Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3.20i ed 1600cc 170bg n13 kodlu motor için var mı?

Bu böyle hönk diye bulunan bişey değil ya. Acayip zaman ayırmak lazım .

i_4950_257_0_48_1432900842_9486.png

Türkiye'de şu an 6 adet F90 M5 var. Bu arabaların hepsi son 1 ay içinde satıldı hatta bunlardan bir tanesi first edition modeli. Millette sağlam para var demekki malum arabanın baz versiyonu 1.5 Milyon TL o_O. Allah arttırsın valla ne diyeyim araçlar çok güzel kazasız belasız kullansınlar inşallah :).

zaten zdf8 de bu aralıkta tutmaya çalışıyor, yeter ki gaza abanmayın

Bmw 1500 2000 devir arasında Minimum yakıt tüketimi ile maksimum güc üretilen noktada, 8 ileri vitesinde yardımı ile aracı ekonomik otoban hızlarında kullanılmasını sağmamış. Aşağidaki videoda 2000 deviri aşar aşmaz yakıt tüketimi 8 litreye fırlıyor. Araba saate 130 ile giderken 6,7 , 150 km hızla giderken 8 litre benzin yakıyor :)

Çok fazla kaynak aradım, ama senin arabanın tam olarak chartını bulamadım. 1,33 motor bize özel olduğundan sanırım durum böyle.. :(

Bu araba için uğraşmamışlar demek. :D

Yalnız hocam düzeltme yapayım, Yaris dünyanın her yerinde (bu kasa koduyla satılan her yerinde) bu motorla satılıyordu. Auris (1.33-1.2t-1.4d4-1.6-1.8h) ve Corolla (1.33-1.4d4-1.6-1.8-2.0) gibi çeşitli motor durumu yoktu.

İngiltere test videosu
Polonya test videosu
Almanya test videosu
vs.

Bmw 1500 2000 devir arasında Minimum yakıt tüketimi ile maksimum güc üretilen noktada, 8 ileri vitesinde yardımı ile aracı ekonomik otoban hızlarında kullanılmasını sağmamış. Aşağidaki videoda 2000 deviri aşar aşmaz yakıt tüketimi 8 litreye fırlıyor. Araba saate 130 ile giderken 6,7 , 150 km hızla giderken 8 litre benzin yakıyor :)
Video 2 litre 184 beygirlik versiyon için yalnız, karışmasın.

Kendi branşım değil ama yakın arkadaşıma sordum makina mühendisi.Ayarıyla alakalı değil durum tamamen üniversite fiziği enerji yasaları.100-120 km/h enerji farkı 1,4 kat iken; 130-150 km/h enerji farkı 1,6 kat. Yani hızlandıkça parabole benzer bir grafik halinde enerji harcıyor araba.

Son düzenleme:
otomobilin üretimi veya parça dayanımıyla alakalı bir sıkıntı değil aslında, ustalarla alakalı bi durum. Sıradan benzinli veya dizel otomobil ustalarının diğer otomobillerde öngörebileceği sorunlar 159da daha farklı olabiliyor. Hatta bunu Alfa romeo geneline yayabiliriz ama 159 özelinde durum daha farklı... Far ayarı yaptırmaya gittiğim oto elektrikçide ya abi hallederiz far ayarı nedir ki yeaaa diyip kapının önüne çıktığında 156'yı görüp bunu yapmam abi diyince çok şaşırmıştım ama daha sonra anladım ki ülkemiz ustalarında alfa romeo algısı çok başka. alfa romeo ustasıyım diyenlerin BÜYÜK BÖLÜMÜ de alfa romeo ustası az diyip, ben bu yoldan para kazanırım diyenlerden oluşuyor maalesef :) Sonra alfa romeo sorunlu....
Mantıklı olabilir.Bunu anlamanın bir yolu da çıktığı ilk zamanlarda yaşandıysa sorunlarına bakıp arguman üretmek varsa tabi

otomobilin üretimi veya parça dayanımıyla alakalı bir sıkıntı değil aslında, ustalarla alakalı bi durum. Sıradan benzinli veya dizel otomobil ustalarının diğer otomobillerde öngörebileceği sorunlar 159da daha farklı olabiliyor. Hatta bunu Alfa romeo geneline yayabiliriz ama 159 özelinde durum daha farklı... Far ayarı yaptırmaya gittiğim oto elektrikçide ya abi hallederiz far ayarı nedir ki yeaaa diyip kapının önüne çıktığında 156'yı görüp bunu yapmam abi diyince çok şaşırmıştım ama daha sonra anladım ki ülkemiz ustalarında alfa romeo algısı çok başka. alfa romeo ustasıyım diyenlerin BÜYÜK BÖLÜMÜ de alfa romeo ustası az diyip, ben bu yoldan para kazanırım diyenlerden oluşuyor maalesef :) Sonra alfa romeo sorunlu....
Bi de Alfa'lara lpg taktıranlar var ki onları hiç söylemiyorum bile. Sahi noldu sizin hararet işi :p

Kaç zamandır hiç bildirim gelmeyen tapatalktan bugün sayısız bildirim geldi hayırdır inşallah

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ha evet sanayide yetkili servislerde de durum böyle mi peki? Yine bilmeyenler mi var

Olmaz mı hiç. daha önceleri vw fan club , Honda club vs türü gruplarda gördüğüm bi durum şu an alfisti yerel clublarda oldukça revaçta. Bi usta hedef belleniyor, bütün club arabasını ona götürüyor en güvenilir o oluyor falan filan :D O ustanın niteliği ise önemsiz. Yakın süreçte Denizli'den bi 159 sahibi abimin izmirin en ünlü servislerinden birinde aracının nasıl folloş olduğuna isyanına tanık oldum. Ne desem bilemedim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...