Geyik Testleri

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Abi nerde bekletiyorlar bana bir söylesene o durum tree 2014'de dizel otomatik vag furyası patladığında vardı. Arabaya özel renk istesen aynı bizim gibi 2.5 ayda geliyor oda zaten standart üretim ve tasıma süresi. Omun dışında banane onu diyen insanlardan arabanın kendisi nesnel olarak iyi ise ben o arabaya kötü diyemem. Ayrıca Golf dediğimiz araba Mazda 3 ile birlikte şu an segmentinin en yaşlı araçlarından biri bi zahmet Golf en iyi olmasın zaten.
ceyhun barı bana yapma. golf e kotu demedım ben okuduysan. ben gene dıyorum daha once gıdıpte sormustum ıstersen bu yıl yıne sorabılırım koltuk rengı arabanın rengı vs derken hala beklettıklerını bızzat bılıyorum ben bol kepceden sallamam kı. yıne belırtıyorum bu olayı sadece vw yapıyor demıyorum mazda da ıse araba yok mesela o daha kotu. ama ben sana golfun genel kullanıcı yorumlarından bahsettım. bana dıger ınsanlara gıbı kızmana hıc gerek yok :)
senle oturdugumuz yerlerde aynı bana kac tane duzgun yanlamayan köz getir kısa pantolon tıplı cocugun kullanmadıgı bmw 320 gosterebılırsın mesela ? bundan bahsedıyorum ıste arabayı ıncelemedım ben kıtleden bahsettım :*

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
ceyhun barı bana yapma. golf e kotu demedım ben okuduysan. ben gene dıyorum daha once gıdıpte sormustum ıstersen bu yıl yıne sorabılırım koltuk rengı arabanın rengı vs derken hala beklettıklerını bızzat bılıyorum ben bol kepceden sallamam kı. yıne belırtıyorum bu olayı sadece vw yapıyor demıyorum mazda da ıse araba yok mesela o daha kotu. ama ben sana golfun genel kullanıcı yorumlarından bahsettım. bana dıger ınsanlara gıbı kızmana hıc gerek yok :)
senle oturdugumuz yerlerde aynı bana kac tane duzgun yanlamayan köz getir kısa pantolon tıplı cocugun kullanmadıgı bmw 320 gosterebılırsın mesela ? bundan bahsedıyorum ıste arabayı ıncelemedım ben kıtleden bahsettım :*
Kitle ayrı canım ben arabaya iyi veya kötü dedin demiyorum zaten ama bazı durumda kitleyi gözardı etmek gerekebiliyor ayrıca kötü olsa bile bu normal bişey çünkü yaşlandı artık. Her markada bu durum böyle eğer arabada koltuk rengi veya başka bişey fark etmez istiyorsan azami 1.5 ay bekliyorsun ki ornek olarak bu durum VAG grubunda fiks olarak 2 ile 2.5 ay arası değişiyor. Yoksa arabaya olan yorumuna bişey demedim yav :rolleyes:.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,369
46,071
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi sıfır otomobil alabilecek bütçeyi bulayım, 6 ay bile beklerim hiç mühim değil.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,369
46,071
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugün galeride bundan gördüm, iç mekan ciddi anlamda çok iyi duruyor
Bu saatten sonra param olsa bile 0 almam
Lüks pick up neticede :D

Maddi durumum varsa sıfır alırım. Borç harç zorlayarak araç alıyorsam da sıfır almam 2.el alırım. Parası olan adam 2.el araçla uğraşmaz. Yüklü borca girecek ve uzun zaman faizli taksit ödemek zorunda kalacak kişiler genelde 2.ele yönelmeyi tercih ediyor. Tabii henüz 2.bakımını görmemiş 1 serisi ya da 3 serisi alma gibi durumlardan bahsetmiyorum.

Şöyle örnek vereyim daha net anlaşılması adına; benim istediğim araç 1.6 tdci titanium yeni mondeo. Bu aracın temiz ve az km'li 2.elleri genelde 100-120 arası. Sıfır almaya kalktığında ise 150-160 arası. Benim sıfıra yetecek gücüm varsa, bu parayı büyük borçlara girmeden harcayabiliyorsam 2.el yerine gider sıfır alırım kafam rahat olur.

Son düzenleme:

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
yine konu beyaz 320ye geldi arkadaş :mad:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Lüks pick up neticede :D

Maddi durumum varsa sıfır alırım. Borç harç zorlayarak araç alıyorsam da sıfır almam 2.el alırım. Parası olan adam 2.el araçla uğraşmaz. Yüklü borca girecek ve uzun zaman faizli taksit ödemek zorunda kalacak kişiler genelde 2.ele yönelmeyi tercih ediyor. Tabii henüz 2.bakımını görmemiş 1 serisi ya da 3 serisi alma gibi durumlardan bahsetmiyorum.

Şöyle örnek vereyim daha net anlaşılması adına; benim istediğim araç 1.6 tdci titanium yeni mondeo. Bu aracın temiz ve az km'li 2.elleri genelde 100-120 arası. Sıfır almaya kalktığında ise 150-160 arası. Benim sıfıra yetecek gücüm varsa, bu parayı büyük borçlara girmeden harcayabiliyorsam 2.el yerine gider sıfır alırım kafam rahat olur.
Valla belki hiç 0 araba almadığımız için bana öyle geliyor ama ben gider 2. El mondeoyu tercih ederdim. 0 araba almama sebeplerimden biri de servis bakımının çok pahalı olması.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Onu ben de bilemediğim için hiç değerlendirme yapamadım açıkçası. Belki başka pick up'ların testi gelirse daha iyi analiz ederiz.

X class da bildiğim kadarıyla bağımsız süspansiyon var. Yani bir otomobil gibi de bakarsak 2200 kilo ve 2 metre boyunu düşünürsek otomobil standartları içinde baya iyiydi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,369
46,071
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
X class da bildiğim kadarıyla bağımsız süspansiyon var. Yani bir otomobil gibi de bakarsak 2200 kilo ve 2 metre boyunu düşünürsek otomobil standartları içinde baya iyiydi
Sadece ağırlık ve yükseklik farkı değil tabii ki.. Bu araç bir pick up olduğu için ön - arka ağırlık dağılımı muadil ağırlık ve yükseklikte ki bir otomobile göre bambaşka boyutta olacaktır. Lastiklerin yanak kalınlığı, şasi burulma direnci oranları gibi konularda da zira farklılık gösterecektir. O sebeple diğer pick up'ları bilmeden bu araç hakkında da direkt bir yorum yapamıyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım