Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B segmenti için A segmenti için torsiyon iyi, hatta çok iyi olur çünkü ucuz olup eğlenceli sürüşü bile olur. Ama iş c ve üstüne çıktığında torsiyon görmek pek iyi değil hele ki premiumsa hiç söylememe gerek dahi yok.
Test etmeden konuşmamak lazım ya (poliyanacılık mode on :D:D) markaların illaki bildikleri birşey vardır bence özellikle premuimların önceki jenerasyonun gerisine düşmem gibi bir şansı yok bence.

Bence torsiyon düzgün kullanıldıktan sonra o kadar kötü birşey değil be abi o_O
Farkını çoğu kullanıcı anlamıyor zaten. Hele son nesilde bunu biraz daha geliştirmeye çalışıyorlar. Ama benim gibi takık adamlara o aracı ver, özellikle üzerinde durulmuş, geliştirilmiş bir torsiyon değilse sana direkt bağımsızla farkını sürüş esnasında madde madde anlık anlatayım. Ama iyi geliştirilmiş versiyonlarını anlamakta ben de güçlük çekerim diye düşünüyorum. Netice itibariyle torsiyon iyi de olsa kötü de olsa bu kadar para verdiğimiz araçların altyapısal anlamda da en kaliteli donanımlarla işlenmiş olmasını bekliyoruz. Ama aslında aldığımız araçlar o fiyatın araçları değil işte.

Yalnız tiguandan 208'e de ne bileyim, madem b segmenti yetiyordu niye aldınız ki o_O
123'e alıp 155'e sattık daha ne yav O parayı bankaya koysan bu kadar kazandirmazdi. Ayrıca şu an biraz paraya sıkıştık mecburiyetten sattık birazda. Bakalım kısmetse daha iyilerine geçeriz o_O. Bazen bir üste çıkmak için 1 2 vites düşürmek gerekir :D.

İstanbul güzel de insanları kötü.

Ekli dosyalar

• 2018-04-20 20.11.57.jpg
    2018-04-20 20.11.57.jpg
    858.6 KB · Görüntüleme: 267
  • 2018-04-20 20.19.49.jpg
    2018-04-20 20.19.49.jpg
    880.5 KB · Görüntüleme: 262
Zaten şu an Bismillah desen bile 70'i gözden çıkaracaksın artık. İkinci elin de durumu ortada, şahin bile olmuş 15 lira. Hatta ilk cümlede dediğim durum ikinci el için de geçerli. Düzgün, yeni bir araba alayım dersen 70 civarına çıkmadan düzgün bir şey yok, yaşı yükseltip kaliteyi yükseltirsen anca. Valla ne bileyim tuhaf. Bu kadar pahalı olmasına rağmen ve millet durumumuz kötü diye ağlarken bu piyasadaki sıfır arabalar hem de dolu arabalar nerden geliyor, nasıl alınıyor çözemedim.
Vallahi ben aracımı 75'e aldım, en son baktığımda piyasası 80-85 arasındaydı, geçen gün bir daha baktım 90'dan aşağı yok. Ne ara fiyatı böyle yükseldi onu da anlamadım. Yani fiyatlar oldukça yükseliyor, araçlar belli başlı özelliklere kavuşuyor. Aralarından biz kaliteli olanları seçmeye çalışıyoruz ama ne beklentimizi karşılıyorlar ne maddi durumumuza uyuyorlar.

123'e alıp 155'e sattık daha ne yav O parayı bankaya koysan bu kadar kazandirmazdi. Ayrıca şu an biraz paraya sıkıştık mecburiyetten sattık birazda. Bakalım kısmetse daha iyilerine geçeriz o_O. Bazen bir işte çıkmak için 1 2 vites düşürmek gerekir :D.
Abooooov Maşallah Maşallah :D Tabii satın öyle durumda :D Hayırlısı olsun, Allah daha iyilerini nasip etsin :)

Valla şu an gözümde premium olup parasını hakeden tek bir araba var ama onu yazmayacam buraya :D Sanki izleniyoruz gibime geliyor, hangi arabayı övsek bi şey olsa fiyat uçuyor arkadaş :D Babamı ikna etmeye çalışıyorum, diğer yandan da bizim arabanın eksikliğini gidermeye çalışıyorum, kafalar karışık o_O

Valla şu an gözümde premium olup parasını hakeden tek bir araba var ama onu yazmayacam buraya :D Sanki izleniyoruz gibime geliyor, hangi arabayı övsek bi şey olsa fiyat uçuyor arkadaş :D Babamı ikna etmeye çalışıyorum, diğer yandan da bizim arabanın eksikliğini gidermeye çalışıyorum, kafalar karışık o_O

Biz de bi b8 passat variant ya da w204 c180 estate alsak baya binecez de alamıyoz :D Golf’e devam daha 50 binde zaten.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Depo marka farlar için bilgisi olan var mı? Bizim octinin ön 2 farı değişmeyi düşünüyorum da arada çok ciddi fark olunca hatta depo marka olan mercekliler aşırı ucuz olduğundan almayı düşünüyorum da, ne dersiniz?
Bu orjinal mercekli olanı ki en ucuz orjinal bu https://www.aloparca.com/yedek-parca/OEM/Ana-far/1Z1941018D/80033836
Bu da depo marka http://depostopfar.com/tr/skoda-oct...IA-2005-2008-ON-FAR-SOL-MOTORU-UZERINDE-.html
Benim ön farlar Depo. Memnunum. Opel'de yan sanayi ürünlerin en iyisi olarak bilinir. 3-4 yılda çok hafif de olsa sararmaya başladı ama normaldir diyorum. Orijinal Valeo'lar belki daha fazla dayanıyordur emin değilim.

S90 :D

Aracın üzerindeki hb4 9006'lar fiyatından ve şeklinden anlaşılacağı gibi yüksek performans ampulleri değil. Daha çok uzun ömürlülük üzerine üretiliyor. Cool blue intese ise yüksek performans olarak geçiyor ama maviye çalan bir ışık verir onu söyleyeyim. Ömrü de daha düşüktür. @bt hocam benden daha deneyimli osram konusunda.

https://www.hepsiburada.com/osram-1...200-k-beyaz-isik-9006-cbi-duo-p-HBV0000068Y8U
@Cenk abi corollaya far arıyoruz. @bt abi ile telefonda görüştüm. Farlar Hb4 9006 12V 51W. Şu yukarda attığımı buldum ne dersin?
Cool blue dedikleri biraz şov be =). Özellikle yağmurda ve siste o ampuller görüşü yalan eder.

Valla şu an gözümde premium olup parasını hakeden tek bir araba var ama onu yazmayacam b:Duraya :D Sanki izleniyoruz gibime geliyor, hangi arabayı övsek bi şey olsa fiyat uçuyor arkadaş :D Babamı ikna etmeye çalışıyorum, diğer yandan da bizim arabanın eksikliğini gidermeye çalışıyorum, kafalar karışık o_O
Q30 veya V60 hedef valla bizde :D

Aracın üzerindeki hb4 9006'lar fiyatından ve şeklinden anlaşılacağı gibi yüksek performans ampulleri değil. Daha çok uzun ömürlülük üzerine üretiliyor. Cool blue intese ise yüksek performans olarak geçiyor ama maviye çalan bir ışık verir onu söyleyeyim. Ömrü de daha düşüktür. @bt hocam benden daha deneyimli osram konusunda.
Eyvallah abi @bt abi bana almam gerekeni attı sağolsun.Dediğin gibi uzun ömür niyetine öyle cins bir ampul kullanılmış ki sanayide tek bir marka dışında yok böyle bişi:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...