Saat

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kayışini anlamadım hasır diyor ama acaba biliyormuşunuz hocam
bu skagenlerdekı hasır kordon metalden yapılıyor abı koluma takmıstım senın attıgının benzerını acayıp hava aldırıyor terletmezde muhtemelen.
bu skagenler ısvırce markası. tıtanyum olanlarını 1 mılyara bırakıyorlar cok ınceler cok hafıfler muhtemelende dayanıklılar ama camları mıneral cam. ozellıkle gemıde cok saat kırdım heryer metal ve sert ama ne zaman safır cama gectım tık demedı ne cızık ne catlama olustu tıkır tıkır oluyor.
seıko ıcın emınonunde 600 lıraya safır camlı otomatık veya solar modellerı var ama eskı uretım dıye gecıyor benım ıcın sorun yok alınır.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@Sailor kaptan selam. Bir kinetik saati gözüme kestirdim, eskiden beri beğeniyordum zaten. Yalnız daha önce kinetik saat kullanmadım, internetteki bilgilerde birbirinin aynı.
Kinetik saat hakkında bilgin var mı? Günlük kullanıma uygun mu? Biraz bilgi verebilirsen çok işime yarar. :D

https://www.hepsiburada.com/seiko-srn047p-erkek-kol-saati-pm-saksvsrn047p
Saati göstermek için temsili attım, eğer almaya karar verirsem fiyat ve satın alacağım yerin çalışmasını yapacağım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@Sailor kaptan selam. Bir kinetik saati gözüme kestirdim, eskiden beri beğeniyordum zaten. Yalnız daha önce kinetik saat kullanmadım, internetteki bilgilerde birbirinin aynı.
Kinetik saat hakkında bilgin var mı? Günlük kullanıma uygun mu? Biraz bilgi verebilirsen çok işime yarar. :D

https://www.hepsiburada.com/seiko-srn047p-erkek-kol-saati-pm-saksvsrn047p
Saati göstermek için temsili attım, eğer almaya karar verirsem fiyat ve satın alacağım yerin çalışmasını yapacağım.
Ben gecen dayanamadim aldim. Hali hazirdaki saatim son nefesini verince mecbur olmustu.
O yuzden bilgilerim taze. Herseyi biliyorum diyemem ama genel olarak bahsedeyim.

Ozellikle seikolarin 4 tip saati var. Klasik pilli kinetik solar otomatik.
Kinetik kolun hareket enerjisi ile calisir. İcindeki yay enerjiyi bir bataryaya gonderir oda saati devirdaim kazandirir. 1 gun kolunda durduktan sonra seikolar haftalarca calismaya devam eder. Ben cok eski bir serisini 8 sene kullandim. Meger kinetik lerinde bir omru varmis. 8 sene sonunda bataryasi artik depolamamaya baslamisti maliyeti 150 liraydi bedava ya yakin yani. Kesinlikle pil derdi vs yok deger.
Solar ise ortamin isigini absorbe eder seikoda. Yani illa gunese ihtiyac yok. Gunes gormeden 1 ay boyunca calistigini duydum onunda tam sarjla.
Birde otomatik var.genelde arkalarida seffaf oluyor. Kinetik benzeri ama batarya yok omurluk.mekanizmalari daha hassas ve dakik. 1 gun kullanimdan sonra 2 ay boyunca hareket ettirilmese bile calisir deniyor .

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Bir hafta da kullanınca ortalama 6 aylık enerji depoluyor. ön ve arkası bu şekilde
saat.png

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Birde otomatik var.genelde arkalarida seffaf oluyor. Kinetik benzeri ama batarya yok omurluk.mekanizmalari daha hassas ve dakik. 1 gun kullanimdan sonra 2 ay boyunca hareket ettirilmese bile calisir deniyor .

otomatik tam tersine çok az süre çalışır, en babası tamamen kurulduğu hareketten sonra 10 gün durabiliyor, 13 bin dolar kendileri.
Seiko otomatiklerin power reserve'i genellikle 40 saat civarı

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
otomatik tam tersine çok az süre çalışır, en babası tamamen kurulduğu hareketten sonra 10 gün durabiliyor, 13 bin dolar kendileri.
Seiko otomatiklerin power reserve'i genellikle 40 saat civarı
İlk defa otomatik aldim bende alirken denilen buydu :D bu arada saatlerde ozellikle seikolarda (zaten cok asiri pahali saatler degiller ama ) fiyatlarindan cok alindigi sene daha cok onemli. Seikonun yeni kullanmaya basladigi 4r32 kodlu makineye ilk defa gectim bende. Bildigim kadariyla el ile cok kurma dendi bende genelde hareket ile yola devam ediyorum.Banada 2 ay gibi gitmesi zor geliyorda 1 haftayi bulur diye dusunuyorum en azindan :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
@Sailor @CanSoylu teşekkürler bilgiler için. Günlük kullanıma uygun yani. Ben günlük kullanım için düşünüyordum (alayım özel günlerde takayım gibi bir düşüncem yok). Haftanın beş günü + hafta sonu dışarı çıktığımda kolumda olacağı için saatin enerji sorunu olmaz demek ki.

SRN047P kodlu saat hakkında bilginiz var mı? Veya Seiko'nun çelik kordonlu, kasa çapı fazla büyük olmayacak (gidip bunu kolumda görmedim ama 42mm civarı bir çap yeterlidir sanırım) bir saat öneriniz var mı? Şuan kullandığım saat 52mm, bileğim ince olduğu için büyük duruyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@Sailor @CanSoylu teşekkürler bilgiler için. Günlük kullanıma uygun yani. Ben günlük kullanım için düşünüyordum (alayım özel günlerde takayım gibi bir düşüncem yok). Haftanın beş günü + hafta sonu dışarı çıktığımda kolumda olacağı için saatin enerji sorunu olmaz demek ki.

SRN047P kodlu saat hakkında bilginiz var mı? Veya Seiko'nun çelik kordonlu, kasa çapı fazla büyük olmayacak (gidip bunu kolumda görmedim ama 42mm civarı bir çap yeterlidir sanırım) bir saat öneriniz var mı? Şuan kullandığım saat 52mm, bileğim ince olduğu için büyük duruyor.
İstanbulda isen eminonune gec. Dogubankin yaninda istanbul ana bayisi seiko var. Sadece tek marka satiyor zaten vitrinden anlarsin ve cesitleri inanilmaz fazla. Pazarlik payida var oraya bir bak derim

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
İki sene önce yurt dışından bir adet vostok saat almıştım, ikinci dünya savaşında rus ordusunun kullandıgı saatmiş, çok dayanıklıymış falan dediler neyse kullanmaya başladım ilk yere düşüşte saat pert oldu,o yüzden vostok almayın

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
İstanbulda isen eminonune gec. Dogubankin yaninda istanbul ana bayisi seiko var. Sadece tek marka satiyor zaten vitrinden anlarsin ve cesitleri inanilmaz fazla. Pazarlik payida var oraya bir bak derim
Kaptan, bayinin adını biliyor musun? Haritada Konyalı saat, Saat&Saat, Erdem saat, Tevfik Aydın saat gözüküyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım