KAPALI 200 milyar limitli araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Evet gençler başlıktanda anlaşılacağı gibi konu. Öncelikle belirteyim benim mazda köşede duracak yani bu aracı ben kendime almıyorum.İkinci ailem için diyelim.belirli kriterler bir var bir yok yani kısaca
ikinci eli güçlü vs konular esnetilebilir.mazda alınmaz deyip cx5 i canlı gördük içine bindik bayıldılar olabilir oldu.yani a ' dan z ' ye bir kriter yok yerine göre .sadece şunlar var.
c segmenti çok düşünülmüyor.hanı cok begenılırse ılla sedan .
d segmentı ön planda.200 hafıf esnetılebılır.(250 cok cok begenılırse belkı .220 cıvarı kabul)
suv lar elbettekı olabılır.
yakıt veya motor tıpı cok onemlı degıl . manuel kesınlıkle olmayacak.
2.el dusunulmuyor.
baslıgın amacı bu para cok gıbı gelsede bana seceneklerım cok yok 0 km bakımından.bunu acmamdakı amac showroomlarda kacırdıgım ındırımler, muhtemel yenı gelecek kasalar veya makyajlar vs konularından haberdar olup ona gore hareket etmek.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
E sen cesaretini kanıtlamış birisin kaptan :) Mazda kullanıcısısın yıllardır. Toyota Avensis'i kaynatma. Bak o da underrated arabadır. Gayet de iyi araba.

Özellikle ÖTV zammı öncesi çok uygundu. Tutulan bir model olmadığı için istedikleri para verdiklerine göre azdı, hele de tutulan modellerin fiyatının uçtuğunu düşünürsek. Beğendiğim bir araç olmasına rağmen (özellikle premium paket içi kahve-siyah olan güzel duruyor) almazdım sanırım. Aslında sw 2.0 mds tam alıp evladiyelik olarak kullanmalık ama çok para. @bedirhan. 'ın dediği gibi indirim yaparlar herhalde ama yine de ne bileyim 2.0 araçta gereksiz geliyor bana alırkenki ötvsi, her yıl mtvsi falan, başkasına bile öneresim gelmiyor. Bir de şuanki kasa çok eskidi, 2010'da çıktı 2015'teydi yanlış hatırlamıyorsam makyajlandı. Değişim yakın.

Forester, IS falan güzel öneriler bencede ama vergi konusu dert. CT için daha öncede yazmıştım, belki güzeldir ama beklentinizi karşılamaz "süslü Auris", boyutu falanda hemen hemen aynı. Mazda 6'da var 170 bin liraya ama o da 2.0. Levorg 1.6 motoruyla aralardan sıyrılıyor, tabi oyuncakları vs. hakkında hiç bir bilgim yok.
SUV diyorsanız CRV var.

Premium marka düşünürseniz seçenek daralıyor ama tüm markalara bakarsanız seçeneğiniz bol.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@pulusoglu Kaptan o paraları hak edecek araçlar benim gözümde premium markalar.Açıkcası bu fiyat diliminde bir araştırma yapmadığım için bilmiyorum:D ama şunu söyleyim BMW 3 alan her zaman 1-0 öne geçiyor alan herkes de var(piyasa aracı) diye pişman almayan ise ikinci el değeri hemencecik düştü diye pişman.Premium markaların ikinci eli öyle kolay kolay düşmüyor.Ben kısacası BMW 3 diyeyim yani.o_O
Valla zamaninda estoril yanlis yaziyorda olabilirim mavi vardi asik oldum her gun onlarca gordum sogudum yeni kasa füme guzel gider aklimda bmw her zaman

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Abi bence o kadar para akıtmışken SUV a akıt ya, yani ben olsam öyle yapardım. 200-250 k ₺ alacağın bir SUV sürüş konforu, yaşam alanı, fonksiyonellik açısından kesinlikle bu paraya alacağın bir otomobilden daha üstün olur.
Mesela Kodiaq konforu, sessizliği, iç tasarımdaki eşya gözleri testlerde beni bayağı etkiledi. TSI motor seçeneğiyle bir SUVa göre gayet tasarruflu olur, DSG seçeneği de Tdi motorlara göre daha sağlıklı zaten.
Bir de Toyota Rav4'ün çok konforlu ve kaliteli yaşam alanına sahip olduğu söyleniyor. Ön takımda bağımsız gergi kolları, arkada çift salıncaklı süspansiyon sistemi var. Yani bayağı konforlu, 360 derece görüş sistemi falan bayağı güzel teknolojik donanımları vardı tam hatırlayamıyorum bence bu aracı da bir incele. Bu arabaların bagaj hacminden bahsetmiyorum bile :D
Şu paraları gördükçe aracın yüksek oluşu, konfor, yaşam alanı, iç ve bagaj hacimleri her türlü beni SUV a itiyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Özellikle ÖTV zammı öncesi çok uygundu. Tutulan bir model olmadığı için istedikleri para verdiklerine göre azdı, hele de tutulan modellerin fiyatının uçtuğunu düşünürsek. Beğendiğim bir araç olmasına rağmen (özellikle premium paket içi kahve-siyah olan güzel duruyor) almazdım sanırım. Aslında sw 2.0 mds tam alıp evladiyelik olarak kullanmalık ama çok para. @bedirhan. 'ın dediği gibi indirim yaparlar herhalde ama yine de ne bileyim 2.0 araçta gereksiz geliyor bana alırkenki ötvsi, her yıl mtvsi falan, başkasına bile öneresim gelmiyor. Bir de şuanki kasa çok eskidi, 2010'da çıktı 2015'teydi yanlış hatırlamıyorsam makyajlandı. Değişim yakın.

Forester, IS falan güzel öneriler bencede ama vergi konusu dert. CT için daha öncede yazmıştım, belki güzeldir ama beklentinizi karşılamaz "süslü Auris", boyutu falanda hemen hemen aynı. Mazda 6'da var 170 bin liraya ama o da 2.0. Levorg 1.6 motoruyla aralardan sıyrılıyor, tabi oyuncakları vs. hakkında hiç bir bilgim yok.
SUV diyorsanız CRV var.

Premium marka düşünürseniz seçenek daralıyor ama tüm markalara bakarsanız seçeneğiniz bol.
Yani soyle diyeyim crv de dizel oto yok illa dizel olacak birseyde yok ama olsa guzel olabilirdi benzinlide oto varmi bilmiyorum honda pek aklima gelmemisti aslinda premium ile yola ciktik ama onyargilari kirmaya basladik gibi 3008 de begenildi ornegin

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İnşallah alacagınız araba hayırlı olur kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız:)
Ben de audi a4 yada tiguan diyorum nacizane kaptan:D
Amin cok tesekkur ederim daha iyileri sizlerin olsun insallah
Tiguan o fiyatlara dusundurdu bizi baktik ama o olsun su olsun diyince baya firladi fiyati a4 aklimizda kesinlikle

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Abi bence o kadar para akıtmışken SUV a akıt ya, yani ben olsam öyle yapardım. 200-250 k ₺ alacağın bir SUV sürüş konforu, yaşam alanı, fonksiyonellik açısından kesinlikle bu paraya alacağın bir otomobilden daha üstün olur.
Mesela Kodiaq konforu, sessizliği, iç tasarımdaki eşya gözleri testlerde beni bayağı etkiledi. TSI motor seçeneğiyle bir SUVa göre gayet tasarruflu olur, DSG seçeneği de Tdi motorlara göre daha sağlıklı zaten.
Bir de Toyota Rav4'ün çok konforlu ve kaliteli yaşam alanına sahip olduğu söyleniyor. Ön takımda bağımsız gergi kolları, arkada çift salıncaklı süspansiyon sistemi var. Yani bayağı konforlu, 360 derece görüş sistemi falan bayağı güzel teknolojik donanımları vardı tam hatırlayamıyorum bence bu aracı da bir incele. Bu arabaların bagaj hacminden bahsetmiyorum bile :D
Şu paraları gördükçe aracın yüksek oluşu, konfor, yaşam alanı, iç ve bagaj hacimleri her türlü beni SUV a itiyor
Aklimda ama bekleme sirasi cok uzun ondan elendi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
ben sofor nıyetıne. bakım yıkaması muanıye falan o ıslerde anca muhtemel
Bide insignia ile ilgili bir şey diyeceğim aslınsa opel için. Yüksek hıza çıkmadan imkanı yok beğenmezsin. Bugün birazcık gazladım mesela beni tekrar kendine aşık etti <3 lift off oversteer verdiği tepkiyi çok beğeniyorum

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Aklimda ama bekleme sirasi cok uzun ondan elendi
Önceki attığım 95 KM'de olduğu için elendi sanırım ikinciel olarak :D :D Aslında sıfır sayılır o araç avantajlı duruyor buna da bakabilirsiniz:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...0-2.0d4-full-plusfull-advance-459612358/detay

Yeni kasası çıkmış ancak bu araç hala çok güncel bence gerek donanımı motoru güvenliği olsun iyi bir seçenek, 250 TL buna mı verdin dedirtmeyecek nadir araçlardan :D

Yeni kasası 350 TL'den başlıyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Önceki attığım 95 KM'de olduğu için elendi sanırım ikinciel olarak :D :D Aslında sıfır sayılır o araç avantajlı duruyor buna da bakabilirsiniz:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...0-2.0d4-full-plusfull-advance-459612358/detay

Yeni kasası çıkmış ancak bu araç hala çok güncel bence gerek donanımı motoru güvenliği olsun iyi bir seçenek, 250 TL buna mı verdin dedirtmeyecek nadir araçlardan :D

Yeni kasası 350 TL'den başlıyor.
Bu gercekten efsane bana gore

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bide insignia ile ilgili bir şey diyeceğim aslınsa opel için. Yüksek hıza çıkmadan imkanı yok beğenmezsin. Bugün birazcık gazladım mesela beni tekrar kendine aşık etti <3 lift off oversteer verdiği tepkiyi çok beğeniyorum
Yenisine bakmadim daha aklimda ama en son berker abi kemer yukseligi bile yok dedi gene sogudum opelden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım