KAPALI superb 1.4 tsi active 125 hp mi ? jetta 1.4 tsi comfortline 125 hp mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emre0589

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2016
2
0
535
arkadaşlar sıfır araça almayı düşünüyorum ve en az 5 yıl binmek zorundayım. hangisi sizce bilgi ve tecrübelerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Öyle bir seviye farkının olması için Mazda 3'ün Superb ayarında bir kalitesi olması gerekir, öyle mi peki? Değil.
Otopark'ın incelemelerine göre iç mekanda
Mazda 3 Power Sence 4.5 yıldız
Kia Cerato Consept Plus 4 yıldız
Ford Focus Titanium 3.5 yıldız
Hyundai Elantra Elite 3.5 yıldız
Vw Jetta Highline 3.5 yıldız almış yani sınıfı için ortalama bir iç mekanı var
Not: Karşılaştırma da C sedan ve en dolu donanım paketi olanları aldım haksızlık olmasın diye.

Edit: Değerlendirme de buna göre yapılıyor.
  1. İç mekan: Malzeme kalitesi, işçilik, NVH, yalıtım, donanım, ergonomi, genişlik, eşya gözleri, bagaj…
En çok konunun incelendiği kategori bu, o yüzden de testlerde en fazla vakti buna ayırıyoruz. Sadece bagajı değerlendirirken bile çok sayıda kriter var; hacim, yükleme eşiği, yan duvarların düzgünlüğü, arka koltuk sırtlıklarının düz yatıp yatmaması gibi. Görüş açıları, ekranlar, farlar, müzik sistemi, şaft tüneli gibi ayrıntılar da verilen puanı etkiliyor.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Otopark'ın incelemelerine göre iç mekanda
Mazda 3 Power Sence 4.5 yıldız
Kia Cerato Consept Plus 4 yıldız
Ford Focus Titanium 3.5 yıldız
Hyundai Elantra Elite 3.5 yıldız
Vw Jetta Highline 3.5 yıldız almış yani sınıfı için ortalama bir iç mekanı var
Not: Karşılaştırma da C sedan ve en dolu donanım paketi olanları aldım haksızlık olmasın diye.

Edit: Değerlendirme de buna göre yapılıyor.
  1. İç mekan: Malzeme kalitesi, işçilik, NVH, yalıtım, donanım, ergonomi, genişlik, eşya gözleri, bagaj…
En çok konunun incelendiği kategori bu, o yüzden de testlerde en fazla vakti buna ayırıyoruz. Sadece bagajı değerlendirirken bile çok sayıda kriter var; hacim, yükleme eşiği, yan duvarların düzgünlüğü, arka koltuk sırtlıklarının düz yatıp yatmaması gibi. Görüş açıları, ekranlar, farlar, müzik sistemi, şaft tüneli gibi ayrıntılar da verilen puanı etkiliyor.
Mazda fiyatina gore ic mekanin karsiligini hakkiyla veren bir marka. Tabi ufak tefek eksikliklerini tamamlarsa ki arka menfezleri yok bu segmentte a3 ile ayni seviyeye gelebilir

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Mazda fiyatina gore ic mekanin karsiligini hakkiyla veren bir marka. Tabi ufak tefek eksikliklerini tamamlarsa ki arka menfezleri yok bu segmentte a3 ile ayni seviyeye gelebilir

V40 ta da yok diye biliyorum :) arka menfez için c segmenti bir araba da ne kadar gerekli bilmiyorum dün akşam 2 de araba kullandım biraz 5 dk da bir klimayı kapattım durdum artık çok iyi ısıtıp soğutuyor araba klimaları.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Şimdi şöyle bir şey de var otoparkın iç mekan incelemesinde sadece malzeme kalitesi ve işçilikte yok. ergonomi, genişlik, eşya gözleri, bagaj da var octavia dan sonra bunları yapabilen en iyi araba jettadır herhalde en kötüsü de focus buna rağmen focus ile jetta iç mekanda aynı notu alıyorlarsa (donanım ve işçilik olarak - not almış focus ) Malzeme kalitesi, NVH, yalıtım öne geçmiş olması lazım.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Şimdi şöyle bir şey de var otoparkın iç mekan incelemesinde sadece malzeme kalitesi ve işçilikte yok. ergonomi, genişlik, eşya gözleri, bagaj da var octavia dan sonra bunları yapabilen en iyi araba jettadır herhalde en kötüsü de focus buna rağmen focus ile jetta iç mekanda aynı notu alıyorlarsa (donanım ve işçilik olarak - not almış focus ) Malzeme kalitesi, NVH, yalıtım öne geçmiş olması lazım.
Dediğim gibi video çekeceğim finallerimden sonra.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Golf te bilemi ? Golf ne ki anlamadim. Segment belirleyen bir model oldugunumu dusunuyorsunuz
Geliyoooor.... :)

Zaten insanlar biraz da bunlara dikkat ederek vw kalitesi yok diyorlar ama sürüşe geçildiğinde ben pek rahatsız eden bir durum görmedim. Konsol tasarımını değiştirip, 1-2 bölgeye daha yumuşak malzeme koyup, dış tasarımla da oynayınca tamamdır işte.
Ben Jetta ile Golf 7'yi arka arkaya aynı gün aynı hava şartlarında aynı yolda kullandım. Bütün iç mekan kalitesini filan geçiyorum; Jetta, Golf ile rahatça yaptığım zorlayıcı manevralarda beni çok rahatsız etti. Altyapısında da eksik bir şeyler vardı bence. Bu tecrübelerimin öncesinde önyargılarım Golf aleyhineydi. Jetta beni ciddi hayal kırıklığına uğratmıştı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Ben Jetta ile Golf 7'yi arka arkaya aynı gün aynı hava şartlarında aynı yolda kullandım. Bütün iç mekan kalitesini filan geçiyorum; Jetta, Golf ile rahatça yaptığım zorlayıcı manevralarda beni çok rahatsız etti. Altyapısında da eksik bir şeyler vardı bence. Bu tecrübelerimin öncesinde önyargılarım Golf aleyhineydi. Jetta beni ciddi hayal kırıklığına uğratmıştı.
Ben jetta'yi bariz sekilde zorlayarak kullanmadim en azindan focus'da yaptiklarimi yaparak surmedim ama jetta gibi bir araci alip da atraksiyonlu suruslere kalkismak da o aracin hem harci degil hem de gorevi degil. Tabii ki golf, jetta'dan daha ustun olacaktir ama jetta'nin da bir aile kullanimi icin her acidan yeterli olduguna inaniyorum ki bu aracin da gorevi bu zaten. Kozmotik olarak bir kac degisiklik ve dokunusla goze daha iyi hitap eden bir arac olmasiyla beraber ben yeterli olabilecegine inaniyorum. Dedigim gibi jetta sakin suruslere ve genis ailelere hitap eden bir arac.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Testte eksi verilen kalemlerden biri donanım ve araç euro6 ile birlikte gelen donanımlara sahip değil, özellikle multimedya sistemi eski ve kötü, o nedenle puan kırılmış olabilir.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul

5.40

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım