HABER En SORUNSUZ otomobil hangisi? | Otopark.com Soruyor #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Suzuki Vitara S 1.4 Boosterjet(Turbo) 4x4 kullanıyorum. 140 HP, 0-100 fabrika verisi 10.2 saniye ama videolarda 10 'un altına iniyorlar. Tüketim verisi fabrika 6,4 lt diyor, ben sıkışık tepişik Ankara trafiğinde 7,2 lt 'deyim. Uzun yolda 1,5 lt kadar daha iniyor.Daha önce DSG Golf ve EDC Clio kullandım. Bundaki otomatik şanzıman tork konvertörlü Aisin marka, çok keyifli ve sorunsuz. Bu sitede atmosferik Vitara test sürüşü yapılmıştı. Benim kullandığım araçla o test yapılanın alakası yok. Leğen plastiği falan diye dalga geçilmişti. Bir gidip S versiyonunu inceleyin lütfen. Konu sorunsuzluk olunca, çok yaygın bir araç olmasa da Suzuki 'nin de en sorunsuz araçlar listesine yazılması gerekir. Performansını anlamak için 1.4S versiyonu için test sürüşü yapın, özellikle Sport modunda. Ayrıca bu performansa sahip aracın hafife alınmayacak bir de bir arazi kabiliyeti var. Videoda ustalar ve herkes "Japon sorunsuz" diyor ama sürdüğüm tüm atmosferik CVT araçlar içimi baydılar, ruhumu daralttılar. 1.4 Vitara ise içimi açıyor. Japon markası ama Macaristan üretimi. Japon 'dan saymazsanız bilemem :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
O kadar da kötü değil bence..1.0 tfsi 180'e kadar çok rahat yürüyordu
Abi gene diyorum yurumez degil yurur sen 150 de fren yap 100 de bas hareket olmayinca bozuluyorsun. 1.0 ve 1.2 lerde boyle. Ha diyeceksinki sehir icinde ne hizi ama uzun yola cikinca herkesin yerden yere vurdugu 1.6 atmosferik motor muazzam teknolojik geliyor :D

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Cop demedim hocam. 0 100 gazcilari icin hatta cok iyi motorlar.
Yanliz benim gibi daha yuksek hizlarda viraj kasayim vb seylerin pesinde olanlar icin 1.2 yerine ayni gucteki 1.6 atmosferik daha canli ust hizlarda o kadar tercih meselesi tamamen.
Yani 7 sene 1.6 atmosferik kullandim simdide bi kac aydir 1.2 turbo kullaniyorum . nefes kesilmesi var yani siz yok desenizde hani hergun sahit oluyorum zaten :D nefes kesilme bariz var hacimden dolayi.
150 den 100 e dusunce atmosferikte nefes kesilme olmaz zaten turbosu yok en basta. Dediklerinize katilmiyorum bu konuda. Ara hizlanmalarda ki farki bariz yasiyorum cunku.
Gene diyorum yakit olarak daha iyi olabilir 1.2 turbo (ki evet daha az yakiyor baya ) emisyondada vs haklisinizda hergun tecrube ettigim motorlarida bana anlatmayin isterseniz.
İsin ozeti 1.2 turbo 0 100 gazcilarina hitap eder mutluda eder. Ama kisi yakiti onemsemiyorsa kesinlikle 1.6 atmosferik viraj kasip yuksek hizlara cikanlar icin daha iyi.
Ama tabi dusuk tuketim vergi emisyon gibi konularda 1.2 fazlasiyla onde.
Yazınızda copmus lafını kullanmışsınız çöp demişsiniz yani aşağı bırakıyorum
Uzun sure 1.6 atmosferik kullanmis biri olarak simdi 1.2 turbo kullaniyorum. İki motorunda degerleri ayni.
1.2 nin vergisi dusuk ve daha az yakiyor eyvallah ama 0 100 gazcisi olmayan insan icin kucuk turbolu motorlar copmus.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
O kadar da kötü değil bence..1.0 tfsi 180'e kadar çok rahat yürüyordu
Zaten 1.0tsi Golf un 0-160 değeri 22.4 sn iken Corolla 1.6 nin 26 sn civarında kagit üstünde de gerçek hayatta da daha iyi yürüyor uzun yolda hacmin rahatlığı var mıdır olabilir lakin hızlanma olarak 1.0tsi lar daha iyi 100 den sonra da daha iyi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Zaten 1.0tsi Golf un 0-160 değeri 22.4 sn iken Corolla 1.6 nin 26 sn civarında kagit üstünde de gerçek hayatta da daha iyi yürüyor uzun yolda hacmin rahatlığı var mıdır olabilir lakin hızlanma olarak 1.0tsi lar daha iyi 100 den sonra da daha iyi
Anlamamakta direniyorsunuz anlayabiliyorum gecende telefon hakkinda benzer seyi yapmistiniz. Elinizde olmadiginin farkindayim kendi fikriniz en dogru en guzeli ama havadan konusmamak da lazim bazen.eger diyorsaniz ben gozumle gelcem buyrun gelin istanbula iki motoruda deneyin ondan sonra konusalim. Kaldiki verdiginiz degerler birsey ifade etmiyor.bahsetmistim yukarida gene anlamamissiniz.
Olay 0 100 veya baska sey degil. Hacim karsilastirilirken ara hizlanmalara bakilir. Kucuk hacimli turbolarda hacminden ve turbo boyutundan nefessiz kalir ve tekrardan dolmasi surer.
Size forumdaki arkadaslarin hepimizin demek istedigi 0 100 veya 0 200 degil. Yuksek hizlarda giderken fren yapip tekrar hizlanmayi deneyin yada mesela 120 le giderken bi anda gaza basin. Farkini anlamamaniz mumkun degil.
Ama siz genede olsun banane o daha iyi iste gibi gecen telefon olayinda yaptiginiz gibi itirazlarinizi havadan sudan bahanelerle karsinizdakine hakaret ederek desteksiz sallamalarla devam ettirecekseniz kimse kendini yormasin.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Anlamamakta direniyorsunuz anlayabiliyorum gecende telefon hakkinda benzer seyi yapmistiniz. Elinizde olmadiginin farkindayim kendi fikriniz en dogru en guzeli ama havadan konusmamak da lazim bazen.eger diyorsaniz ben gozumle gelcem buyrun gelin istanbula iki motoruda deneyin ondan sonra konusalim. Kaldiki verdiginiz degerler birsey ifade etmiyor.bahsetmistim yukarida gene anlamamissiniz.
Olay 0 100 veya baska sey degil. Hacim karsilastirilirken ara hizlanmalara bakilir. Kucuk hacimli turbolarda hacminden ve turbo boyutundan nefessiz kalir ve tekrardan dolmasi surer.
Size hepimizin demek istedigi 0 100 veya 0 200 degil. Yuksek hizlarda giderken fren yapip tekrar hizlanmayi deneyin yada mesela 120 le giderken bi anda gaza basin. Farkini anlamamaniz mumkun degil.
Siz atmosferiğin uzun yolda iyi olduğunu söylüyorsunuz lakin yüksek hızda da 1.0 daha iyi hızlanıyor gayet güzel yürüyor turbo lag ise isterse 500bg olsun yine olacak abartmaya gerek yok Bizde X5 var onda da oluyor atmosferik mi alalim. Telefon konusunda da performansın daha iyi olduğunu savunurken yine ekran faktörünün atlamıştinız kagit üstünde olsada gerçek kullanimda daha iyi olduğunu ispatlamistim batarya yavaş doluyor demiştiniz orada da adaptör farkını atlamiştiniz aynı adaptörle daha kısa sürede sarj olduğunu yine anlatmıştık geniş kapsamlı bakamiyorsunuz o konuda da yanilmistiniz sinirlenmeyin hata yapmak doğaldır biz anlıyoruz siz merak etmeyin hayatı kendinizde arayın sorun çözülür

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Siz atmosferiğin uzun yolda iyi olduğunu söylüyorsunuz lakin yüksek hızda da 1.0 daha iyi hızlanıyor gayet güzel yürüyor turbo lag ise isterse 500bg olsun yine olacak abartmaya gerek yok. Telefon konusunda da performansın daha iyi olduğunu savunurken yine ekran faktörünün atlamıştinız geniş kapsamlı bakamiyorsunuz o konuda da yanilmistiniz sinirlenmeyin hata yapmak doğaldır biz anlıyoruz siz merak etmeyin hayatı kendinizde arayın sorun çözülür
Ekran konusunda hata yapmadim ki hocam ben sadece herkesle tartismam adam olanla oturulur konusulur yoksa 720 p 1080 p den iyidir diyen biriyle konusamam.
Aynen sizin dediginiz dogrudur hepimiz yanlisiz bir siz dogrusunuz :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ekran konusunda hata yapmadim ki hocam ben sadece herkesle tartismam adam olanla oturulur konusulur yoksa 720 p 1080 p den iyidir diyen biriyle konusamam.
Aynen sizin dediginiz dogrudur hepimiz yanlisiz bir siz dogrusunuz :)
Hepimiz derken 720p nin her zaman 1080 den daha kötü olmayacağını piksel teknolojisi denen kavramdan haberdar olan bilir nice 1080 p olupta çamur gibi ekranlar vardır Samsung Süper Amoled 720p de olsa daha iyiydi canlı inceleyin ben inceledim de konuştum. Ayrıca ekran derken siz 2.0 Ghz olduğu için daha hızlı olduğunu savundugunuz telefonun rakibinde işlemci hızı bir tık düşük olduğu halde 720p olduğu için daha performanslı olacağını atlamiştiniz o zaman olduğu gibi yine at gözlüğü ile bakıyorsunuz hala aynı hatadasiniz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hepimiz derken 720p nin her zaman 1080 den daha kötü olmayacağını piksel teknolojisi denen kavramdan haberdar olan bilir nice 1080 p olupta çamur gibi ekranlar vardır Samsung Süper Amoled 720p de olsa daha iyiydi canlı inceleyin ben inceledim de konuştum. Ayrıca ekran derken siz 2.0 Ghz olduğu için daha hızlı olduğunu savundugunuz telefonun rakibinde işlemci hızı bir tık düşük olduğu halde 720p olduğu için daha performanslı olacağını atlamiştiniz o zaman olduğu gibi yine at gözlüğü ile bakıyorsunuz hala aynı hatadasiniz
Tabi hocam siz dogrusunuz haksiz olmaniz kabul edilemez normal :)
Size o gun demistim yine hatirlatiyorum simdi gidip bunun uzerine 4k tv yi satip 720 p alayim o zaman engin bilgilerinize tesekkurler

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Tabi hocam siz dogrusunuz haksiz olmaniz kabul edilemez normal :)
Siz farkında değilsiniz haklı oldugunuzu sanıyorsunuz lakin emin ol haklı değilsiniz. Tekrar söylüyorum bilmediğiniz sularda kulaç atmayın yok atacak iseniz söylediğinizin yanlış olduğunu ispatladıgım halde inat etmeyin o konuyu okuyanlar sizin hatalı oldugunuzu zaten anladı sinirinizde ben At gözlüğü ile baktığınız noktaları açığa çıkardığım için olsun siz kagit üstünde yarışmaya devam edin. 1080p 720p den daha iyidir olsun sorun değil hatta size göre 300 bg Tırlar 200 bg Mercedes ten hızlı gidiyor neden beygir daha yüksek işte buna at gözlüğü diyoruz siz orada piksel teknolojisini atladınız tıpkı ağırlığı atlamak gibi Tıpkı illa 20mp kamera 12 den daha iyi çekmeDigi gibi neyse inadınız ile sizi baş başa bırakıyorum

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Siz farkında değilsiniz haklı oldugunuzu sanıyorsunuz lakin emin ol haklı değilsiniz. Tekrar söylüyorum bilmediğiniz sularda kulaç atmayın yok atacak iseniz söylediğinizin yanlış olduğunu ispatladıgım halde inat etmeyin o konuyu okuyanlar sizin hatalı oldugunuzu zaten anladı sinirinizde ben At gözlüğü ile baktığınız noktaları açığa çıkardığım için olsun siz kagit üstünde yarışmaya devam edin. 1080p 720p den daha iyidir olsun sorun değil hatta size göre 300 bg Tırlar 200 bg Mercedes ten hızlı gidiyor neden beygir daha yüksek işte buna at gözlüğü diyoruz siz orada piksel teknolojisini atladınız tıpkı ağırlığı atlamak gibi Tıpkı illa 20mp kamera 12 den daha iyi çekmeDigi gibi neyse inadınız ile sizi baş başa bırakıyorum
Ben hakliyim demiyorum tabiki siz haklisiniz diyorum gene tatmin olmuyorsunuz :(
Siz ispatlarinizla laflarinizla engin bilgilerinizle cidden forumda bir cigir actiniz hic merak etmeyin :D
Simdi bir kampanya baslatarak gidip telefonlari satip samsung j6 aliyoruz. Ustune tvleride degistiririz insallah gelecek ay.

Son düzenleme:

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Edit:Bence renault grubundaki arabalarda bir çok sorunu kullanıcıları bilerek alıyor.Burada şuan nicklerinş unuttuğum bir çok renault kullanıcıs var.Yaşadıkları çeşitli sorunları birşekilde kompanze ediyorlar.Nasıl ki vw grubu satın alanlar iyi niyet ya da iyi bir sanayi mekanikçisi arayıp kompanze ediyorsa.
Hangi sorunlar mesela?

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Farklı farklı listeler yıllar itibari ile yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor. Hepsinin ortak noktası ilk 10da en az 7 japon üretici olması tesadüf olmasa gerek. Sorunsuzluk listelerinde genelde Volvo ile altlı üstlü olan Mitsubishi sahibi olarak konuyu çiğdem çitleyerek takip ediyorum :D

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Valla hem atmosferik hem de düşük hacim turbo kullanmış biri olarak hacimden dolayı bir eksiklik ben hissetmedim. Hatta ne yalan söyleyeyim hissettiğim şey küçük hacim turbonun her anlamda daha güçlü olduğu. Benim fikrim bu yönde

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Not1: Honda ve Toyota eski motorlara çok para istiyor.
Hiç katılmıyorum. Millet 80.000'e Corolla, 90-95.000'e atmosferik Civic aldı. Herkes turbo olsun, yeni teknoloji olsun derdinde değil. Takarım tüpümü paşa paşa gezerim diyor insanlar. Kimse aptal değil kusura bakmayın.
Not2: Japon sorun çıkarmıyor çünkü donanımı yok.
Hadi diyelim ülkemizdeki Toyota modelleri öyle de ABD'de satılan Lexus, Acura, Infiniti öyle değil ki. Bu araçlar bir sürü araştırmada gayet iyi sonuç veriyor. önemli olan mühendislik kalitesidir bence.
Not3: P38 kasa RR'ler gerçekten sorunlu araçlar. Mesela ilk kasa Cayenne ve Tuareg de öyle. Bu tip araçların havalı süspansiyonları tam bir saatli bomba. Bu araçlar alırken mutlu eder de parçası, servisi, lastiği can yakar.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/136191-touareg_3_2_v6_hakkinda_-3.html

YaZmak farz oldu 3 pm ve postdan sonra
wink.png

2004 benzinli/2005 TDi,Cayenne de 2003 V8-2004 Turbo'm oldu.
Touregden notlar;
Koruk kesin bozulacak. Motor ust kapak conta yanicak. Klima komp bozulacak.on tasiyicilar degismediyse gecmis olsun. Diferansiyel kontrol motoru degismediyse,%101 bozulucak! Bagaj kapagi motoru:supriz yok,bozulacak!xenon lar,sansi yok,cok cabuk oluyor!bobin mi dedi birisi,kesin! Birinin klima kobtrol dugmelerinin bembayaz oldugunu hatta kirildigini soyledigini duydum;bingo,10 puan! Akismetre mi,tabi canim,2 tane alin,nasil olsa hemen bozucak! Yakit konusunu mesajlar ileten arkadaslar; dizelde bile 12 ortalamayla geziniyordum ki bu sehir ici agir trafik degil!benzin de 19 cokkk normal,kopru trafigi sehir ici degil mi?orada 14 ortalama ile gectin,hah bak goruyomusun diyen kardeslerim,yahu saat 11 de gidersen sehir ici ortalama 14-15 olur.O kazulet 4 ceker ve eski nesil sanzimanla bu ortalamalar anca bukadar! Ben 1.4 tsi ile 8 lt de anca geciyorum....
Hele lpg li olucaksa koy ustune %30 min...
Toureg ve Cayenne ilk jenerasyon cok problemli,hele 6-7 yasinda ise gecmis olsun!
Hatirladigim bunlar...
Touareg sahibi olarak şimdiye kadar
Askı bilyası. Tik
Bagaj kapağı. Tik
Xenon. Tik
Yine de buna değer.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Başarılı olmuş, devamını bekliyoruz. En sorunsuzlar elbette Japonlardır, çünkü adamlar 1 nesil geriden geliyor. VAG benzinli motoru bitircem diyor, japon daha turbo motora yeni geçiyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Başarılı olmuş, devamını bekliyoruz. En sorunsuzlar elbette Japonlardır, çünkü adamlar 1 nesil geriden geliyor. VAG benzinli motoru bitircem diyor, japon daha turbo motora yeni geçiyor.
Ole deme simdi sen servislerde vakit gecirmeye alisiksin :p
Birde sen daha iyi bilirsin japonlar ole guzel donanim koyuyorlar ki turboyu bulamamislar diyemeyiz. Simdi sen soyle yag yakan orasi burasi bozulan motormu yoksa yag degistirip devam edilen motormu? Youtube da hangi videoyu acsam ozellikle vag tarafinda genelde ilk bahsedilen su motorun burasi surasi soyle arizaliydi kotuydu simdi duzelttiler deniyor. Dizel konusuna girmiyorum bile. Biraz daha guc icin onca cileye degermi mesela

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Valla hem atmosferik hem de düşük hacim turbo kullanmış biri olarak hacimden dolayı bir eksiklik ben hissetmedim. Hatta ne yalan söyleyeyim hissettiğim şey küçük hacim turbonun her anlamda daha güçlü olduğu. Benim fikrim bu yönde
Uzun yola cikin derim ben anliyorsam farki herkes anlar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım