KAPALI superb 1.4 tsi active 125 hp mi ? jetta 1.4 tsi comfortline 125 hp mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre0589

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2016
2
0
535
arkadaşlar sıfır araça almayı düşünüyorum ve en az 5 yıl binmek zorundayım. hangisi sizce bilgi ve tecrübelerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kalite konusuna bende değinmek istiyorum belki trendline diye kötüdür comfortline bilemem ama 2015 model ve 60k (çoğunluğu ankara trafiği özellikle çay yolunun oralar delik deşik ondan da olabilir) daki arabanın ön konsolundan ve torpidodan trim sesi geliyor ve ayrıca arka koltukların sırtımın geldiği yer nasılsa plastik,koltukta plastik ilk kez o araba da gördüm ben rakiplerinden sadece civic(eski kasa) ve ceratonun içini biliyorum ve ikisi de kalite olarak bir adım daha öndeydi sanki. (trendline dan kaynaklı olabilir)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Jetta da genel olarak pahallı VW altyapısı üzerine rekabetçi bir fiyat yakalamak için böyle maliyet kısıtlamalarına gidilmiş olabilir.
Maliyet kısıtlamasından çok aslında bu araçların genellikle pazarlandığı ülkelerde bu tip detaylara çok takınılmıyor olabilir.

Daha kapıyı açar açmaz, açtığınız kapıya kesit olarak bakıp, Golf ile karşılaştırdığınızda bile maliyet kaygısını anlayabiliyorsunuz.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Kaliteyi arttırır ve yeniden piyasaya sürer zor bir şey değil. Yeni motor ile yenilenmiş bir şekilde piyasaya süreceklerdir ondan dolayı yeniden 1.6 tdi koymamışlardır.
Kaliteyi düzeltirler ama insanların aklındaki fikirleri nasıl düzeltecekler?
de7535433434ba821164e694befe925e.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu karşılaştırmada büyük ihtimal ben de superb'i seçerdim. Ama şu jetta'nın genel vw kalitesi altında kalması gibi söylemlere çok fazla katılamıyorum açıkçası. Bunun sebebi son zamanlarda çıkan vw modellerine göre ( son kasa passat hariç ) biraz daha farklı bir karakter sunması. İnsanlar vw araçlarında bulduğu o karakteri jetta'da bulamıyor çünkü jetta gayet sıkı, gergin ve toplu hissettiriyor. Güncel mqb platformunun jetta'da kullanılandan 2 gömlek falan üstün olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Jetta'nın ihtiyacı olan iki şey; biraz daha farklı bir dış görünüş ve yenilenmesi gereken ön konsol. Onun haricinde aracın hiç bir eksiği yok bana kalırsa.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,068
7
51,450
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
En baştan sınıf farkı nedeniyle Superb. Hatta aynı sınıfta Octavia sorsanız yine Octavia derdim. Jetta'yı hiç beğenemedim çünkü. Genel kalite hissi hiç VW gibi değil diye düşünüyorum.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu karşılaştırmada büyük ihtimal ben de superb'i seçerdim. Ama şu jetta'nın genel vw kalitesi altında kalması gibi söylemlere çok fazla katılamıyorum açıkçası. Bunun sebebi son zamanlarda çıkan vw modellerine göre ( son kasa passat hariç ) biraz daha farklı bir karakter sunması. İnsanlar vw araçlarında bulduğu o karakteri jetta'da bulamıyor çünkü jetta gayet sıkı, gergin ve toplu hissettiriyor. Güncel mqb platformunun jetta'da kullanılandan 2 gömlek falan üstün olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Jetta'nın ihtiyacı olan iki şey; biraz daha farklı bir dış görünüş ve yenilenmesi gereken ön konsol. Onun haricinde aracın hiç bir eksiği yok bana kalırsa.
aradığım yorum ya 3 senedir düşünüyorum bu arabaya niye ısınamadım işte bu ya ön konsol ODUN ABE ODUN

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aradığım yorum ya 3 senedir düşünüyorum bu arabaya niye ısınamadım işte bu ya ön konsol ODUN ABE ODUN
Malzemelerini ve koltuklarını çok beğeniyorum ama ön konsol biraz fazla boş gibi hissettiriyor. Hani ticari araçlarda olur ya yüksek konumlama ama fazla diz mesafesi. O şekilde bir dizaynı var, golf ve passat'ta ki gibi aracın iç mekanını dolgun gösteremiyor. Kullanırken ben de çok düşünmüştüm bu araçta ne eksik diye etrafa bakınırken.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Malzemelerini ve koltuklarını çok beğeniyorum ama ön konsol biraz fazla boş gibi hissettiriyor. Hani ticari araçlarda olur ya yüksek konumlama ama fazla diz mesafesi. O şekilde bir dizaynı var, golf ve passat'ta ki gibi aracın iç mekanını dolgun gösteremiyor. Kullanırken ben de çok düşünmüştüm bu araçta ne eksik diye etrafa bakınırken.
Şimdi ortaya gene iyi bi ekran attılar önceden Rcd510 vardı golf 6 dan biliyorum sadece radyo çalar o kadar:D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi ortaya gene iyi bi ekran attılar önceden Rcd510 vardı golf 6 dan biliyorum sadece radyo çalar o kadar:D
Tabii yine o ekran durumu biraz kurtarıyor ama el freni kısmıyla ön konsolun bütün halde birleştirilmeye ihtiyacı var diğer modellerdeki gibi. Şoförün yan tarafında oturan yolcunun dizlerine bakıyorum, konsol ile dizi arasına vücudum girecek neredeyse öyle büyük boşluk var. Tamam ferahlık iyidir ama ticari araç değil ki bu. Şu ön konsolu bir elden geçirirlerse tamam olacak.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tabii yine o ekran durumu biraz kurtarıyor ama el freni kısmıyla ön konsolun bütün halde birleştirilmeye ihtiyacı var diğer modellerdeki gibi. Şoförün yan tarafında oturan yolcunun dizlerine bakıyorum, konsol ile dizi arasına vücudum girecek neredeyse öyle büyük boşluk var. Tamam ferahlık iyidir ama ticari araç değil ki bu. Şu ön konsolu bir elden geçirirlerse tamam olacak.
Golf 6 ya benziyor içi ama golf 6 daha sürücüye dönüktü kadranlar bile mesela golfte binek kadranı gibiydi jettada caddy kadranı var aynı.Değişse iyi olur içi bence de.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Golf 6 ya benziyor içi ama golf 6 daha sürücüye dönüktü kadranlar bile mesela golfte binek kadranı gibiydi jettada caddy kadranı var aynı.Değişse iyi olur içi bence de.
Zaten insanlar biraz da bunlara dikkat ederek vw kalitesi yok diyorlar ama sürüşe geçildiğinde ben pek rahatsız eden bir durum görmedim. Konsol tasarımını değiştirip, 1-2 bölgeye daha yumuşak malzeme koyup, dış tasarımla da oynayınca tamamdır işte.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sırf bunlar yüzünden jettayı sevmiyorum

-Kadranlardaki bilgi ekranı
-Vitesin ordaki gözler ve kalitesizliği mesela golfte vitesin önünde kayarak açılan içi sünger(artık her neyse) kaplı göz var.orta bölümün tamamen değişmesi lazım

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Zaten insanlar biraz da bunlara dikkat ederek vw kalitesi yok diyorlar ama sürüşe geçildiğinde ben pek rahatsız eden bir durum görmedim. Konsol tasarımını değiştirip, 1-2 bölgeye daha yumuşak malzeme koyup, dış tasarımla da oynayınca tamamdır işte.
Dışı fena değil de içi samanlık gibi.Golf 6 da arka kapı üstü bile yumuşaktı mesela jetta'da bunlar eksik.
Pnl467.jpg

Bu golf 6 nın kadranı
qjG1PV.jpg

Bu da jetta mesela.Jettanın altyapısı şu anki Golf'e filan taş çıkarır az daha içi güzel dursa alınır bence jetta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım