Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Auto Experience on Instagram_ _____________________11.jpg
@Porsche :D

Kayıtlara geçsin, bu akşam şirokkoyla yürüdüm. 1.4tsi vs. 1.2ecotec :) Üstüne üstlük benim arabada 4 azman vardı. İstihap haddi x 1,5. Düzde dalga geçti durup durup tekrar geçti. Işıklarda yakaladım. Düzde geçti, yavaşladığı virajda yanından 140'la döndüm geçtim. Sonra düzde yine önüme geçti, kovalayabildim. :D Son ışıklarda da 1. vitesin devir kesicisine kadar kafa kafaya yürüdüm yani... :'D
Yalnız geçtiğim virajda benim arabadaki yolcular da, arkadan izleyen şirokkolu arkadaş da patlayacağım sanmış. Tek başınayken benim oradan standart geçişim öyle :D

Şirokkolular tanıdık mıydı hayırdr:D
aynn. yakın zamanda iki tanıdık art arda beyaz basık şirokko aldılar. Bu şirokko fazla yılandı, dayanamadı orijinal yaylarını taktırdı :D Ama viraja benden yavaş giriyor :) Nası yılan görcen, çakarlı 3. stop lambası, xenon farlar, xenon sisler, en az 20k hasar kaydı, amerikan parklar... yannnıyoo.. Köyde meydanda duruyordu. Yanından geçerken açtık camı çay çorba gel dedik, geldi. Yolda ilk sollamaları, yanda bekleyip bekleyip yürümeleri filan o yaptı. Ben motor ısındıktan sonra bastım, tsi soğuk motorla :D

Swift gti da 10 kişi anlaşıp aynanda ilan mı açtı naptı krdş 2 aydır gelmiyodu düzgün bi girdim yeni yeni fiyatlar yüksek

3 gündür 99 model Polo'ya biniyorum. Ben hayatımda böyle külüstüre çevirilmiş araç görmedim. 15 bin liralık aracın 11 bin lira tramer kaydı var. R-1-3-5 vitese geçmiyor. Arada 2'ye de geçmiyor 4'de kalkış yapılıyor. Araba yamuk gidiyor, göstergelerde ABS lambası dahil yanmayan arıza ışığı yok. Neresini tutsan elinde kalıyor. Uğradığı onca işkenceye rağmen ne sağlam arabaymış arkadaş hala çalışıyor :D

3 gündür 99 model Polo'ya biniyorum. Ben hayatımda böyle külüstüre çevirilmiş araç görmedim. 15 bin liralık aracın 11 bin lira tramer kaydı var. R-1-3-5 vitese geçmiyor. Arada 2'ye de geçmiyor 4'de kalkış yapılıyor. Araba yamuk gidiyor, göstergelerde ABS lambası dahil yanmayan arıza ışığı yok. Neresini tutsan elinde kalıyor. Uğradığı onca işkenceye rağmen ne sağlam arabaymış arkadaş hala çalışıyor :D
Volkswagen'in Volkswagen olduğu yıllar... Çok sağlamlar be.

Volkswagen'in Volkswagen olduğu yıllar... Çok sağlamlar be.
Kullanan da kasap, tümseklerden araç sıçrayarak geçiyor. Viteslerin çoğuna hiç bir şekilde geçmediği için yüksek hızda ( 80-90 kmh ) bir anda 2'ye geçiriyor, motor devri redline'ı da zorluyor arada. Alt takımlardan langır lungur ses geliyor, vites körüğü yerinden çıktığı için vites tertibatı görünüyor. Aralarına leblebi falan kaçmış. Kapı açma kolları falan kırılmış, teli gözüküyor. Arabada yok yok.. En son 40-50 kmh hızla 4.vites yarım debriyaj yokuş çıktı hala çalışıyordu inatla :D Kardeşim nasıl araba yapmışlar anlamadım ki torture testi gibi aracın çekmediği yok ama ölmemeye inat etmiş vaziyette :D

Günaydın.
Bir çarşamba sabahı sürüşünden sonra gene işimin başına geldim. Araba benzinde gidiyordu, çok pahalı olan bemzini yakıyor olmak canımı sıktı. Sanki delik keseden altınlarım yola saçılıyormuş gibi hissettim. 2 güm önce sattığım Pusetin 50 tl si çebimde duruyordu. Yolum üstünde Shell istasyona girdim. arabayı istayona park edip 50 tl nakiti camdan uzatarak 50 liralık yakıt alımını gerçekleştirdim. Araba kontak açıp anında bekletmeden lpg gecince, o yanan yeşil lpg ışığı bana öyle bir huzur verdiki. İçim içime sığmıyor. Her ne kadar enerji verimlilik değeri Benzinde B olan bir araba kullansamda, o lpg ışığı varya mükemmel bir hiss.

IMG_20180418_072100.jpg

Son düzenleme:
aslinda artik biz gaza ne kadar basarsak basalim beyin kendine gore yakit gondermiyor mu? bence cok da fark etmez ama motor dusuk devirde gereksiz zorlaniyor ben dusuk yerine orta ya da yuksek devir kullanmayi tercih ederim

Aynen öyle, Bu alman üsülü bende bir tek 3 ncü vitesde iş görüyor. 4 ve 5 de gaza okadar yüklendiğim durumlar ancak ve ancak rampa çıkışlarında belli bir toleransa kadar yapılabiliyor. Ben düz yolda 5 nci vitesde okadar bassam, araba 150 km hıza çıkar.

Otobanda 120 130 km hızla giderken bile araba %35 40 dan fazla pek gaza basmıyorum . Aşağidaki videoda accel pedal göstergesi var . 19 ncu dakikalardan sonra izlmeye başla . saate 120 km hızla giderken bile en fazla %40 gaza basıyorum.

@İstanbulluu dün uzunca bir mesafe düz yolda sabit 80km/s kullandım, anlık tüketim çoğunlukla 2,0 ara ara 2,3 gösterdi. İyi bir değer midir?

Daha önce arabayı tanıttığım konuda sormuştunuz 70km/s'de genelde 3,3lt gösterdi demiştim. Tabi bire bir aynı yer ve aynı koşullar değildi ama arabaların ekonomik hızı deniyor, bende bu hız 80 miymiş acaba, bu durumda öyle mi oluyor?

@İstanbulluu dün uzunca bir mesafe düz yolda sabit 80km/s kullandım, anlık tüketim çoğunlukla 2,0 ara ara 2,3 gösterdi. İyi bir değer midir?

Daha önce arabayı tanıttığım konuda sormuştunuz 70km/s'de genelde 3,3lt gösterdi demiştim. Tabi bire bir aynı yer ve aynı koşullar değildi ama arabaların ekonomik hızı deniyor, bende bu hız 80 miymiş acaba, bu durumda öyle mi oluyor?

Hocam , bana arabanın marma model motor bilgilerini verebilirmisin. Bir verisi varmı bakayım. Ezberden konuşmak olmuyor. Ama her arabada belli bir hızdan sonra en ekonomik tüketim verisine ulaşılabiliyor. Genelde 60 ile 110 km arasında hızlar bunlar.

Mesela bu Golf yakıt tüketim tablosu.
florida-speed_vs_mileage-z.gif

Bu golf 5 nci vitesde saate saate 40 mil hız yaparken (65 km hız ) 45 mpg (5,2 litre ) yakıt tüketiyor. Her arabanın verisi değişken olabiliyor. BMW m3 için en ekonomik sürat 110 km hız olarak ölçülmüştü.

Hocam , bana arabanın marma model motor bilgilerini verebilirmisin. Bir verisi varmı bakayım. Ezberden konuşmak olmuyor. Ama her arabada belli bir hızdan sonra en ekonomik tüketim verisine ulaşılabiliyor. Genelde 60 ile 110 km arasında hızlar bunlar.

Mesela bu Golf yakıt tüketim tablosu.
Ekli dosyayı görüntüle 12603
Bu golf 5 nci vitesde saate saate 40 mil hız yaparken (65 km hız ) 45 mpg (5,2 litre ) yakıt tüketiyor. Her arabanın verisi değişken olabiliyor. BMW m3 için en ekonomik sürat 110 km hız olarak ölçülmüştü.

2015 yaris 1.33 cvt.
Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...