Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1989-BMW-M3-Sport-Evolution-V1-1600.jpg
1989-BMW-M3-Sport-Evolution-V2-1600.jpg
1989-BMW-M3-Sport-Evolution-V5-1600.jpg

Direkt kirmizi kart goren bir topcu 2 mac ceza alirken pepe'nin cezasi niye 1 maca indirildi bilen var mi ? Benzeri daha once alper potuk'a da yapilmisti. Yanlisim yoksa gomis'e de aynisi yapildi. Kural 2 mac men derken nasil indiriliyor ceza anlayabilmis degilim. Cezayi kafana gore indiriyorsan, bastan direkt kirmizi karta 2 mac men diye kural koyma, yok hakem yanlis karar vermis diyorsan hic ceza verme. Hayir 1 maca indirmek nedir ?

Son düzenleme:
Direkt kirmizi kart goren bir topcu 2 mac ceza alirken pepe'nin cezasi niye 1 maca indirildi bilen var mi ? Benzeri daha once alper potuk'a da yapilmisti. Yanlisim yoksa gomis'e de aynisi yapildi. Kural 2 mac men derken nasil indiriliyor ceza anlayabilmis degilim. Cezayi kafana gore indiriyorsan, bastan direkt kirmizi karta 2 mac men diye kural koyma, yok hakem yanlis karar vermis diyorsan hic ceza verme. Hayir 1 maca indirmek nedir ?
43.maddeden mi ne sevkedilmişti, o maddeden gittiği için 2 maç almaz deniyordu ama amaç belli yani. Feneri hükmen mağlup saymadılar, Pepe’nin cezası da 1 maça indi, maksat Beşiktaş’a sus payı.

ford ka'nin akusu bitmis, internetten aku siparisi verip bir pazar gunu kendim degistirmeyi planliyorum. ne guzel seysin sen ford, yolda birakmadi, eve kadar geldi sonra bir daha calismadi :D

Aku degisimi sirasinda dikkat etmem gereken bisey var mi ? aku degistikten sonra yol bilgisayari radyo v.s sifre ister mi ? basimi agritacaksa hic ugrasmayayim servise gotureyim

Son düzenleme:
Günaydın...
2 gündür marmaris yolunun vizinlitesine bakıyorum. Ortalama 75 km sürat ile 9 saate ancak tamamlayabilirim. Buda gece 01:00 da yola cıkmam anlamına geliyor. Daha önce izmire 88 km sürat ortalaması ile gitmişim. Buda demek oluyorki en hızlı halimle 88 km yapabiliyorum.. Arabada çoçuk varken gece yolculuklarında daha yüksek sürat cıkamıyacagıma göre, ucak biletini değerlendirmek en mantıklı yol gibi. Şimdi incelemeye başladım. Ucuz bilet bulursam ucakla gideceğim..

43.maddeden mi ne sevkedilmişti, o maddeden gittiği için 2 maç almaz deniyordu ama amaç belli yani. Feneri hükmen mağlup saymadılar, Pepe’nin cezası da 1 maça indi, maksat Beşiktaş’a sus payı.
Benim bildiğim adamın bileğine şu hamleyi yaptı ve kırmızı gördü. Anlamadığım konu şu zaten; bu hareket kırmızı kartlık bir hareketse ve kural 2 maç men diyorsa 2 maç men edersin. Yok, kırmızı ağır olmuş yanlış karar verilmiş deniyorsa o zaman hiç ceza vermemen gerekir. Bu kırmızı kart neticede disiplinsizlikten alınmış bir kart değil ki. Oyunun normal akışı içinde yapılan bir faulden dolayı alınmış. O hareket ya kırmızıdır ya değildir. Kırmızıysa kural belli, değilse kural belli. Neye göre 1'e indiriyorlar onu anlamıyorum. Tamam, işin içinde başka mevzular dönüyor onu anladım da oyunun normal seyri içinde gelişen bir olayın kuralını nasıl kafalarına göre değişiyorlar o kısım tam oturmuyor işte.

ford ka'nin akusu bitmis, internetten aku siparisi verip bir pazar gunu kendim degistirmeyi planliyorum. ne guzel seysin sen ford, yolda birakmadi, eve kadar geldi sonra bir daha calismadi :D

Aku degisimi sirasinda dikkat etmem gereken bisey var mi ? aku degistikten sonra yol bilgisayari radyo v.s sifre ister mi ? basimi agritacaksa hic ugrasmayayim servise gotureyim
Abi radyo şifre ister bazi özellikler adaptasyon lazım olur otomatik cam kaldırma gibi internetten bakın gözün kesiyorsa kendin yaprsın basit iş

Benim bildiğim adamın bileğine şu hamleyi yaptı ve kırmızı gördü. Anlamadığım konu şu zaten; bu hareket kırmızı kartlık bir hareketse ve kural 2 maç men diyorsa 2 maç men edersin. Yok, kırmızı ağır olmuş yanlış karar verilmiş deniyorsa o zaman hiç ceza vermemen gerekir. Bu kırmızı kart neticede disiplinsizlikten alınmış bir kart değil ki. Oyunun normal akışı içinde yapılan bir faulden dolayı alınmış. O hareket ya kırmızıdır ya değildir. Kırmızıysa kural belli, değilse kural belli. Neye göre 1'e indiriyorlar onu anlamıyorum. Tamam, işin içinde başka mevzular dönüyor onu anladım da oyunun normal seyri içinde gelişen bir olayın kuralını nasıl kafalarına göre değişiyorlar o kısım tam oturmuyor işte.
Hakemlere eyyamcı diye kızıyoruz da eyyamın kralını TFF yapıyor. Ülkenin en büyük medya patronu, 3 büyüklerden birinin eski başkanı ve aynı klüpten 100 milyon tl üstü alacağı olan kişi, ülkenin en büyük enerji gruplarından birinin sahibi aynı kişi olunca eyyam da oluyor işte. Zaten CB bu işte kumpas var diyince olay bitmiştir.
Bazen fazla Fenerlilik yapsa da en mantıklı yorumlar yine Serdar Ali Çelikler'den geldi. Mehmet Ayan ise tam bir eyyamcı yalama. kısaca olayın kumpasla falan alakası yok, tamamen holiganizm. TFF de bu kararla futbolun içine etmeye devam ediyor.

Hakemlere eyyamcı diye kızıyoruz da eyyamın kralını TFF yapıyor. Ülkenin en büyük medya patronu, 3 büyüklerden birinin eski başkanı ve aynı klüpten 100 milyon tl üstü alacağı olan kişi, ülkenin en büyük enerji gruplarından birinin sahibi aynı kişi olunca eyyam da oluyor işte. Zaten CB bu işte kumpas var diyince olay bitmiştir.
Bazen fazla Fenerlilik yapsa da en mantıklı yorumlar yine Serdar Ali Çelikler'den geldi. Mehmet Ayan ise tam bir eyyamcı yalama. kısaca olayın kumpasla falan alakası yok, tamamen holiganizm. TFF de bu kararla futbolun içine etmeye devam ediyor.
Zaten mevzuyu bağlamaya çalıştığım kısım buralar. TFF eyyamcının kralı olmasa, futbol sektörünün en iyi hakemlerinden biri olan Cüneyt Çakır Avrupa'da onca önemli maçta görev alabilecek kabiliyette görülürken Türkiye'de çoğu büyük maçta eyyammın kralını yapmazdı. Hakemler TFF'den, TFF başkan'dan, başkan da daha yukarılardan emir alıyor onda hiç şüphe yok. Saha içinde, maç esnasında bazı mevzuların kurgulanıp hakemlerin bilerek eyyam yaptığı durumlara alıştık ama karar verilmiş, maç bitmiş, kural ortada, ona rağmen kuralı değiştiriyorlar ya daha diyecek hiç bir şey yok. Ülkenin komple içine ettiler.

Son düzenleme:
siyasetin futbola müdahalesi olmamalıydı.
Bizim gibi 3. Dünya ülkesi olup, 3-5 tane gökdelenle gelişmiş ülke olduğunu sanan ülkelerde siyaset dibine kadar işin içine girmiştir. Aklımdakileri yazayım.
-Fener'in düşürülmemesi.
-Son Trabzon kongresi
-Fikret Orman'ın adeta vekil gibi hareket etmesi.
-Başakşehir'in şampiyon yapılıp Katarlılara satılmak istenmesi.
-Belediye takımları
-İddia'nın ayarlı maçları.
-Gezi'den sonra çarşıya çekilen ayar. 1453 kartalları vardı ne oldu onlara??
-Fatih Terim'in yukarıdan gelen emirle GS'den koparılması
-Aziz Yıldırım/Nihat Özdemir'in devletten aldığı ihaleler.
-Devletin sponsor olduğu takımlar.
vs vs....

Belalımız Feto+ PKK+ PYD+ Avrupa şampiyonasını almak isteyen ve 3. havalimanından dolayı bizi kıskanana Almanya kokteyl şeklinde kumpas kurmuş :D Yalnız en büyük kumpası Aziz Yıldırım Ali Koç'a kurdu ben size söyleyeyim.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...