KAPALI mazda 6 almak üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
Yeni makyajlı mazda 6 ya bindim ve çok beğendim. sizce golf 1.6 tdi 2011 highline araçtan sonra performans açısından olumsuzluk olur mu? golf çocuklu olunca yetmemeye başladı. istediğim aradığım doluluk konfor sürüş de bu arabada..güvenlik de keza öyle...hem de biraz da indirim ile çok daha uygun tüm bu dolulukla. burada da danışmadan hareket etmek istemedim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
su andakı fıyatlar otv sız mazda 3 dusunuyorum da hala 115 mılyar
hocam konuyla alakası yok pek biliyorum ama siz bir kaç yerde mazda 3 dizel otomatik power sense donanımı için pahalı demişsiniz bugun merak edip baktım da araba fiyatı normal bence fiyatı internette 112k gözüküyor benzer donanımda(karşılıklı artı ve eksiler olabilir) astra 111k golf 120k buluyor. Bütün arabaların fiyatları absürt buna diyecek bir şey yok ama mazda 3 donanım olarak detayına bakınca fiyatı o kadar da yüksek değil.

drsb

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
30
22
595
@drsb abi arabayı al da bizde rahat edelim bu arada 2.0 165 bg 210 tork ve 1350 kilo yani küçük hacimli turbolu rakiplerinden geride kalacağını düşünmüyorum bide hiç donanımlarına filan bakmamıştım araç baya dolu geliyor 165k gibi bir fiyatı var merakımdan benzer donanım ile passatı doldurdum 1.4t 150lik ile aynı fiyatlara denk geliyor. Düşünmeniz gereken 2 şey var 1. mtv rakiplerine göre daha fazla olur bide 2. eli satarken zorlanırsınız bunlar umrunuzda değilse alınabilir bence ama yerinizde olsam aynı arabanın 2. elini 130k civarına alırdım.
Ben arabayı en az 7 -8 yıl kullanırım diye planlıyorum. bir de bu G vector control olayı olduğundan yeni model istiyorum ayrıca makyaj ile deri döşeme nappa deri, rüzgar yalıtımı ve yol yalıtımı için iyileştirme, sensorlerde de bir iki değişim olduğunu yazmış. Bu bilgilere de bir almanca-ingilizce altyazılı youtube kanalından ulaştım. yoksa ikinci elde çok güzel fırsatlar var kaçırmazdım

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam konuyla alakası yok pek biliyorum ama siz bir kaç yerde mazda 3 dizel otomatik power sense donanımı için pahalı demişsiniz bugun merak edip baktım da araba fiyatı normal bence fiyatı internette 112k gözüküyor benzer donanımda(karşılıklı artı ve eksiler olabilir) astra 111k golf 120k buluyor. Bütün arabaların fiyatları absürt buna diyecek bir şey yok ama mazda 3 donanım olarak detayına bakınca fiyatı o kadar da yüksek değil.
hocam golf otv artısı ıle 110 dıye bılıyorum . mazdanın dolusu 115 bu arada ama uzun zamandır bu sekılde daha otv yansımadı ona emınım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben arabayı en az 7 -8 yıl kullanırım diye planlıyorum. bir de bu G vector control olayı olduğundan yeni model istiyorum ayrıca makyaj ile deri döşeme nappa deri, rüzgar yalıtımı ve yol yalıtımı için iyileştirme, sensorlerde de bir iki değişim olduğunu yazmış. Bu bilgilere de bir almanca-ingilizce altyazılı youtube kanalından ulaştım. yoksa ikinci elde çok güzel fırsatlar var kaçırmazdım
2. elde aynı arabalar var diye biliyorum. Mesela bu arabanın bayidekilerden farkı var mı yoksa aynısı mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-mazda-6-2.0-sky-g-power-full-274861502/detay

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
g vector 2 sene sonra vag grubuna gelır o zaman herkes oooo der halbukı mazda nın bence en ıyı sıstemlerınden bırı bana gore su an

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam golf otv artısı ıle 110 dıye bılıyorum . mazdanın dolusu 115 bu arada ama uzun zamandır bu sekılde daha otv yansımadı ona emınım.
ben şimdi baktım fiyatlarına hocam highline ile power sense arasında
Şerit takip asistanı "Lane Assist"
Bi-Xenon Plus farlar ve LED gündüz sürüş farları
Ön bölge asistanı "Front Assist" ve şehir içi acil fren desteği
Geri görüş kamerası "Rear Assist"
DYNAUDIO Excite ses sistemi , 8 hoparlör, 400 W ses çıkışı
3.5J x 18 Yer tasarrufu sağlayan stepne (18" jant için)
Perde hava yastıkları ve arka yan hava yastıkları
"Keyless Entry" anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi Güvenli Kilitlemesiz
donanım farkı var bunları eklemek lazım yoksa adaletsiz olur bu donanımların üzerine renk,jant ve ön koltuk ısıtması da eklememiz gerekiyor.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ben şimdi baktım fiyatlarına hocam highline ile power sense arasında
Şerit takip asistanı "Lane Assist"
Bi-Xenon Plus farlar ve LED gündüz sürüş farları
Ön bölge asistanı "Front Assist" ve şehir içi acil fren desteği
Geri görüş kamerası "Rear Assist"
DYNAUDIO Excite ses sistemi , 8 hoparlör, 400 W ses çıkışı
3.5J x 18 Yer tasarrufu sağlayan stepne (18" jant için)
Perde hava yastıkları ve arka yan hava yastıkları
"Keyless Entry" anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi Güvenli Kilitlemesiz
donanım farkı var bunları eklemek lazım yoksa adaletsiz olur
ya tabıkı bılıyorum zaten bana gore su an bu segmentte donanım bakımından en ıyısı mazda 3. zaten mazda sahıbıyım bılıyorum parasını hakedıyor ama otv artısından sonra golf ıle arasında olan fark tahmınımce 10 mılyarı gececek o yuzden satısları baltalanır.

sıze soyle soyleyeyım 2011 mazda 3 e sahıbım. koltuk ısıtmam bıle var.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ya tabıkı bılıyorum zaten bana gore su an bu segmentte donanım bakımından en ıyısı mazda 3. zaten mazda sahıbıyım bılıyorum parasını hakedıyor ama otv artısından sonra golf ıle arasında olan fark tahmınımce 10 mılyarı gececek o yuzden satısları baltalanır.

sıze soyle soyleyeyım 2011 mazda 3 e sahıbım. koltuk ısıtmam bıle var.

Hocam ötv yansıtmışlar zaten.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ona dikkat etmedim ama vergi oranları tutuyor ondan söyledim bende yoksa kazançlarını vergi olarak mı gösteriyorlar.
bılemedım. bana servıste bu fıyatları verdıler hemde bu muhabbetler yokken. dahada artacaktır bu fıyatlar.audi nin en ucuzu a1 101 mılyar olmustu yada c serısının fıyatı e lere asırı yaklasması gıbı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
bılemedım. bana servıste bu fıyatları verdıler hemde bu muhabbetler yokken. dahada artacaktır bu fıyatlar.audi nin en ucuzu a1 101 mılyar olmustu yada c serısının fıyatı e lere asırı yaklasması gıbı

O zaman biz kendimiz hesaplayalım arabanın ham fiyatı 62025 tl ötvsi (%50 si) 31012 tl toplamı 93037 kdvsi (%18) 16747tl toplamı 109784tl üzerine diğer giderler ve bayi kazancını koyunca 112k rahatça ulaşır :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
yanı dolusu kac olur dıyorsunuz su an 115 ıse 120 yı gecıyormu

Yok hocam yeni ötvli fiyatı normalde 110 çıktı işte bide üstüne bayide kazanmak için yüksek söylüyor 115 olması euro durumuna bağlı ama şuanki fiyatlar hesabıma göre yeni ötvli fiyatları bir daha arayıp fiyat isteyin isterseniz sonra geri kalanı pazarlık :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yok hocam yeni ötvli fiyatı normalde 110 çıktı işte bide üstüne bayide kazanmak için yüksek söylüyor 115 olması euro durumuna bağlı ama şuanki fiyatlar hesabıma göre yeni ötvli fiyatları bir daha arayıp fiyat isteyin isterseniz sonra geri kalanı pazarlık :)
hocam soyle anlatayım kasım da 115 mılyar bu araba( sızın attıgınız fıyat lıstesındede ). otv muhabbetı cıktı zam gelecek bende dıyorum 120 ustune cıkarmı bır anlam karmasası olustu.

otv den once bu arabanın dolusu 115 ıse otv den sonra kac olur onu hesaplayamıyorum kı :D

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam soyle anlatayım kasım da 115 mılyar bu araba( sızın attıgınız fıyat lıstesındede ). otv muhabbetı cıktı zam gelecek bende dıyorum 120 ustune cıkarmı

Hocam benim baktığım power sense beyaz deriye bakmadım şuanki hesabıma göre mazda 3 dizel otomatik power sense vergili fiyatı 110k civarı bunun ne kadar üstüne satarlarsa o arabadan o kadar kazanç sağlarlar ve ben hesabımı yeni vergi oranı yani %50den hesapladım yani fiyat artışı olacağını sanmıyor eğer olursa o euronun durumuna göredir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam benim baktığım power sense beyaz deriye bakmadım şuanki hesabıma göre mazda 3 dizel otomatik power sense vergili fiyatı 110k civarı bunun ne kadar üstüne satarlarsa o arabadan o kadar kazanç sağlarlar ve ben hesabımı yeni vergi oranı yani %50den hesapladım yani fiyat artışı olacağını sanmıyor eğer olursa o euronun durumuna göredir.
he anladım hocam ben bır arabaya 100 ustu verıyorsam derı koltuk alacagımdan 115 dusunurum. benım anlamadıgım bır konu var sız dıyorsunuzkı mazda otv artısını fıyatlarına yansıtmayacakmı ? bunun nedenı nedır her marka yansıttı neredeyse

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım