Geyik Başlığı 2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Berkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Panpa bizimki kalitenin zirvesi olan b5.5 di. Sedan 1.8T otomatik comfortline dı. 2004 modeldi. Şimdikide 1.6 tdi high dsg b8 bu da sedan. B6 lar hakkında pek bir fikrim yok yani öyle söyleyeyim.
B5.5 gerçekten kalitenin zirvesidir ... Babamın iki dayısı kullanıyordu biri 1.9 çift kırmızılı diğeri 1.8T idi ikiside highline olması lazım 300bin.km civarı kullandılar turbo arizasindan dolayi satmislardi ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arada yüksek rakımda Atmosferik daha iyi çalışır diye bir durum gerçekten varmı?
Var var olmaz mı?
Hem turbo hem atmosferik fark etmeksizin rakım arttıkça güç kaybı/artışı oluyor.
En basiti;
Benim eksi vectra 2.2dti'ya ankara'da yazılım yaptırdığımda adam ankarada mı yoksa istanbulda mı kullanacaksın diye sormuştu.
Sonradan öğrendim ki ankara rakımına göre yapılan yazılım istanbulda farklılık gösteriyormuş. Ya da tam tersi işte.

Var var olmaz mı?
Hem turbo hem atmosferik fark etmeksizin rakım arttıkça güç kaybı/artışı oluyor.
En basiti;
Benim eksi vectra 2.2dti'ya ankara'da yazılım yaptırdığımda adam ankarada mı yoksa istanbulda mı kullanacaksın diye sormuştu.
Sonradan öğrendim ki ankara rakımına göre yapılan yazılım istanbulda farklılık gösteriyormuş. Ya da tam tersi işte.
Lpg liler yüksek oksijende cosuyor , dizeller oluyor diyorlar o dogrumu :)

Ben bizzat gozlemlemedim ama kazdaglarinda babam hissettim diyordu , enistemin araci ayderde çalışmamıştı fazla oksijenden... (1.4d4d)

Lpg liler yüksek oksijende cosuyor , dizeller oluyor diyorlar o dogrumu :)

Ben bizzat gozlemlemedim ama kazdaglarinda babam hissettim diyordu , enistemin araci ayderde çalışmamıştı fazla oksijenden... (1.4d4d)

Oksijen oranı ne kadar fazla ve hava ne kadar soğuk ise daha iyi. Yani ben böyle biliyorim ama bilene sormak lazım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...