Arabalarınızın Bakım Maliyetleri

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,745
6,864
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
  • Marka: VW
  • Model: Passat Variant
  • Yıl: 2023
  • Bakıma girdiği kilometre: 2258
  • Motor: 1.5 TSI ACT
  • Şanzıman: DSG
  • Yapılan İşlemler: 1.Yıl Periyodik Bakımı - Fazla yatmasından dolayı ilave Rot ve Balans Kontrol-Ayarı
  • Maliyet: 10.098 TL (0 TL)
  • İşlem yapılan servis: Doğuş Oto
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Aracı çok geç geri almak dışında sorun yok.
Bayiden trafiğe çıkarılmış ancak çıkarılmamış bir araç olduğundan ilk yıl bakımı hediye.
Fatura tutarı bu şekildeydi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,129
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
  • Yapılan İşlemler: 1.Yıl Periyodik Bakımı - Fazla yatmasından dolayı ilave Rot ve Balans Kontrol-Ayarı
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Aracı çok geç geri almak dışında sorun yok.
Bayiden trafiğe çıkarılmış ancak çıkarılmamış bir araç olduğundan ilk yıl bakımı hediye.
miktarlar çok acımasız...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok ama passat için bence normal. Ağustosta corsayi ilk bakimina sokacagim ve muhtemelen 8 10 bin arası isteyecekler. Passat nerede Corsa nerede.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,745
6,864
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
miktarlar çok acımasız...

Çok ama passat için bence normal. Ağustosta corsayi ilk bakimina sokacagim ve muhtemelen 8 10 bin arası isteyecekler. Passat nerede Corsa nerede.

Geçen yıl Temmuz manuel Golf’e 6200₺ vermiştim, aynı bakıma Doğuş 8000+ fiyat çekmişti. Ondan bana da çok gelmedi garanti devam ettirme haracı. Bakım parası diyemiyorum maalesef bakımlık pek bir şey yok.

Bir de etraftan da marka farketmeksizin hep benzer fiyatlar duyuyorum. Kesin en az 12K fatura çıkar diye gitmiştim.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,129
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Geçen yıl Temmuz manuel Golf’e 6200₺ vermiştim, aynı bakıma Doğuş 8000+ fiyat çekmişti. Ondan bana da çok gelmedi garanti devam ettirme haracı. Bakım parası diyemiyorum maalesef bakımlık pek bir şey yok.

Bir de etraftan da marka farketmeksizin hep benzer fiyatlar duyuyorum. Kesin en az 12K fatura çıkar diye gitmiştim.
Beğen tuşunu kırdım. "Garanti devam ettirme haracı" tabiri çok doğru.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
902
1,668
2,320
İst.
Marka
Ford
  • Marka: Ford
  • Model: Fiesta
  • Yıl: 2012
  • Bakıma girdiği kilometre: 161.000
  • Motor: 1.4 TDCi Euro 5
  • Şanzıman: Manuel
  • Yapılan İşlemler: 10.000 Periyodik Bakımı, yağ soğutucu değişimi ve direksiyon ara mafsal onarımı
  • Maliyet: 11.500
  • İşlem yapılan servis: ASM Oto - Barış Çer
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Fiesta’yı aldığımdan beri götürdüğüm tek adres. İşçilik 2500 yazıldı. Bir tık fazla fakat aracı çok iyi tanımaları ve 2.sefer gitmemem en güzel tarafı. Yağ soğutucuda sızıntı vardı komple değişti.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,087
3
5,049
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
  • Marka: Daihatsu
  • Model: Terios
  • Yıl: 2011
  • Bakıma girdiği kilometre: 168.682
  • Motor: 1.5 VVT-i Euro 5 102 HP
  • Şanzıman: 4 ileri Shitbox
  • Yapılan İşlemler: Periyodik Bakım,Fren Bakımı,Genel Temizlik,Rot Balans
  • Maliyet: 1500 TL + 2000 TL Malzeme
  • İşlem yapılan servis: Apaydın Otomotiv
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Evet

Bir japon klasiği olarak periyodik bakıma ek herhangi bir büyük sürprizle karşılaşmadık.Arabanın ön takımı hala fabrikasyon duruyor ve rotil kauçuğu hariç hiçbir kauçukta deformasyon dahi yok, bu sevindirici. Ön diferansiyel kutusunda ve arka amortisörlerde hafif yağ terlemesi tespit ettim bu hoşuma gitmedi.

IMG_9353.jpeg

Bu bakımda hava filtresini Blue Print,yağ filtresini Filtron, motor yağını LM Molygen 5W-30 ve fren hidroliğini Ferodo Dot 4 olarak tercih ettim.

IMG_9162.jpeg

IMG_9160.jpeg

Arka kampanalar muayenede çıkan %20 lik bir sapma payından dolayı ayarlandı ve temizlendi. Geçen bakımda içime sinmeyen sadece haznedeki fren hidroliğini değiştirme işleminden sonra bu bakımda hidroliğin kötü durumda olduğunu ölçünce bu sefer tüm sistemi makine ile tazeledik.

IMG_9354.jpeg

Antifriz -15 olarak ölçüldü, bu nedenle değiştirilmedi. Boğaz kelebeği temizliği, diferansiyel yağ terlemelerinin temizliği yapıldı.

Bakımda sürpriz olarak sayılabilecek tek şey karter tapasının yalama olması oldu, karterde diş açma işlemi gerçekleştirildi ve yeni conta&tapa ile sızdırmazlığı kontrol edildi.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım