Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Biri 222 km hıza kadar uçuyor diğeri 200 de takılıyor daha ne yapsın :D Hocam bana manuel ile otomatik 1.5t ların tork bandı grafiğini atabilir misiniz merak ettim bu linearliği

Cep telefonundan girince araştırma yapmak zor oluyor baktım ama her iki motorun otomatik ve düz vites grafiklerini bulamadım. Eğer yarın bilgisayar başına geçince bulabilirsem paylaşırım.

Grafikleri bulamadım ancak Civic'in hız sınırlamasını kaldırınca 220 km hıza kadar rahatlıkla çıkabildiğini gösteren bir test videosunu paylaşmak istiyorum. Son hızı sınırlayan şey CVT şanzıman değil zaten kadranda hız sınırlaması olan 207 km'yi gördüğünde motor henüz 4500 devir çeviriyor.

220 km hıza çıkmak uçmaksa eğer hız sınırlamasını kaldırınca Civic RS ya da Hb BMW 1.20i'den önce o hıza ulaşabiliyor.

Benimde bir sorum olacak cidden bilmediğim için soruyorum. 0-100 testinde şanzıman kaynaklı bir fark gözükmediği halde sürekli Honda'nın CVT şanzımanı kötü diyorsunuz. Toyota'nın CVT şanzımanın Civic'in CVT şanzımanına göre ne gibi bir üstünlüğü var. Hangi konularda daha iyi performans sağlıyor teknik olarak açıklayabilecek biri varsa aradaki farkları öğrenmek isterim.

Bu arada laf sokuşturmaya çalışanlar olduğu için belirtmek isterim CVT en iyi ya da en performanslı şanzıman gibi bir iddiam yok. Bunu forumda daha öncede yazmıştım ama laf sokuşturmalar başladığı için hatırlatmak istedim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Teletext'en skor bakmayı özledim. Beşiktaşın 100. yıl şampiyonluğunu misafirlikte böyle açtırıp görmüştüm.Sergen attı şaöpiyonluk geldi olayı işte.Sonra babamın Doğan SLX le tura çıkmıştık.Hey gidi

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Evet panpalar, 3 aydır babama yalvarmalarım sonuç verdi ve 2 senedir değişmeyen motor yağı değişti, kac km oldu hatırlamıyorum max 12-13 dür
Çalıştığım için gidemedim bakim yapılırken hangi marka kullanıldı bilmiyorum, motor bayağı sessizlesti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım