Geyik Başlığı 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kekum34

Emirhan KEKUM
Panpa
8 Eyl 2016
2,347
5,331
4,270
22
İstanbul
Yanlış biliyorsam düzeltin ama benim bildiğim iso'nun yüksek olması kaliteyi artırmıyor aksine yapay yolla ışık artırdığı için çok kaliteli olmuyor. Onun yerine diyaframı açıp doğal ışık almak lazım diye biliyorum. Eğer cahilce bi yorum yaptıysam kusura bakmayın :D
Youtube'da fakir foturafçı vardı onun bi videosundan öğrendiğimle yorum yaptım :D
ya bu diyaframı nasıl ayarlayacaz? Perde hızıyla aynı şey mi yoksa?

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
ya bu diyaframı nasıl ayarlayacaz? Perde hızıyla aynı şey mi yoksa?
Şimdi bildiğim kadarıyla anlatıyorum yanlışım olursa gene düzeltin :D
Perde hızı denilen şey aynı zamanda enstantane ayarı, imaj sensörüne ne kadar süre ışık düşeceğini belirliyor; diyaframsa ışığın miktarı.
Enstantane gaz kelebeği, diyafram da hava filtresi diyelim :D:D

kekum34

Emirhan KEKUM
Panpa
8 Eyl 2016
2,347
5,331
4,270
22
İstanbul
Şimdi bildiğim kadarıyla anlatıyorum yanlışım olursa gene düzeltin :D
Perde hızı denilen şey aynı zamanda enstantane ayarı, imaj sensörüne ne kadar süre ışık düşeceğini belirliyor; diyaframsa ışığın miktarı.
Enstantane gaz kelebeği, diyafram da hava filtresi diyelim :D:D
ya ben de bi aralar merak sarmıştım ikisini de ne olduğunu biliyorum telefonunda manuel ayar modu olunca baya meraklanmıştım çok uğraştım ama diyafram ile oynamayı bi türlü bulamadım. Ama çılgın şekilde perde hızıyla oynarım ufak çapta fotolarım vardır :)

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Bence kameraları hepsinden iyi ama yazılımları kötü bende xperia m5 de var sırf kamerası için yanımda gezdiriyorum harika çekiyor.
ben telefon kamera konusunda lumia serisini tek geçerim gerçekten çok başarılı çekimler yapıyorlardı 920 vardı bende ama efsane çekiyordu mercek falan güzeldi . 1020 o telefon değil başka bişidi :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
ya ben de bi aralar merak sarmıştım ikisini de ne olduğunu biliyorum telefonunda manuel ayar modu olunca baya meraklanmıştım çok uğraştım ama diyafram ile oynamayı bi türlü bulamadım. Ama çılgın şekilde perde hızıyla oynarım ufak çapta fotolarım vardır :)
Telefonlarda genelde o kadar detaylı ayar yaptırmıyor malesef :)
Enstantane hızı ile perde hızı aynı şeylerdir kardeşlerim. İkisi de fotoğrafa ne kadar süre ışık düşeceğini belirler. Diyafram ayarıyla oynamak mümkün değil diye biliyorum tefelonlarda. :)

Edit: https://blog.fotografium.com/enstantane-nedir-ne-ise-yarar/ :)
S7 edge'de vardı valla :D :D

Bence kameraları hepsinden iyi ama yazılımları kötü bende xperia m5 de var sırf kamerası için yanımda gezdiriyorum harika çekiyor.
Aynen teknik alt yapı iyi ama yazılım cortingen

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
33
İstanbul
Marka
Renault
ben telefon kamera konusunda lumia serisini tek geçerim gerçekten çok başarılı çekimler yapıyorlardı 920 vardı bende ama efsane çekiyordu mercek falan güzeldi . 1020 o telefon değil başka bişidi :D
Ben bir süre 920 kullandım 1 yıl kadar. Daha sonra telefonun anakartında arıza çıktı yapılamadı. İmkanım olsa yaptırıp kullanmak isterim o derece. 1020 kullandım ama telefon değildi harbiden :D Kullanımı zordu günlük hayatta.

kekum34

Emirhan KEKUM
Panpa
8 Eyl 2016
2,347
5,331
4,270
22
İstanbul
Şu fotoğraf en sevdiğimdir.
P_20160807_195821_1_p.jpg

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Ben bir süre 920 kullandım 1 yıl kadar. Daha sonra telefonun anakartında arıza çıktı yapılamadı. İmkanım olsa yaptırıp kullanmak isterim o derece. 1020 kullandım ama telefon değildi harbiden :D Kullanımı zordu günlük hayatta.
ben anneme verdim telefonu abi o kullanıyor yani uygulama eksiği vs. olmasaydı o telefonu kullanmaya devam ederdim :D
Kullanmadığım için karşılaştıramam ama nokiaların lensleri de carl zeiss yani sony yapmıyor mu zaten :D
ama aynı verim alınamıyor gibi :D :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ben anneme verdim telefonu abi o kullanıyor yani uygulama eksiği vs. olmasaydı o telefonu kullanmaya devam ederdim :D

ama aynı verim alınamıyor gibi :D :D
Ne kadar anlaşılır bilmiyorum xperia m5 ile full hd video çekim fps ayarını hatırlamıyorum

edit : Screenshot ile kötüymüş yalnız :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170602-005932.png
    Screenshot_20170602-005932.png
    462.9 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
@bedirhan.
çağatayın yaptıgı açıklamada ki şarkı sözde burdan almışlar meledoyi Anna RF de burdan almış ulan yalanının böylesini xddd adam gidip güllü dinleyip sonrada gidip mehmet ali sezere ulaşcak inandırıcı gelmedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım