Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,925
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@inzfatih in profil gönderisini görünce aklıma geldi. İlk arabamız Taunus'ta teyp yoktu. Sonraki Doğan'da çakma bir şey vardı, tipini hatırlıyorum ama 90'lardan çin malı dandik bir dijital teyp işte. Sonraki Şahin'imizdeki teybimiz de bundandı.
Ekli dosyayı görüntüle 12233
Ben bu dönemlerde arabayı öğrendim. O yüzden büyük dokunmatik ekranlı multimedyalara hala meraklı değilim. Yola odaklanayım, sistem de iyi ses versin bana yeter. Tabii çağa asgari seviyede ayak uydurmak adına müzik kaynağı olarak bluetooth ve usb olsa hiç fena olmaz :) Kaset bulamıyoruz :p
Şahin, mondeo, fiesta ve hatta c4'e multimedya ekranı taktırmadığımız dönemlerde ben de hep bu tarz teyplerle haşır neşir oldum. Sırf müzik dinlemek için mondeo'da fm transmitter falan bile almıştım :D Daha sonra multimedya ekranlı araçlara geçince multimedyasız arabalar gözüme fazla batar oldu. Aslen tüm ekranlar çok işe yarıyor diyemem ama bluetooth ve usb üzerinden müzik dinlerken parçaları ekrandan seçmek kolay oluyor. Ek olarak o ekranların en fazla işe yarar kısmı bana kalırsa android auto ve apple car play donanımları. Bu son İstanbul'a gidişimde manuel vites + bazen elimde bazen dizimin üstünde telefondan navigasyon takibi + çekilmez trafik üçlüsü eklenince anladım ki multimedya ekranı + andr. auto - apple car play ikilisi ciddi pratik bir şey navi kullanmak zorunda kalanlar için :D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şahin, mondeo, fiesta ve hatta c4'e multimedya ekranı taktırmadığımız dönemlerde ben de hep bu tarz teyplerle haşır neşir oldum. Sırf müzik dinlemek için mondeo'da fm transmitter falan bile almıştım :D Daha sonra multimedya ekranlı araçlara geçince multimedyasız arabalar gözüme fazla batar oldu. Aslen tüm ekranlar çok işe yarıyor diyemem ama bluetooth ve usb üzerinden müzik dinlerken parçaları ekrandan seçmek kolay oluyor. Ek olarak o ekranların en fazla işe yarar kısmı bana kalırsa android auto ve apple car play donanımları. Bu son İstanbul'a gidişimde manuel vites + bazen elimde bazen dizimin üstünde telefondan navigasyon takibi + çekilmez trafik üçlüsü eklenince anladım ki multimedya ekranı + andr. auto - apple car play ikilisi ciddi pratik bir şey navi kullanmak zorunda kalanlar için :D
Telefonu A sütununa yakın bir yere, havalandırmaların hiçbirinin üfleme yapmadığı kör bir noktada aşağı konumlandırdım benim arabada. Kasetçalar&3.5mm dönüştürücünün kablosu da yetişiyor. Yeri geliyor ekranı ayırıyorum, yarısında navigasyon, yarısında müzikçalar, oradan kumanda edebiliyorum. Bugün yeni nesil bir teyp alsam ancak o kablodan kurtulma ve sesli görüşme kalitesi açısından bluetooth'lu bir cihaz almak isterim. Bana şu anda o kadarı yeter. Dediğin gibi, telefon tutucuya gerek bırakmayan Apple CarPlay & Android Auto olmadığı sürece dokunmatik ekranlar bana biraz şov geliyor hala :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,925
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Telefonu A sütununa yakın bir yere, havalandırmaların hiçbirinin üfleme yapmadığı kör bir noktada aşağı konumlandırdım benim arabada. Kasetçalar&3.5mm dönüştürücünün kablosu da yetişiyor. Yeri geliyor ekranı ayırıyorum, yarısında navigasyon, yarısında müzikçalar, oradan kumanda edebiliyorum. Bugün yeni nesil bir teyp alsam ancak o kablodan kurtulma ve sesli görüşme kalitesi açısından bluetooth'lu bir cihaz almak isterim. Bana şu anda o kadarı yeter. Dediğin gibi, telefon tutucuya gerek bırakmayan Apple CarPlay & Android Auto olmadığı sürece dokunmatik ekranlar bana biraz şov geliyor hala :)
Şov zaten.. Benim sync 2'de işime yarayan şarkı seçimlerinde görselin rahat olması, 4 taraflı park sensörünün görsel uyarısının işime yarıyor oluşu ve sesli komut sistemini kullanabiliyor oluşum. Bunlar haricinde ekranla ne yapıyorsun diye sorsan o bana bakıyor ben ona :D Sync 3 olsaydı o zaman tam anlamıyla işime yarayacaktı andr auto olduğu için ama olmadığından yukarıda saydıklarım haricinde çok bir işime yaradığı söylenemez :D

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Boosted Boris on Instagram_ _Are you hAMGry_%0A%0A_amg.jpg

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ahali çevrenizden temiz Golf Mk1 satan olursa ses edebilirseniz sevinirim :). Özellikle çürüğünün fazla olmamasını tercih ederiz bide varsa orjinal teyp sistemi önemli ama bu olmasa da olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım