S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
benim jr opel ile kader ortağı olmuş :D
0- devirdaim benim de gitti, 170 değil 175'lik oldum :D
1- aynı silecekten var. cam üstündeyken bir kere buz görmesin, o güzel karakteri birden değişiverir.
3- SP Winter Sport var bende de, şu ana kadar gayet iyi :)

buz gördük fakat bişey olmadı veya ben silmeden önce bir cam suyu sıkıyorum ondan kaynaklıdır 👻😇

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Sanayi günlüğü & Akşam Temizliği Standarttır Tşk :D

WhatsApp Image 2020-02-18 at 13.43.54.jpeg
WhatsApp Image 2020-02-18 at 13.44.07.jpeg

hasankusmus

Taklacı Güvercin
7 Eki 2019
14
27
345
23
İzmir-Kahramanmaraş
Marka
Opel
Selamlar selamlar :)

Geçenlerde tamda kar kış felaketinin koptuğu zamanlarda Omega ile ADANA-ELBİSTAN (K.MARAŞ) rotasını gidip dönmek durumunda kaldık :) Ufak tefek aksilikler olsa da çok stabil bir şekilde gittik ve döndük. Araç gırtlağına kadar eşya ve insan dolu şekilde süper bir yolculuk yaşattı bana :)

Gelelim ufak aksiliklere ; Adana çıkış OPET LPG tam doldurduğumda sürekli kendisini benzine atma olayı yaşattı bana , sorunu ara sıra yolda durup tekrar lpgye geçirerek içindeki tüm lpgyi bitirerek çözebildim :) Elbistanda zar zor bitirdiğim LPG yi yine Opetten bu sefer 60 tllik alarak yola devam ettim , bu aldığım lpg ise beni 270 km civarı yol götürdü , ne olur ne olmaz diye durup bir 60 tl daha aldım :) yani omega eğer ki ona sadıksanız ve işi çözdüyseniz uzun yolda tam bir yakıt dostu :)

Kahramanmaraşa yakın olduğum rampaların başladığı yerde araçtan bir ses koptu , yolculara çaktırmamak adına müzik sesini biraz arttırarak devam ettim ama bir sıkıntı olduğu belliydi durup kontrol ettiğimde sıvılarda , lastiklerde yada alt takımda bir eksiklik olmadığını gördüm ama 2000-2500 devir bandında bu ses duyuluyordu , sonucu Adanaya varınca anladım , devirdaim patlamış ve minik damlalar akıntılar halinde su kaçıyor :) o andan eve gelene kadar hemen hemen sadece 1 litreye yakın su kaçmış , parça fiyatı 170 tl olan devirdaim ile bu mesele halloldu , hazır tamire girmişken vakum hortumlarının bazılarını yeniledim , genleşme kabının kapağını değiştirdim ve olduğu kadar temizledim , kaput ve bagaj amortisörlerini sıfırladık , gaz kelebeklerini temizledik , rolanti sensörünü kontrol ettim ve yoldayız :)

Ekli dosyayı görüntüle 23131 Ekli dosyayı görüntüle 23130

Ekli dosyayı görüntüle 23132Ekli dosyayı görüntüle 23129

Ekli dosyayı görüntüle 23127Ekli dosyayı görüntüle 23128

Dip notlar ;

1- Valeo VF48 silecek aldım , tavsiye ediyorum kar , buz , yağmur , çamur ne varsa gördü , iz , takılma veya ses yapmadı :)
2- Aküden memnunum aldığımdan beri onuda tavsiye edelim , Magneti Marelli ETS 75 Ah 700A
3- Lastiklerden aşırı memnun kaldım , dönüş yolu tampona kadar kar doluydu küreme yapılmamıştı ve yara yara gittik :) DunlopSPWinterİce02
4- 8000K D2S xenonlar sulu kar yağışında maalesef iş yapmıyor (Kısa farlar)
5- 6000K Led H7 ampüller her ne kadar aydınlatma kuvveti olarak iyi olsalar da önünüze perde koyuyor ışık yansıyor göz yoruyor (Uzun Farlar)
6- Photon XtremeVision Plus100 sis farları mükemmel işe yarardı diyebilirim , görünmeyen şeritleri aydınlatmada yeterli ve yan açılara güzel dağılım yapıyor , kar + yağmur performansını beğendim :)
o yolu bu yakıt ekonomisi ile gittiyse gerçekten cep dostuymuş hocam. özellikle dönüşteki yokuşları düşünecek olursak muhteşem.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
13 mart akşamı adanadayım.uygunsa cumartesi sabahtan görüşelim şu omegayı bir görelim

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bizimkinin geçen yaşadığımız sokağa çıkma yasağı sonrası soğuk marşı tabi Adana da ne kadar soğuksa o kadar :D

WhatsApp Image 2020-04-14 at 17.11.52 (1).jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-21 at 16.38.36.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-21 at 16.38.36.jpeg
    208.3 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Açıklama ne olsun bilmiyorum , kameranın telefona aktarım yaptığı görüntü mü , bmw geçerken aracımın yanlayarak geçmesi mi , yaşadığım adrenalin ve korkunun birleşimi mi yoksa yardımcı su pompasının hali hazırda az az damlatırken patlamış olması mı :D

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat

Açıklama ne olsun bilmiyorum , kameranın telefona aktarım yaptığı görüntü mü , bmw geçerken aracımın yanlayarak geçmesi mi , yaşadığım adrenalin ve korkunun birleşimi mi yoksa yardımcı su pompasının hali hazırda az az damlatırken patlamış olması mı :D
Yılan gibi geçmişsin reis :D

• Haha
Tepkiler: S.Asil

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sarmış, sarmaması lazım aslında belki asfalttan belki lastikten, olur böyle vakalar :D . Çekiş kontrolü-patinaj kontrolü- sistemi yok mu?Makine ciğerli.hatatat

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Sarmış, sarmaması lazım aslında belki asfalttan belki lastikten, olur böyle vakalar :D . Çekiş kontrolü-patinaj kontrolü- sistemi yok mu?Makine ciğerli.hatatat

Tuhaf bir şekilde sardı ve koptu arka :D var tabiki TC sistemi :D

Makinenin her yeri problem ah bir görsenoldumuşimdi

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,643
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım