Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
@İstanbullu bugün kuzina şileye gittik, kahvaltısı güzel sanırım ama yemek olarak pide var sadece garsonlar da tam bir facia, sanırım rivadaki mekanlar daha iyi

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
Bijonları makineyle sıktıktırdıktan sonra bir de bijon anahtarıyla sıkmaya gerek var mı ?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
177 hp ile BMW 1.20 uçup kaçmıyorsa 182 hp ile Civic'inde uçup kacmaması normal değil mi?

Cvt şanzıman ile torku düşürmelerinin tek nedeni tork bandını yayıp daha homojen bir sürüş elde edebilmek. Aksini düşünüp şanzımanın torku kaldıramadığını düşünürsek aynı şanzıman ile 1.0 turbo motorun torkunu neden düşürdüklerini ve hondata ile 270 nm torka nasıl dayandığının bir izahatı olacağını zannetmiyorum.

Dizel ile neden zf9 tercih ettiler bilemiyorum. Subaru dizel ile CVT kombinasyonunu sorunsuz şekilde kullandığına göre farklı firmalarda bunu başarabilir diye düşünüyorum.

Son olarak bizde RS adıyla satılan bu araç tüm Dünya'da sıradan küçük aile aracı olarak satılıyor. Type-r gibi performans aracı olma iddiası yok. Dolayısı ile firmada aracın performans ve tüketim dengesini buna göre ayarlıyor. Yazılım ile CVT'yi yüksek devirde tutup daha esnek ve istekli bir hale getirebilirler bu zor birşey değil ama uzun yolda minimum 6-7 litre yakması tüketicileri uzaklaştırır diye düşünüyorum.
Biri 222 km hıza kadar uçuyor diğeri 200 de takılıyor daha ne yapsın :D Hocam bana manuel ile otomatik 1.5t ların tork bandı grafiğini atabilir misiniz merak ettim bu linearliği

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,481
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yılı , km si neydi abi leonun?
2014, 90bine geliyor.
Abi hayırlı olsun, leon fiestanın yerine mi geldi?
Leon 0 km alındı, 4 senedir var :) 3-4 günlüğüne bizde kaldı.

O değil de, bugün bizim yeğen dün kümese badana yapmıştı. Hızını alamamış, bugün de Leon'a badana yapmış. Çıldırdım xD Babam acilen kovayla ince ince yıkamış. Geldikten sonra gördüğüm bazı yerlerini de ben sildim. Akşam oldu, hala gelip gidip galerici gibi siliyorlar. :D:D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,481
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ya allah aşkına şu şanzımana bir bakın ya.Bunun gelişmiş bir cvt olduğuna mı yoksa 90 ların şanzımanı olduğuna mı inanırsınız?
Kullandığım son nesil Civic Sedan 1.6 atmosferik cvt şanzımandı ve şanzımanın sanal manuel modu vardı. Ben cvt şanzımanı beğenmiyor değilim, cvt şanzıman olarak düşününce tamam dedim idare eder. Ama sanal oranları arasında geçiş yaparken klasik 4 ileri zamanlarındaki tork konvertörlüler gibiydi. Honda'daki cvt'den fazla bir şey beklememek lazım. 1.6 atmosferik motorla veya dizel seçeneğiyle alınabilir ama sürüş keyfi için alınan 1.5t motorla cvt şanzıman kombinasyonunu sunmak da almak da bana göre büyük saçmalıktır.

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Direkten döndü zaten söylentisi çıkınca çarşı pazar fena karışınca Honda R çekti :D:D:D:D
Tabi karışır aga +300hp fwd rekortmeni arabaya cvt koymak nedir:D typerin iki özelliği var zaten vtec le devir kesme turbo geldi vtec gitti kesiciyi de alırsan pek bişey kalmiyo geriye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım