği sürece, en direkt vergiler bu şekilde devam edecek ..
Bireyelere düşen görevlerde var.... en önemlisi her alışverişte fiş almak.....fiş almadığınız her ekonomik faliyet kayıt dışına gider....
Aynen daha önce açıklamıştım bunu temel sebebi bu Türkiye'de

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
10 kuruş 5 kuruş zamlar ve bunların sıklığı insanın canını sıkıyor. İşkence gibi her gün önümüze geliyor, bir kerede şu zammı yapsınlar ve fiyatı sabitlesinler biz de kurtulalım. 5 lira mazotu, 6 lira da benzini yapın herkes kurtulsun. Zaten indirecekleri yok, bari her gün zam haberi duymayalım. Resmen işkence çektirerek zam yapıyorlar.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
bugün ankarada 5.41'lik benzini türkiye petrollerinden 5.27'ye aldım.zaten canım yanmışken depom boş halde gidince iyice kötü oldum.şuan uykum kaçtı uyuyamıyorum :(

Baskentli

Profesör
11 Eyl 2016
106
115
1,185
Ankara
Bu fiyatlarda hayatta kalmanın tek yolu yokuş aşağı gaza basmamak,klima kullanmayıp onun yerine soyunmak,arabanın panelleri arasındaki boşlukları bant ile kapamak vb kısacası muhip reisin izinden gitmek gerekiyor. Ek bilgi olarak 6 aydır shell vpower nitro mazot kullanıyordum. Son 2 depoda po kullanmaya başladım. Menzilim 100+ km arttı. Shellde su mu katıyolar mazota neden böyle oldu bilen biri yazabilirmi?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bu fiyatlarda hayatta kalmanın tek yolu yokuş aşağı gaza basmamak,klima kullanmayıp onun yerine soyunmak,arabanın panelleri arasındaki boşlukları bant ile kapamak vb kısacası muhip reisin izinden gitmek gerekiyor. Ek bilgi olarak 6 aydır shell vpower nitro mazot kullanıyordum. Son 2 depoda po kullanmaya başladım. Menzilim 100+ km arttı. Shellde su mu katıyolar mazota neden böyle oldu bilen biri yazabilirmi?
Halk arasında iyi mazot daha çabuk biter, ya da shellinki incedir daha çabuk biter gibi şeyler söylenir. Tek sebebi yakıt katkısı, performans artırıcı enjektör temizleyici gibi. Aslında normal motorin almak en doğrusu ama malesef ülkemizde benzin ve motorin kalitesi düşük olduğu ve kirli olduğu için eurodiesel ya da süper benzin diye tabir edilen katkılı akaryakıt almak daha mantıklı. Aralarındaki tek fark katkılar, shell o yüzden çabuk bitiyor :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım