Yazılımı nerede yaptırmalı?

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Beyler neden booster düşündüğümü merak edenler için, epey yakınız Erhan abi ile, herhangi bir sıkıntı yaşadığımda bak bu niye böyle diyebilirim, ayrıca kendisinde daha önceden f30 316i olduğu için güveniyorum, kendi aracına yazılım atmış ve sıkıntısız bir şekilde kullanmıştı, tabi şu an bilmiyorum ücretini ama para bulursam superchips ilk sırada gözümde, ama yabancı yerden yazılım alan firmaların fiyatları 2-2.5 civarındadır diye düşünüyorum.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
316'dan 220hp, çok iddialı, çok iyiymiş. hiç mi yağ eksiltmiyor? kaç km'de bir bakıma gidiyor ki? bir de tam olarak hangi yağı kullanıyor?
Gerçekten merakımı cezbetti, ondan soruyorum.

Valla abi turbolu arabanın canını alırsan yağ eksiltir, çevremde daha 116i-118i sinde yağ eksiltme sorunu yaşayan duymadım, bakımları kullanıma bağlı değişiyor, hardcore kullanırsan yol bilgisayarı 8 bin civarı uyarı veriyor, sakin kullanımda 12-15 bin km. Yağ olarak özel bir yağı yok, eskiden borusan castrol kullanırdı, şimdi shell ile anlaşmış.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
9 senedir her aracımı yazılımlı kullanırım her biriyle uzun km ler yaptım.(En az kullandığımla 70 bin km ) Ar-ge si olan, yol testleri yapan ve yazılımlaırnı oyle piyasaya sunan firmaları tercih edin.(Superchips,Revo gibi) Gidip o bu ustalara yaptırmayın. Bu firmalar 30-40 senedir yazılım işiyle uğraşıyorlar. Bir çok markaya dtm,vs kategorilerde yazılım hazırlıyorlar. Türkiyede ise insanlar motor kırarak,çeşitli zararlar vererek yazılım hazırlıyorlar. Arabanıza baktığınız sürece o da sizi üzmez. Bende stage 2 dp, custom filtreli poloyu(megachips), ve stage 2 dp li yine başka bir poloyu(maslakta x usta) stage 1 superchips li polomla 3-4 boy geçmiştim. Sağlam bir firmaya yönelin bu işlerde.

Katılıyorum size, yürütme şansı olmadı ama hissiyatım ile yaklaşacağım, kuzenimin superchipsli 316i sini yerli 2cr de yazılım yapılmış 116i ile karşılaştırdığım zaman ciddi fark vardı. Superchips'in fiyatı uygun olsa düşünmeyeceğimde, işte... 1.5 yıl önce 1500 liraya yaptırmıştı kuzen, şimdi kim bilir ne kadardır.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
knka dr ecu çok profesyonel trde ilkler ve yurtdışına yazılım yazıp satıyorlar çoğu firma yurtdışından satın aldığı yazılımı uyguluyor

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
@kerpetenemir kanka hazır yazılıma bu düşmanlık nedir anlamıyorum, güzel değerler alınıyorsa ve sıkıntı çıkarmıyorsa custom risk bence.

Ayrıca demin superchips'in ankara bayisi olan fm tuning'i aradım, 1500 dedi adam nakitte, fiyat iyi ama bmw beynini o cahilliğe emanet etmeye epey korktum :D adama f20 116i aracıma yazılım attırıcam dedim, f20 2 serisi mi dedi, sonra 136 hp değil mi dedi, turbo-benzin değil mi dedi, en son 84 hp alınıyormuş, uffff çokmuş dedi, belliki ankara bayisi ömründe ilk defa bmw beyni açacak ve beyin açmak riskli bir olay, beyin açılmadanda yazılım olmuyor zaten.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
@kerpetenemir kanka hazır yazılıma bu düşmanlık nedir anlamıyorum, güzel değerler alınıyorsa ve sıkıntı çıkarmıyorsa custom risk bence.

Ayrıca demin superchips'in ankara bayisi olan fm tuning'i aradım, 1500 dedi adam nakitte, fiyat iyi ama bmw beynini o cahilliğe emanet etmeye epey korktum :D adama f20 116i aracıma yazılım attırıcam dedim, f20 2 serisi mi dedi, sonra 136 hp değil mi dedi, turbo-benzin değil mi dedi, en son 84 hp alınıyormuş, uffff çokmuş dedi, belliki ankara bayisi ömründe ilk defa bmw beyni açacak ve beyin açmak riskli bir olay, beyin açılmadanda yazılım olmuyor zaten.
beyni böyle ısıtıyolar cöss diye açıyolar kutuyuı A:SDF:ASDF:ASD:F ulan içim acır ben yaptıramam bmwye , knk dr ecuya git yada rsa

1593575

Profesör
8 Eyl 2016
71
96
1,010
Ankara
Hocam Bende yeni kasa 1.6 Mondeoya yazılım düşünüyorum.Ankaradayim sizce kime yaptırıyim.Dr ecu veya ecufast düşünüyorum.

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Katılıyorum size, yürütme şansı olmadı ama hissiyatım ile yaklaşacağım, kuzenimin superchipsli 316i sini yerli 2cr de yazılım yapılmış 116i ile karşılaştırdığım zaman ciddi fark vardı. Superchips'in fiyatı uygun olsa düşünmeyeceğimde, işte... 1.5 yıl önce 1500 liraya yaptırmıştı kuzen, şimdi kim bilir ne kadardır.
1500 e şu anda btg maslak istanbul da yaptırabilirsiniz..

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Valla abi turbolu arabanın canını alırsan yağ eksiltir, çevremde daha 116i-118i sinde yağ eksiltme sorunu yaşayan duymadım, bakımları kullanıma bağlı değişiyor, hardcore kullanırsan yol bilgisayarı 8 bin civarı uyarı veriyor, sakin kullanımda 12-15 bin km. Yağ olarak özel bir yağı yok, eskiden borusan castrol kullanırdı, şimdi shell ile anlaşmış.
en ucuk olarak bakim araligini 3000 kilometreye dusuren gordum :) 1.6 motor bmw chiptuning yaptirmisti eski kasa 118 di sanirim.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Eveeeet, guzel olabilecek bir haberim var, btg nin sitesine girince ankara da bi subesi daha oldugun ogrendim, oto anka diye isi beyincilim olan bir firma, kendileri telefonla arayip gorustum, buyrun gelin detayli olarak konusalim dediler, daha sonra btg yi aradim, bayinize guvenir misiniz dedim, o da beyni acarlar bize yollarlar verileri yazilimi yukleyip yollariz dedi, peki bmw beyinleri hassastir, bu konuda bayiniz adina garanti verir misiniz dedim, bizde olsaniz garanti veririz fakat o durumu bayi ile gorusun, ama ilgili abimiz bu konuda yeteneklidir ve zaten kendisi beyincidir dedi, eger vermezlerse beyninizi bi yerde sokturup bize yollayabilirsiniz dedi ki oyle bir sey yapmam :D artik bundan sonraki surecte bayi garanti vermezse İstanbul'a yolum dustugu bir gun yazilimi BTG(superchips) de yaptirmayi dusunuyorum.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Yazilimi beyni sökturmeden yaptirabilirsiniz.mag pro 2 x17 diye bir cihaz var.her yazilimci firmada bu cihaz yok.ben olsam beyni açtirmadan yapardim.

Yazilim firmalari arasinda anlatildigi kadar fark olduguna asla inanmiyorum.yeter ki yapan kişi işinin ustasi olsun.cunku kullandiklari cihazlar ayni misal kess v2,ktag,cmd flash vb 3-5 tane cihaz var.ve en cok kess ile ktag kullaniliyor.gerisi ustaya kalmis.

Peki icine attiklari yazilim.yazilimlarin neredeyse %90 i zaten hazir halde.yani yurt disindan tek tip geliyor.kendisi araca ozel yazilim atiyor diyenleri bilgilendireyim ecm titanium diye bir program vasitasiyla oynuyorlar.kullanimi basit bir program cokta elzem degil.

Kendi araciniza ait yazilimi kendiniz satin alabiliyorsunuz.ecu tuning files yazinca sizin araciniza ozel yazilim yapip size yollayan firmalar(zaten 2 tane firma var)40-50 euro ya 1 gun icinde yapip size yolluyor.

Sen neye gore yaziyorsun diyenlere soyliyeyim kendi yakinimda kess v2 cihazini 45 dolara alip sanayide bircok araca yazilim yapan cocukluk arkadasim var.masallahlari var cokta iyi yapiyorlar oyle merdiven alti diye dalga geciliyor ama asıl ustalar sanayide.

Sözün özü firmadan cok usta iyi olsun.ayricada belirteyim stok candır:)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Yazilimi beyni sökturmeden yaptirabilirsiniz.mag pro 2 x17 diye bir cihaz var.her yazilimci firmada bu cihaz yok.ben olsam beyni açtirmadan yapardim.

Yazilim firmalari arasinda anlatildigi kadar fark olduguna asla inanmiyorum.yeter ki yapan kişi işinin ustasi olsun.cunku kullandiklari cihazlar ayni misal kess v2,ktag,cmd flash vb 3-5 tane cihaz var.ve en cok kess ile ktag kullaniliyor.gerisi ustaya kalmis.

Peki icine attiklari yazilim.yazilimlarin neredeyse %90 i zaten hazir halde.yani yurt disindan tek tip geliyor.kendisi araca ozel yazilim atiyor diyenleri bilgilendireyim ecm titanium diye bir program vasitasiyla oynuyorlar.kullanimi basit bir program cokta elzem degil.

Kendi araciniza ait yazilimi kendiniz satin alabiliyorsunuz.ecu tuning files yazinca sizin araciniza ozel yazilim yapip size yollayan firmalar(zaten 2 tane firma var)40-50 euro ya 1 gun icinde yapip size yolluyor.

Sen neye gore yaziyorsun diyenlere soyliyeyim kendi yakinimda kess v2 cihazini 45 dolara alip sanayide bircok araca yazilim yapan cocukluk arkadasim var.masallahlari var cokta iyi yapiyorlar oyle merdiven alti diye dalga geciliyor ama asıl ustalar sanayide.

Sözün özü firmadan cok usta iyi olsun.ayricada belirteyim stok candır:)

Hocam BMW'de beyini açmadan yazılım atan adam ne yazıkki daha bulamadım. Bende çok yakın yazılımcı bir abimden şöyle bir bilgi aldım. Biz her yaptığımız yazılım için belli bir kredi ödüyoruz(galiba 300-400 lira civarı bu kredide), dediğinizde çok mantıklı, alt üstü yazılım, aracın beynine girip maplerle oynuyorlar ama bence yazılımı kimin attığı önemli. Ayrıca dyno verisinden çok pbox ile ölçülen değerler daha kıymetli benim gözümde. Dynoda araba 200 hp verir ama aracın güç eğrisi daha iyidir dyno da 220 hp verene göre. Açıkçası ustam diyebileceğim adam Booster Performance Erhan abi, anladığım kadarı ile kimse teknik olarak sıkıntı yaşamamış. Sadece kişiliği ile ilgili sıkıntı yaşayan insanlar var çünkü üslubu biraz sert ve kendine fazla güveniyor(her yazılımcıda olduğu gibi). Tek duyduğum kötü feedback ilk 1.4 TSI 150 hp act motoru çıktığında Golf'ünü arkadaş orada yaptırmış, daha test sürüşünde turbo üflemeye başlamış, sonra gidip garantiden değiştirmişti. Ama şöyle bir gerçek var, çoğu yazılım firmasının elinde ilk denemede 1.4 TSI ACT patlamıştı, ayrıca bu durum ile ilgili Erhan abiyi dinlemedim. Genelde iki tarafıda dinlemek gerekir bu tür durumlarda.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım