Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

Ağırlık çoktu. Klima çok açıktı. Yoksa benzer hızlarda 4.9-5.2 arasına kadar düşüyor.
Bi ara sigortadan golf 1.6 TDI manuel mk7 gelmişti 1 haftalığına, Sancaktepe - Maslak arasında kullanmıştı babam, 4.5 - 5 litre gibi bir şey yakmıştı araba, ki bakımsız bir arabaydı, ona rağmen az yaktığını görünce şaşırmıştım

2010 Honda Jazz II (GE6)
Kartepe-Ataşehir-Kartepe TEM otoyolu + iş çıkışı Ataşehir trafiği. Klima %100 açık, sürüş temposu ortalama
ortalama 5,7 lt/100km
Bakımdan ve 0w20 yağdan önce bu senaryonun ederi 6.0 idi. Bereket versin.

2010 Honda Jazz II (GE6)
Kartepe-Ataşehir-Kartepe TEM otoyolu + iş çıkışı Ataşehir trafiği. Klima %100 açık, sürüş temposu ortalama
ortalama 5,7 lt/100km
Mondeoyu satıp jazz mi alsak ya :d , sanki jazz dizelmiş de Mondeo benziyliymiş gibi

Zonguldak - Gölcük arası tek kişi normal, hız sınırlarında kullanım.

23 Corsa 1.2 turbo 130 HP otomatik

Screenshot_20240830_103453_Gallery.jpg

ERAcan 1.6 otomatik ile yaklaşık 2500 km'lik şehirler arası seyahat sonrası tüketimler şu şekilde gerçekleşti.
Ankara-Side; 2 yetişkin 2 çocuk full dolu bagaj :) orta tempo, klima ara ara açık, ağırlıklı olarak gece yolculuğu 6,3 lt/100 km
Ankara-Tekirdağ-Edirne-Ankara; 2 yetişkin 2 çocuk yarı dolu bagaj, yüksek tempo, nerdeyse sürekli klima açık 6,8 lt/100 km ( hem gidiş hem dönüşte İstanbul'u kuzey marmara otoyolundan by-pass ettim)

Marşa basıldığı gibi kaza trafiğine çıkınca durum resimdeki gibi o_O

Ekli dosyalar

• IMG_7730.jpeg
    IMG_7730.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 0
2010 Honda Jazz II (GE6)
ortalama 5,7 lt/100km
2010 Honda Jazz II (GE6)

Kartepe-İzmit-Esenyurt
sabah 15dk mahalle içinde köpek kovalama dahil ort. 6.0

Esenyurt-Kurtköy-İzmit
fırsat bulunduğunda aşırı agresif kullanım ile ort. 6.5

İzmit-Kartepe sakin kullanım 5.2

Hepsinde klima açık

Golf 5 1.4 TSI 140HP manuel 15lt/154km pompa verisi.
Öğrenci olduğum için basmaya g***- gücüm yetmiyor 2000 devirde vites atıp klima açmıyorum ama nafile.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Üzgün
  • Wow
Tepkiler: bt ve Bedirhan
daha önce verisini paylaştığım otomatik w210 e200 kompresör bu sefer şaşırttı

depoyu fulleyip km yi sıfırladık aşırı derecede yol çalışması trafiği, sonrasında sınava yetişmek için radarları yoksayarak yardırma, ordan dönüşte biraz 90 sabit, sonrasında çevre yolunda 140 sabit en son yine AVM girişi trafiği falan derken aşırı karma bi tüketim yapmış olduk.

13.4 litre lpg/100km gibi bi tüketim gördük, bu tempoya dayanabilseydi eğer benim favorit de bundan az yakamazdı herhalde

daha önce verisini paylaştığım otomatik w210 e200 kompresör bu sefer şaşırttı

depoyu fulleyip km yi sıfırladık aşırı derecede yol çalışması trafiği, sonrasında sınava yetişmek için radarları yoksayarak yardırma, ordan dönüşte biraz 90 sabit, sonrasında çevre yolunda 140 sabit en son yine AVM girişi trafiği falan derken aşırı karma bi tüketim yapmış olduk.

13.4 litre lpg/100km gibi bi tüketim gördük, bu tempoya dayanabilseydi eğer benim favorit de bundan az yakamazdı herhalde
Lpg de tüketim böyleyken göstergede kaç L gösteriyor?