Arabalarınızın Bakım Maliyetleri

Marka: Ford
Model: Fiesta
Yıl: 2015
KM: 124.000
Motor: 1.0 Ecoboost Powershift
Yapılan İşlemler: Triger kayışı değişimini içeren ağır bakım, periyodik yağ bakımı, vakum pompası arızası sebebiyle değişimi
İşlem yapılan servis: Ford Tepretoğulları Yetkili Servisi / İstanbul
Maliyet: ~89.000₺
Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Bugüne kadar hem yetkili servisten hem de aile aracımızdan çok memnun olsak da vakum pompasının sadece supabında yaşanan arıza sebebiyle tüm pompayı değiştirmeleri ve bunu iyi niyet garanti kapsamında değerlendirmemeleri üzücü oldu. Servis elinden geleni yaptığını söyledi; ancak Otosan talebimizi direkt reddetti. Ayrıca yeni başlayan Ford 365 Garanti programı kapsamında 10 yaşından küçük 160.000 km'den düşük periyodik bakıma gelen araçların 1 yıl mekanik ve elektrik garanti altında olduğu internet sitesinde yazıyor olsa da hem araç bu garanti kapsamına dahil edilmedi (tüm bakımları yetkilide yapılmış olmasına rağmen) hem de bu program başlatıldığı için artık iyi niyet garantisi uygulanmadığı söylendi. Bu işlemden sonraki 1 yıl için programa dahil ettiler, o kısmı biraz trajikomik oldu.

Ekran Alıntısı 1.PNG
Ekran Alıntısı 2.PNG

Yapılan İşlemler: Triger kayışı değişimini içeren ağır bakım, periyodik yağ bakımı, vakum pompası arızası sebebiyle değişimi
Verilen hizmetten memnun kaldınız mı: Bugüne kadar hem yetkili servisten hem de aile aracımızdan çok memnun olsak da vakum pompasının sadece supabında yaşanan arıza sebebiyle tüm pompayı değiştirmeleri ve bunu iyi niyet garanti kapsamında değerlendirmemeleri üzücü oldu. Servis elinden geleni yaptığını söyledi; ancak Otosan talebimizi direkt reddetti. Ayrıca yeni başlayan Ford 365 Garanti programı kapsamında 10 yaşından küçük 160.000 km'den düşük periyodik bakıma gelen araçların 1 yıl mekanik ve elektrik garanti altında olduğu internet sitesinde yazıyor olsa da hem araç bu garanti kapsamına dahil edilmedi (tüm bakımları yetkilide yapılmış olmasına rağmen) hem de bu program başlatıldığı için artık iyi niyet garantisi uygulanmadığı söylendi. Bu işlemden sonraki 1 yıl için programa dahil ettiler, o kısmı biraz trajikomik oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 47666Ekli dosyayı görüntüle 47667

Fiyat korkunç duruyor, umarım buna değmiştir. Hayırlı olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 47666Ekli dosyayı görüntüle 47667
1.0 ların sandık motor fiyatları ne kadar acaba? 3000 eurodur diye düşüniyorum en fazla.

1 hafta önce 10.000 kmdeki clio 5 uyarı verdi, servise çekildi. Şarj dinamosu arızalı çıktı ve garantiden değiştirildi.

Eğer garanti olmasaydı 43.000 tl fatura çıkacaktı. Fıkra bu kadar

• Wow
Tepkiler: bt
  • Marka: FİAT
  • Model: EGEA
  • Yıl: 2021
  • Bakıma girdiği kilometre: 120.000
  • Motor: 1.3 MULTIJET E6 FINAL
  • Şanzıman: MANUEL
  • Yapılan İşlemler:
CASTROL 0W-20 EDGE MOTOR YAĞI1.541,61₺
OPAR YAĞ FİLTRESİ291,67₺
OPAR HAVA FİLTRESİ416,67₺
OPAR POLEN FİLTRESİ333,33₺
OPAR YAKIT FİLTRESİ750,00₺
GENEL TEMİZLİK SPREYİ83,33₺
KARTER TAPASI83,33₺
WURTH YAKIT KATKISI291,67₺
WURTH MOTOR KATKISI208,33₺
SERVİS İŞÇİLİĞİ800,00₺
  • Maliyet: 4.800₺ + KDV
  • İşlem yapılan servis: Fırat Opel (İkitelli İst.)
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı?: 5 senedir müşterisiyim ve memnun kaldım.
  • Bakıma girdiği kilometre: 130.000
  • Yapılan İşlemler:
CASTROL 0W-20 EDGE MOTOR YAĞI1.800,00₺
OPAR YAĞ FİLTRESİ300,00₺
OPAR HAVA FİLTRESİ550,00₺
OPAR POLEN FİLTRESİ400,00₺
OPAR YAKIT FİLTRESİ1.500,00₺
BALATA VE GENEL TEMİZLİK SPREYİ100,00₺
PHOTON H11 LED SİS AMPUL TAKIMI2.000,00₺
WURTH MOTOR TEMİZLİĞİ400,00₺
SERVİS İŞÇİLİĞİ1.200,00₺
KARTER TAPASI100,00₺
  • Maliyet: 6.958,33₺ + KDV
  • Verilen hizmetten memnun kaldınız mı?: 5 senedir müşterisiyim ve memnun kaldım.
+++++

16.000₺ + KDV enjektörleri revize ettirdim. Meme uçlarında oluşan hasar sonucu pistonlara fazla işeme, bu nedenle kara duman ve çiğ yakıt problemi vardı. Bunu da aradan çıkardım ve 130.000KM bakımı aslında bana ortalama 25.000₺'ye denk geldi.

Son düzenleme:
  • Bakıma girdiği kilometre: 130.000
  • Yapılan İşlemler:
CASTROL 0W-20 EDGE MOTOR YAĞI1.800,00₺
OPAR YAĞ FİLTRESİ300,00₺
OPAR HAVA FİLTRESİ550,00₺
OPAR POLEN FİLTRESİ400,00₺
OPAR YAKIT FİLTRESİ1.500,00₺
BALATA VE GENEL TEMİZLİK SPREYİ100,00₺
PHOTON H11 LED SİS AMPUL TAKIMI2.000,00₺
WURTH MOTOR TEMİZLİĞİ400,00₺
SERVİS İŞÇİLİĞİ1.200,00₺
KARTER TAPASI100,00₺
  • Maliyet: 6.958,33₺ + KDV
+++++

16.000₺ + KDV enjektörleri revize ettirdim. Meme uçlarında oluşan hasar sonucu pistonlara fazla işeme, bu nedenle kara duman ve çiğ yakıt problemi vardı. Bunu da aradan çıkardım ve 130.000KM bakımı aslında bana ortalama 25.000₺'ye denk geldi.
Photon ampul takımı ile geri kalandan alamayacakları tüm karı almışlar zaten.

Photon ampul takımı ile geri kalandan alamayacakları tüm karı almışlar zaten.
Milestone serisi kullandılar. Bence ben kardayım.
İnternet fiyatıyla benzer gibi duruyor da benim anlamadığım alt tarafı bir sis farı yani niye bu kadar pahalı onu çözemedim.