Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
Motor da gücü kıstı, ben de dün tam anlamıyla gözümü karartamadım. Özgür'ün gözünü karartma konusunda yardımcı oldum ama sonuç pek hoş olmadı :p

Yine de @Ozgur Gunes dün de dediğim gibi hayat boyunca anlatacağın bir anın oldu, maddi hasarın sadece jantta kalması sevindirici.

Bir de jant fotosunda benim amele çöküşümün yakalanmış olması (ağıt yakar gibi) güzel detay olmuş. Pitteki ikili foto da efso.

İnş otopark tayfadan daha fazla kişiyi hem izmirde hem de istanbulda pistte görürüz.
Öncelikle geçmiş olsun @Ozgur Gunes neyse ki sadece jantla atlatmışsın.
Abiler bikaç yıl içinde bende inşallah katılıcam sizin aranıza kendi aracımı alayım piste çıka çıka hem aracı hem kendimi geliştirerek devam edicem inşallah ilk başlangıç çok önemli :)

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Şurda bazı pist lastiklerinin güzel bir değerlendirmesi var. Tabi çoğu ülkemizde bulunmuyor o ayrı.
Dikkatimi çeken şey NS2-R'ın yüksek performans yol lastiği olarak değerlendirilmesi. Nankang'ın gerçek pist lastiği AR-1 imiş. Mito'ya uyumlu ölçüsü var mı bilmiyorum ama bir bakmakta fayda var.

http://trackdays.ie/track-day-tyres/

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Nankang AR-1 bildiğim kadarı ile baya bir üst spek kalıyor. 300hp üstü araçlar için diye düşünülebilir aslında.

Ns-2r'ın da 2 tipi var. TW120 ve TW180lik hamurlar.

• Treadwear: 120 (Track); 180 (Street)
Benimkiler TW120. Ama günlük kullanımda beni çok şaşırttı, en ufak problem görmedim. Seneye yaz başında kesin ns2r'ı arabaya takatım, sonbaharda çıkarırım.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Eğer ki yeterince sabırlı olursanız, mito ile benzinde de az buçuk da olsa ekonomi yapabiliyorsunuz.

pGvmam.jpg

Ortalama hız 68km/h. Az birşey şehir içi, büyük çoğunluğu 90-120km/h arası hız ile yapıldı.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Cumartesi günü kesin istanbul'dayım (başımıza yollarda bir iş gelmezse inş).

Seans yüksek ihtimalle C veya D olacak.

Sanırım bugün veya yarın seans bilgisi mail ile gelir. O vakit yola çıkış saatimi falan kesinleştirip, buradan net saatleri de yazarım.

Eğer İzmir'den yanıma yancı bulabilirsem aynı gün geri dönmeyi düşünüyorum. Ama İzmir'den TrackTurk ekibinden bir abimiz ile 2 kişilik konvoy yapacağız gibi duruyor şimdilik.

Bu hafta arabanın KM bakımı ve lpg tank sökümü falan yapılacak (piste girebilmek için), sağolsun babam o konularda yardımcı oluyor. Benzinde ekonomik kullanmaya kasmamın sebebi de bu LPG tank konusu zaten:p Yoksa LPG'nin gözünü seveyim, sağ ayağın ayarı istediği kadar kaçsın, yine ekonomik, yine ekonomik...

Net bilgileri paylaşırım...

Gelin görüşelim, güzel bir gün olacak inş.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,393
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Sanırım bugün veya yarın seans bilgisi mail ile gelir. O vakit yola çıkış saatimi falan kesinleştirip, buradan net saatleri de yazarım.

Eğer İzmir'den yanıma yancı bulabilirsem aynı gün geri dönmeyi düşünüyorum. Ama İzmir'den TrackTurk ekibinden bir abimiz ile 2 kişilik konvoy yapacağız gibi duruyor şimdilik.

Bu hafta arabanın KM bakımı ve lpg tank sökümü falan yapılacak (piste girebilmek için), sağolsun babam o konularda yardımcı oluyor. Benzinde ekonomik kullanmaya kasmamın sebebi de bu LPG tank konusu zaten:p Yoksa LPG'nin gözünü seveyim, sağ ayağın ayarı istediği kadar kaçsın, yine ekonomik, yine ekonomik...

Hocam bildiğim kadarıyla LPG için bir yığın ince ayar yapmıştınız. Bu tank söküm işiyle o ayarlar sıfırlanacak mı? Eğer sıfırlanacaksa, mevcut ayarlarını bir şekilde bir yere kaydedip yedeğini almış mıydın?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hocam bildiğim kadarıyla LPG için bir yığın ince ayar yapmıştınız. Bu tank söküm işiyle o ayarlar sıfırlanacak mı? Eğer sıfırlanacaksa, mevcut ayarlarını bir şekilde bir yere kaydedip yedeğini almış mıydın?
Ayar kpnusunda yedeklememi yapmıştım. Ama bu söküm işi ile ayarda bozulma olmayacaktır. Yeter ki ara bağlantı boruları deforme olmasın veya çaplarda değişiklik olmasın.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Sana basit bir hesap yapacam. 6,7 litre benzin yakıcaksan Körfezi dolanmak sana maliyeti.
Körfez köprüsü 88 tldir. yolu 76 km kısaltır.
Köprüden geçmek sana 7 lira benzine, 88 lira köprü parasına maliyet olur. 95 tl.
76 km yol ise sadece 26 tl maliyet çıkarır.

Ona göre hesabını yaparsın.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sana basit bir hesap yapacam. 6,7 litre benzin yakıcaksan Körfezi dolanmak sana maliyeti.
Köprüden geçmek sana 7 lira benzine, 88 lira köprü parasına maliyet olur. 95 tl.

Şemsiye girdi bir kere :) köprüyü kullanacağım artık.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan

Her şey para değildir

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Yarın pist için rezervasyonum hazır ama hala intercity'den net şekilde seans ve saat bilgisi gelmedi.
Garanti olması adına sabah 6 da izmirden çıkıp 11-12 gibi istanbul park'ta olmayı hedefliyorum. Bildiğim kadarı ile seanslar öğlen oluyor, o sebeple sıkıntı yaşamam diye umuyorum.
Tek araçta iki arkadaş geleceğiz. O sebeple özellikle dönüş yolunda paslaşarak kullanırız ve aynı gün dönmeyi planlıyorum.
Şimdiden, piste gelecek olan tüm arkadaşlara duyurulur.
Buradan çok sohbet ettiğimiz ama yüz yüze tanışamadığımız pek çok değerli arkadaş ile yarın tanışmak dileğiyle...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yarın pist için rezervasyonum hazır ama hala intercity'den net şekilde seans ve saat bilgisi gelmedi.
Garanti olması adına sabah 6 da izmirden çıkıp 11-12 gibi istanbul park'ta olmayı hedefliyorum. Bildiğim kadarı ile seanslar öğlen oluyor, o sebeple sıkıntı yaşamam diye umuyorum.
Tek araçta iki arkadaş geleceğiz. O sebeple özellikle dönüş yolunda paslaşarak kullanırız ve aynı gün dönmeyi planlıyorum.
Şimdiden, piste gelecek olan tüm arkadaşlara duyurulur.
Buradan çok sohbet ettiğimiz ama yüz yüze tanışamadığımız pek çok değerli arkadaş ile yarın tanışmak dileğiyle...

Abi önemli değil mail atmaları, 3-4 seans oluyor zaten gün içinde, kapıda verirler seansını, en erken 11 de oluyor galiba seans

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım