Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jQGJPL.jpg
bu nedir acaba disarda bulunmuyormus ozelligi nedir @yaso

Arkadaşlar zorunlu trafik sigortasının şirketten şirkete değişkenlik gösteren bir durumu benim bildiğim kadarı ile yok. Bu sebeple en hesaplı hangi firma verirsen ondan yaptırmak mantıklı diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

Arkadaşlar biraz cahilce bir soru soracağım kusuruma bakmayın. Arabayı geçen ilk 15.000 bakımına götürdüm. Aldıktan sonra antifiriz olayı aklıma takıldı ben de arayıp servise sordum motor için antifirize gerek var mı ya da siz koydunuz mu diye. Servis de ilk 150.000 km için gerek yok. Ondan sonraki her 30.000'de takviye edilmesi gerekiyor dedi ama konuyu aklım tam almadı. Nasıl böyle olabilir ki?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar biraz cahilce bir soru soracağım kusuruma bakmayın. Arabayı geçen ilk 15.000 bakımına götürdüm. Aldıktan sonra antifiriz olayı aklıma takıldı ben de arayıp servise sordum motor için antifirize gerek var mı ya da siz koydunuz mu diye. Servis de ilk 150.000 km için gerek yok. Ondan sonraki her 30.000'de takviye edilmesi gerekiyor dedi ama konuyu aklım tam almadı. Nasıl böyle olabilir ki?

Yanlış anlaşılma var. Arabanın içindeki suyun resmini çeker paylaşırmısın. Renginden tipinden antifreezeli su olup olmadığı anlaşılır. Antifreeze olmayan arabalarda yaz kış sorunlar çıkarıyor. ayrıca motoru çürütüyor .

Cam suyu antifirizli. Ama arabanın içindeki suya nasıl bakacağımı bilmiyorum. Kaputu yalnızca cam suyu için açıyorum maalesef (keşke motorsan biraz anlasaydım).

Cam suyu antifirizli. Ama arabanın içindeki suya nasıl bakacağımı bilmiyorum. Kaputu yalnızca cam suyu için açıyorum maalesef (keşke motorsan biraz anlasaydım).

Cam suyu deposundan hariç bir depo daha var kaputu açınca göreceksin. Yakından bakınca max min yazılarını görürsün motor soğutma suyunun seviyesi o aralıkta olmalı. Bunun haricinde bakımlara girdikçe periyodik olarak aracın antifirizi kontrol edilmeli. ihtiyaç halinde değiştirilip eklenmeli.

Son düzenleme:
Kitapçığı biraz kurcalayayım. Sonra da bulup resmini çeker yüklerim buraya teşekkür ederim.

jQGJPL.jpg
bu nedir acaba disarda bulunmuyormus ozelligi nedir @yaso
Abi kutunun üzerine bakarsan bütün yağlar dünyanın en iyi yağı :D dışarda bulunmayan castrol yağlar yurtdışı dolumu olur abi ve Türkiye dolumuyla arasında kalite farkı oluyor. Yurtdışı dolumları genelde yetkili servislerde kullanılıyor
Edit:a3 benzinli motor spesifikasyonu

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...