KAPALI 200 milyar limitli araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Evet gençler başlıktanda anlaşılacağı gibi konu. Öncelikle belirteyim benim mazda köşede duracak yani bu aracı ben kendime almıyorum.İkinci ailem için diyelim.belirli kriterler bir var bir yok yani kısaca
ikinci eli güçlü vs konular esnetilebilir.mazda alınmaz deyip cx5 i canlı gördük içine bindik bayıldılar olabilir oldu.yani a ' dan z ' ye bir kriter yok yerine göre .sadece şunlar var.
c segmenti çok düşünülmüyor.hanı cok begenılırse ılla sedan .
d segmentı ön planda.200 hafıf esnetılebılır.(250 cok cok begenılırse belkı .220 cıvarı kabul)
suv lar elbettekı olabılır.
yakıt veya motor tıpı cok onemlı degıl . manuel kesınlıkle olmayacak.
2.el dusunulmuyor.
baslıgın amacı bu para cok gıbı gelsede bana seceneklerım cok yok 0 km bakımından.bunu acmamdakı amac showroomlarda kacırdıgım ındırımler, muhtemel yenı gelecek kasalar veya makyajlar vs konularından haberdar olup ona gore hareket etmek.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kaptanım kolay gelsin :). CX5 ön numara araç olmuş şiddetle tavsiye ederim. Mazda 6 ve Skoda Superb 280TSI versiyonu bir düşün derim ama Mazda 6 bence daha uygun bir tercih olacaktır zira o kadar gücü kim ne yapsın ama ben olsam 280 beygir sayesinde Superb ile inceden bir kesişirdim. XC60'ın yeni kasası çıktı onu inceledim fakat 350 civarından başlayacağı için onu direkt olarak eliyoruz geriye eski kazası kalıyor ki oda bence artık fazla yaşlandı ama yinede güzel alet. Benim tavsiyem CX5 olur ama dersen dolu hasarlı 1.4 Highline Passat varsa alırız hemen bakarım. Son olarak az opsiyonlu A5 1.4 TFSI 230 civarına geliyor onu bir test edin derim oyuncaklar tatminkar ve garip şekilde çok zevkli bir yol tutusa sahip olmuş. Bu arada bu kadar parayi yakında piyasandan kalkacak olan bir Avensis'e bağlamak bence fevkalade yanlış bir haraket olur. Subaru cephesinde ürünler ve sundukları fena değil ama fiyat biraz bence hakettiğinden fazla ama yinede bir test etmekte fayda var.

Özet olarak CX5, Mazda 6, 1.4 A5 Sportback ve Subaru Outback öneririm. Müsait bir zamanda senle buluşup daha detaylı konuşmak isterim tabi sen müsait olursan veya konuşmak istersen bana söylersin.
Tamamdir ceyhunum haberleselim tesekkur ederim

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kaptanım kolay gelsin :). CX5 ön numara araç olmuş şiddetle tavsiye ederim. Mazda 6 ve Skoda Superb 280TSI versiyonu bir düşün derim ama Mazda 6 bence daha uygun bir tercih olacaktır zira o kadar gücü kim ne yapsın ama ben olsam 280 beygir sayesinde Superb ile inceden bir kesişirdim. XC60'ın yeni kasası çıktı onu inceledim fakat 350 civarından başlayacağı için onu direkt olarak eliyoruz geriye eski kazası kalıyor ki oda bence artık fazla yaşlandı ama yinede güzel alet. Benim tavsiyem CX5 olur ama dersen dolu hasarlı 1.4 Highline Passat varsa alırız hemen bakarım. Son olarak az opsiyonlu A5 1.4 TFSI 230 civarına geliyor onu bir test edin derim oyuncaklar tatminkar ve garip şekilde çok zevkli bir yol tutusa sahip olmuş. Bu arada bu kadar parayi yakında piyasandan kalkacak olan bir Avensis'e bağlamak bence fevkalade yanlış bir haraket olur. Subaru cephesinde ürünler ve sundukları fena değil ama fiyat biraz bence hakettiğinden fazla ama yinede bir test etmekte fayda var.

Özet olarak CX5, Mazda 6, 1.4 A5 Sportback ve Subaru Outback öneririm. Müsait bir zamanda senle buluşup daha detaylı konuşmak isterim tabi sen müsait olursan veya konuşmak istersen bana söylersin.

olm subarunun nesi pahalı la? 160 liraya sıfır levorg alıyosun

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Algısı o para değil demek istiyor bence abi.Yoksa altyapısına o paralar helal olsun dedirtir.Porsche benzeri boxer motor,simetrik bağımsız altyapı 4x4 vs derken.. o paralar normal yani passat 1.4 tsi o paralara satılıyor öyle gel

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Algısı o para değil demek istiyor bence abi.Yoksa altyapısına o paralar helal olsun dedirtir.Porsche benzeri boxer motor,simetrik bağımsız altyapı 4x4 vs derken.. o paralar normal yani passat 1.4 tsi o paralara satılıyor öyle gel

algı yaratmasın o zaman :D 4x4 subaru alıyosun :D

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Hocam ewe Subaru cok saglam kaliteli araba ama 160 bine aldigin arabanin torpidosu boyle olmamali bence
upload_2017-8-5_9-37-39.png

Bir de ikinci eli maalesef en kotu araclardan birisi :(

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Hocam ewe Subaru cok saglam kaliteli araba ama 160 bine aldigin arabanin torpidosu boyle olmamali bence
Ekli dosyayı görüntüle 8650
Her güzelin bir eksiği var diyip geçilcek bişi gibi geliyor bana abi.Tabi önemli olan @pulusoglu abinin ne düşündüğü.Ben bu durumda genelde şöyle yapıyorum.Orda torpido gözümü albenili mi isterim yoksa o parayı altyapıya/sağlamlığa/performans üçgeninden birine mi harcamak isterim diye düşünürüm

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Her güzelin bir eksiği var diyip geçilcek bişi gibi geliyor bana abi.Tabi önemli olan @pulusoglu abinin ne düşündüğü.Ben bu durumda genelde şöyle yapıyorum.Orda torpido gözümü albenili mi isterim yoksa o parayı altyapıya/sağlamlığa/performans üçgeninden birine mi harcamak isterim diye düşünürüm
Yanlis anlasilmasin, 200K limit olunca zaten saydigin kriterlerde zayif olmayan araba secenegi oldukca fazla (guzel bir torpido ile birlikte :D) Yukarida onerilen arabalarin neredeyse hepsi bu listeye adini yazdirabiliyor. Gerisi tamamen kisisel zevklere kalmis...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
valla ondada son karar onların bana kalsa cx5 alır gecerdım ama onunda orta ekran kucuk geldı ama sagolsun forum bana baya farklı fıkırler verdı hafta bası gıdılecek bayı sayısı arttı

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yanlis anlasilmasin, 200K limit olunca zaten saydigin kriterlerde zayif olmayan araba secenegi oldukca fazla (guzel bir torpido ile birlikte :D) Yukarida onerilen arabalarin neredeyse hepsi bu listeye adini yazdirabiliyor. Gerisi tamamen kisisel zevklere kalmis...
Aslında Subaru kadar altyapısı iyi olan Audi quatrolar var mekanik 4x4lar o da sanırım 200k bandını aşıyor.Dediklerine katılıyorum bu fiyatlarda bunları 10/6-7 civarında yapan arabalar var.Ailenin karar verici merciilerinin öncelikleri önemli bir hal alıyor:) ''Mesela abi sen Muscle cardan yana kullanmışsın ben büyük ihtimal bu parayı brz-gt86 dan yana kullanırdım vs:D ''

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ekli dosyayı görüntüle 8650

İkinci ele bakarsanız alınacak arabalar belli. Başka arabalara bakmaya gerek yok.

B sınıfı hb polo, clio.
B sınıfı sedan sembol, linea, egea.
C sınıfı hb golf.
C sınıfı sedan megane, corolla.
C+ sınıfı hb bmw 1.
D sınıfı sedan passat.
D+ sınıfı sedan bmw 3, c serisi.
E sınıfı bmw 5.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Aslında Subaru kadar altyapısı iyi olan Audi quatrolar var mekanik 4x4lar o da sanırım 200k bandını aşıyor.Dediklerine katılıyorum bu fiyatlarda bunları 10/6-7 civarında yapan arabalar var.Ailenin karar verici merciilerinin öncelikleri önemli bir hal alıyor:) ''Mesela abi sen Muscle cardan yana kullanmışsın ben büyük ihtimal bu parayı brz-gt86 dan yana kullanırdım vs:D ''
Benim oncelikli amacim TR de alinmasi zor olan hayallerimi susleyen arabalardan birine sahip olmakti, hadi aldin bitmiyor bunun birde mtv si vs si var, kaldi ki benim maliyetim telafuz edilen rakamlarin yarisindan daha dusuk :D
BRZ ve GT86 icin de, tmm fiyat cok degil, tasarim tip muazzam, laf yok ama kalibinin arabasi degiller maalesef, performans yok araba da.
O tipte bi arab 2,0 motorla 8.2 sn yede 0-100 e ulasiyorsa beni tatmin etmez. Dizel sedanlar bile bu rakamin altina indiler gunumuzde...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. Ben Subaru'lara kalitesiz demedim aksine altyapısı anlamda gerçekten muazzam derecede iyiler fakat ben 200.000TL gibi bir para veriyorsam sadece altyapıya bakmam iç mekânda da başarı isterim. Levorg'uj hakkı 125.000TL ama ben 160.000TL vermem onun yerine param varsa üzerine ekler Outback alırım zira onunda altyapısı çok güzel ama içi bence biraz daha "Premium" bir atmosfere hakim. Umarım beni anlayabilmişsinizdir.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İkinci ele bakarsanız alınacak arabalar belli. Başka arabalara bakmaya gerek yok.

B sınıfı hb polo, clio.
B sınıfı sedan sembol, linea, egea.
C sınıfı hb golf.
C sınıfı sedan megane, corolla.
C+ sınıfı hb bmw 1.
D sınıfı sedan passat.
D+ sınıfı sedan bmw 3, c serisi.
E sınıfı bmw 5.
:/ c de mazda 3 varken corolla neymıs :(

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
:/ c de mazda 3 varken corolla neymıs :(

O liste kalite listesi değil, Türk insanının araba tercih listesi. :D Corolla'nın ayda sattığı mazda 3'ün yıllık satışı kadar. :D
Ek: (hatta mazda 3, 7 ayda 325 adet satmış, corolla sadece Temmuz'da 2.964 adet satmış)

B sedana Accent'te eklenebilir, eskisi kadar satılmıyor galiba ama hâlâ yıkılmadı ayakta.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım