KAPALI mazda 6 almak üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yeni makyajlı mazda 6 ya bindim ve çok beğendim. sizce golf 1.6 tdi 2011 highline araçtan sonra performans açısından olumsuzluk olur mu? golf çocuklu olunca yetmemeye başladı. istediğim aradığım doluluk konfor sürüş de bu arabada..güvenlik de keza öyle...hem de biraz da indirim ile çok daha uygun tüm bu dolulukla. burada da danışmadan hareket etmek istemedim.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
bu arada audı ye bınmek kımseyı adam yapmaz . bız dedıgınız kım ve gerı kalan kımler ? bu sekılde konusmanın ınanın kımseye faydası yok yapmayın soyle seyler. adam sıze ne yazmıs cevap olarak verdıgınız usluba bakın .pıyasa kosullarına gore boyle bır durum vardır dersem nolcak ? kanıtlanamaz ve kısıden kısıye gore degısecek seylerı genelleme yapıp boyle durum yoktur veya bınerız gıbı seylerle buranın sevıyesını lutfen dusurmeyın.

Cevap yazdığım kişiyle ; arkadaş, dost muhabbetine konuyu farklı yere çekiyorsunuz farkında mısınız ? Öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Argo veya kötü niyetle yazmıyorum dolayısıyla beni üslubum yanlış diye linç etmeye çalışamazsınız
Eşit koşullarda iki arabaya sahip olma imkanınız varsa Siz Mazda 6'yı tercih edin biz Audi'yi tercih ederiz dedim ? Sorun ne ? Adamlıkla ne alakası var ?
Ne siz beni tanırsınız, ne ben sizi tanırım..Madem tartışmayı başka yere çekeceksiniz bundan sonra ne ben sizin mesajınızı alıntılayıp cevap vereyim ne de siz benim mesajımı alıntılayıp cevap yazın

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Araçlarda kullanılan plastikler, kodları ve kullanım yüzdeleri ile alakalı Türkçe bir döküman :
http://www.otoguncel.com/oto-haber/...ktore-nasil-yon-verdigi-mercek-altina-alindi/

Benim de bahsetmek istediğim savunmaya çalıştığım durum :
Bir tüketiciye Passat'ı 500.000 TL'ye satamazsınız.Kimse Passat'a o parayı vermez. Ama aynı platformu paylaşan bir Audi'yi tüketiciye 500.000 TL'ye rahatlıkla satabilirsiniz. Bir Toyota Avensis'e kimse 400.000 TL vermez ama Lexus adı altında aynı platformdaki aracı tüketiciye bu paraya rahatlıkla satabilirsiniz..Markalar tüketicilere ve pazara yönelik ürünler çıkarırlar, her markanın pazar konumlandırması farklıdır. Toyota lüks bir araba değildir, lüks segment'teki pastaya ortak olabilmek için Lexus markasını yaratmıştır. Audi lüks bir vw ise Lexus lüks bir Toyota'dır. Mazda'yı bu araçların yanında konumlandırmak yanlış olur ki marka bile bunu yapmıyor
Günümüzde aynı segmentte yer alan araçlar birbirine çok yakın üretiliyor. Zaten fiyatları da birbirine çok yakın. Ancak bir aracın kalitesini arttırması ve o hissi size yaşatması o aracın premium otomobillerle kıyaslanacağı seviyeye geldiğini göstermez
Aynı motor hacminde 160.000 TL'lik bir araç, 300.000 TL'lik bir Audi'nin verdiği kalite hissini sonuna kadar karşılıyorsa, yani Mazda markası Audi'nin verdiği kaliteyi yarı fiyatına verecek bir yol bulduysa Audi'nin dükkanı kapaması gerekir
mazda nın gunumuzde daha pahalı bır markası varmı ? yanı planlanmıs demıyorum su anlık daha pahalı bır marka adı altına ıhtıyac duymusmu ? varsa benı bılgılendırın.
hocam premıum arac demek aracın kalıtesı ,sorunsuzlugu , o hıssı yasatması, bırlesım yerlerındekı oran , trım seslerının ılerkı zamanlarda gelmemesı vb etmenler ıle olculur bana gore zaten genel dusuncenın bole oldugunu sanıyorum eger farklı bır dusuncenız varsa dıle getırın bıleyım. mazda ıle derdım yok demıstınız ama bana gore premıum olabılmesı ıcın cogu gereklılıgı yerıne getırıyor ve bana gore bır premıum markası. ama turkıyede hep dedıgım dıstrıbutor yanlıslarından dolayı mazda sahıbı olarak yenı alacak arabamın mazda olup olmamasını dusunuyorum hayır cok memnunum sadece vw dekı dogus gıbıler.
Aynı motor hacminde 160.000 TL'lik bir araç, 300.000 TL'lik bir Audi'nin verdiği kalite hissini sonuna kadar karşılıyorsa, yani Mazda markası Audi'nin verdiği kaliteyi yarı fiyatına verecek bir yol bulduysa Audi'nin dükkanı kapaması gerekir demıssınız bana gore mazda 6 ıle a4 arasındakı kalıte farkı bakımından bunu mazda yaptı. sıze gore bırseyın en ıyısı varsa dıgerlerı kepenk kapatmalımı ? hayır pıyasada her zaman cesıtlılık olacaktır olmalıda.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Cevap yazdığım kişiyle ; arkadaş, dost muhabbetine konuyu farklı yere çekiyorsunuz farkında mısınız ? Öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Argo veya kötü niyetle yazmıyorum dolayısıyla beni üslubum yanlış diye linç etmeye çalışamazsınız
Eşit koşullarda iki arabaya sahip olma imkanınız varsa Siz Mazda 6'yı tercih edin biz Audi'yi tercih ederiz dedim ? Sorun ne ? Adamlıkla ne alakası var ?
ben lınc etmeye calısmıyorum herkes kendı kısılıgını ortaya koyar eger genel sevıyenın altında ıse tepkı gorur.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
ben lınc etmeye calısmıyorum herkes kendı kısılıgını ortaya koyar eger genel sevıyenın altında ıse tepkı gorur.

Genel seviyeyi siz belirliyorsunuz anladığım kadarıyla. Buradaki seviyesizliği söyleyin ben de dikkat edeyim bir sonraki sefere olur mu ?
Veya seviye ile alakalı şikayet butonuna basın editörler de durumla alakalı beni uyarsın

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Genel seviyeyi siz belirliyorsunuz anladığım kadarıyla. Buradaki seviyesizliği söyleyin ben de dikkat edeyim bir sonraki sefere olur mu ?
Veya seviye ile alakalı şikayet butonuna basın editörler de durumla alakalı beni uyarsın
kufur vb kucuk dusurucu olay olmadıkca sıkayet butonunu kullanmayı dusunmuyorum.sevıyeyı ben belırlemıyorum ama nasıl sokakta cıplak gezemıyorsak her yerın kendıne has bır sevıyesı vardır.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
@drsb abi arabayı al da bizde rahat edelim bu arada 2.0 165 bg 210 tork ve 1350 kilo yani küçük hacimli turbolu rakiplerinden geride kalacağını düşünmüyorum bide hiç donanımlarına filan bakmamıştım araç baya dolu geliyor 165k gibi bir fiyatı var merakımdan benzer donanım ile passatı doldurdum 1.4t 150lik ile aynı fiyatlara denk geliyor. Düşünmeniz gereken 2 şey var 1. mtv rakiplerine göre daha fazla olur bide 2. eli satarken zorlanırsınız bunlar umrunuzda değilse alınabilir bence ama yerinizde olsam aynı arabanın 2. elini 130k civarına alırdım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@drsb abi arabayı al da bizde rahat edelim bu arada 2.0 165 bg 210 tork ve 1350 kilo yani küçük hacimli turbolu rakiplerinden geride kalacağını düşünmüyorum bide hiç donanımlarına filan bakmamıştım araç baya dolu geliyor 165k gibi bir fiyatı var merakımdan benzer donanım ile passatı doldurdum 1.4t 150lik ile aynı fiyatlara denk geliyor. Düşünmeniz gereken 2 şey var 1. mtv rakiplerine göre daha fazla olur bide 2. eli satarken zorlanırsınız bunlar umrunuzda değilse alınabilir bence ama yerinizde olsam aynı arabanın 2. elini 130k civarına alırdım.
Hocam zaten tahmin ediyorum ki Türkiye gibi bir ülkede dolu ve 2.0 motorlu bir mazda 6 alan tüketici, en az 7-10 yıl kullanmayı düşünüyordur bu aracı ki kullanmalı da. Yani kısa dönemli bir alım değildir bu tahminimce.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam mazdadakı her donanım passat da varmı ? yanı aynı donanımlarımı ısaretledınız yoksa passat ta olup mazdada olmayanda olabılır o bakımdan soledım. motor konusunda 2015 olanını yanı makyaj oncesını kullandım verılerı bılmemde hıssıyatı ole cok kacar gıbı gelmedı ama dıreksıyondan arabanın o agırlıgı daha fazla gelmıstı sız soyleyınce sasırdım :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şimdi mesajın son cümlesine bakıyorum da, 2. elinin de piyasası varmış :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam mazdadakı her donanım passat da varmı ? yanı aynı donanımlarımı ısaretledınız yoksa passat ta olup mazdada olmayanda olabılır o bakımdan soledım. motor konusunda 2015 olanını yanı makyaj oncesını kullandım verılerı bılmemde hıssıyatı ole cok kacar gıbı gelmedı ama dıreksıyondan arabanın o agırlıgı daha fazla gelmıstı sız soyleyınce sasırdım :D

İllaki farklılıklar oluyor ama passat fiyatı 160k geçtikten sonra doldurmayı bıraktım açıkcası mazda 6 baktığınız zaman şehir içi aktif güvenlik sistemleri,deri koltuk,19 jant,11 hoparlörlü müzik sistemi hepsi standart, hissiyat meselesi yalıtım ve konfora da bağlı zaten uçar kaçar demiyorum ama çokta geriden geleceğini düşünmüyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İllaki farklılıklar oluyor ama passat fiyatı 160k geçtikten sonra doldurmayı bıraktım açıkcası mazda 6 baktığınız zaman şehir içi aktif güvenlik sistemleri,deri koltuk,19 jant,11 hoparlörlü müzik sistemi hepsi standart, hissiyat meselesi yalıtım ve konfora da bağlı zaten uçar kaçar demiyorum ama çokta geriden geleceğini düşünmüyorum.
yok hocam bana gore zaten mazda passattan daha tercıh edılebılır ama ısın dıger tarafındanda bakmaya calısıyorumkı eksıklıklerı goreyım. 0 -100 verılerını bılmıyorum ama varsın 2 sanıye yavas olsun nolcak zaten

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
0 165k civarı hocam tabii yeni ötv den ne kadar etkilenmiştir bilmiyorum ama 2. el temizini 130k almak çok daha mantıklı geldi bana.
su andakı fıyatlar otv sız mazda 3 dusunuyorum da hala 115 mılyar cunku su an ınternette. berkay sayesınde ınsıgnıa baktık ama begenemedık acıkcası hem kasa hepde yakıt yuzunden . cenk hocam sayesınde mondeo baktım belkı ıkna ederım dıyede hatun otomatık dıye tutturunca baya baya begendıgım mondeo yu da eledık . bakalım otv de arttı hayırlısı.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
yok hocam bana gore zaten mazda passattan daha tercıh edılebılır ama ısın dıger tarafındanda bakmaya calısıyorumkı eksıklıklerı goreyım. 0 -100 verılerını bılmıyorum ama varsın 2 sanıye yavas olsun nolcak zaten
kullanmadığım için yorum yapamam zaten 0-100 dediğiniz şeyde motor dan çok şanzıman da çok önemli ki bu konuda dsg nin rakiplerinden fazlasıyla başarılı olduğu ortada asıl önemli olan ara hızlanmalar ben 2.0 benzinli 165bg 1350 kiloluk bir arabanın çokta eksik kalacağını sanmıyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
. berkay sayesınde ınsıgnıa baktık ama begenemedık acıkcası hem kasa hepde yakıt yuzunden
o berkay benim hocam :) yeni insignia çıkacak zaten bir de ona bakmak lazım bizde 2. araba olarak baya mondeoya baktım ama şanzımanına baya baya kötü diyor herkes cvt gibi çalışan diyen bile var öyle olunca 1 adım geriye geçti benim için tabii kullanıp tecrübe de etmek lazım :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
kullanmadığım için yorum yapamam zaten 0-100 dediğiniz şeyde motor dan çok şanzıman da çok önemli ki bu konuda dsg nin rakiplerinden fazlasıyla başarılı olduğu ortada asıl önemli olan ara hızlanmalar ben 2.0 benzinli 165bg 1350 kiloluk bir arabanın çokta eksik kalacağını sanmıyorum.
hemfıkırım hocam ama tabı 1.6 motor olsaydı fark ederdı sonucta mazda turbo kullanmıyor ama 2. 0 motor da cok fark olacagını bende dusunmuyorum . dsg tabıkı daha hızlı ama onuda sorunsuzluk konusunu yuzde 90 konusunda asabılırlerse tercıh ederım . valla agırlıgı hafıfmıs acıkcası sasırdım ama gecen gunku haberda safety pick odulunu almıs yazıyordu bılemedım

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hemfıkırım hocam ama tabı 1.6 motor olsaydı fark ederdı sonucta mazda turbo kullanmıyor ama 2. 0 motor da cok fark olacagını bende dusunmuyorum . dsg tabıkı daha hızlı ama onuda sorunsuzluk konusunu yuzde 90 konusunda asabılırlerse tercıh ederım . valla agırlıgı hafıfmıs acıkcası sasırdım ama gecen gunku haberda safety pick odulunu almıs yazıyordu bılemedım
sorunsuzluk konusuna girersek mazda zaten baya önde

amerika için 2015 in markalar arası sorunsuzluk tablosu mercedesin bu kadar aşağıda olması şaşırttı açıkcası.
CR-Cars-II-Brand-Comparison-Chart-10-15.jpg

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
o berkay benim hocam :) yeni insignia çıkacak zaten bir de ona bakmak lazım bizde 2. araba olarak baya mondeoya baktım ama şanzımanına baya baya kötü diyor herkes cvt gibi çalışan diyen bile var öyle olunca 1 adım geriye geçti benim için tabii kullanıp tecrübe de etmek lazım :)
Fordun otomatigine lafim yok da fiyati tuzlu geldi bize dizel otomatik pahaliymis hakeder lafim yokda biz o kadar vermeyi planlamiyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım