Bedelli Askerliğe gidecek var mı ?

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Millet askerlik yapıyor diye para alıyor,biz gitmemek için değil,kısa gitmek için para veriyoruz.Zorunlu askerlik olan kaç ülke var acaba.

BSR34

Senkromeççi
23 Eyl 2018
4
2
95
Marka
Chevrolet
Nasıl cevap vereceğime kurallar dahilinde ben karar veririm. Aynen devletin sunduğu imkanı kullanmak isteyip, belki buna mecbur kalıp fikir alışverişi yapan insanlara sizin verdiğiniz "onu yapacağınıza şunu yapın" ciddiyet seviyesindeki mesajınız gibi.

Cevabı kendi mesajınızda gizli. Askerlik-polislik gibi hiyerarşi ile yürüyen kurum veya mesleklerle alakadar olanlar bilirler. Hiçbir şey kesin değildir. Ben form doldurdum, araya da torpil koydum kesin asteğmen olacam deyip 5 ay paşa paşa patates soyan arkadaşım da var, kısa dönem gitmem lazım diyip dilekçe verip 12 ayını doğuda geçiren arkadaşım da.

Burada devletin verdiği imkanı değerlendirmeye çalışan herkesin kendine göre bir nedeni var. Adaletsizlik veya değil, bunun tartışılacağı yer burası değil, tartışacak kişiler de bizler değiliz. Bu yüzden isteyerek veya zorda kalarak böyle bir tercih yapmak durumunda kalmış insanlara akıl vermeye çalışmak yerine ilgili konu doğrultusunda fikir beyan etseydiniz böyle bir cevap da almazdınız.

https://otopark.com/forum/threads/forum-kuralları.48/

5) Konuyu saptırmak / dalga geçmek / trollemek

maddesini okumadınız galiba.Yukarıda bana yazdığın mesaj şu şekilde;

" Zaten askerlik şubesine gittiğinde sıramatikten önce mod seçiyorsun. Asteğmen modu (4bin tl tl maaş), Albay modu (askerlik şubesi başkanlığı + lojman + emir subayı), azıcık aşım ağrısız başım modu (er), bedelli modu (15bin TL ödeme + 2 ay eşşek gibi sürünme), astsubay modu (başçavuş eşeği, +1 tl karşılığında 2 pırpır daha) gibi seçenekler arasından istediğini seçebiliyorsun. Bunlar zorluk derecelerine göre beginner seviyesinde birinin seçebileceği modlar. İleride bölğm sonu canavarı olarak Paşa modu açılıyor (+ölümsüzlük) ve darbeleri önlemeye çalışıyorsun. Eğlenceli bence ama vaktim olmadığı için ben bedelli modunu seçtim. Üzüldüğümü görünce albay bi tur jipini kullandırttı bana "

Şu saçmasapan şeyi yazıp benimle ve ya askerlik görevi ile aklınca dalga geçiyorsun sonra benim yazdığım öneri mesajına ciddiyetsiz diyorsun.Haklısın ben hata yaptım.Şu yukarıda ki mesajı yazan birine cevap vermek gibi bir hata yaptım.Muhattabım değilsin.Hadi iyi akşamlar.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,324
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Konuyu saptırmayın lütfen amacı dışına çıkarsa moderasyon uygulamayalım yazık.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bir delikanlı askerlik şubesine gitmiş bedelliye başvurmak için, 1 günü orada geçince astsubaya yaklaşık bugün de süreden sayılacak mı yoksa 22 gün mü yapmış olacağız ehehee demiş.
Astsubay da mümkün olduğunca askerde espri yapmamaya çalış demiş :D
sizinki de o hesap

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ben de başvurumu yaptım ancak henüz parayı yatırmadım. Felaket bir yığılma ve belirsizlik var. celp dönemleri 2020 ye kadar belirlenmiş. Şu 21 gün tamamen gereksiz bir uygulama oldu. Gidip görelim tamam ama böyle bir sistemle olmaz bu iş. Paranı yatır herşeyini hallet ne zaman çıkarsa diye bekle 2 sene içerisinde. Keşke daha sistemli olsaydı. Neyse. Baba sen bedelli borcunu öde ben de vatan borcunu ödemeye gidiyorum :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,785
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugun kiloyu verdigime dair muayene oldum ve elverisli raporu aldim. Doktor, senin neren 95 kg dedi inanmadi :D Ucreti de yatirdim bedelli basvurusunu yaptim. Artik beklemedeyiz bakalim hangi celp donemine denk gelecek. Askere gidene kadar bir 10 kg daha veririm hayirlisiyla.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Bence konu sapmamalı. Tarihler, gidilecek yerler ve hatta gidildiğinde araçların ne olacağı konuşulmalı. :)
Sevk Tarihi: 6 Ekim 2018
Yer: Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı
Araç: Streç Filmle sarıp garaja kitleyeceğiz. :D

IMG_7251 - Kopya.JPG

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bence konu sapmamalı. Tarihler, gidilecek yerler ve hatta gidildiğinde araçların ne olacağı konuşulmalı. :)

Ekli dosyayı görüntüle 15312
ben bazen kısa süreli tatillerde havalanına bırakıyorum 5-7 gün hiçbir sıkıntı olmuyor çok da şeyetmeyin 21günde bişey olmaz hele kapalı garaj varsa zaten olmaz

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ayın 27'sinde sıradaki celp dönemi açıklanacak diye bir söylenti dolaşıyor bununla alakalı bilgisi olan var mı?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ayın 27'sinde sıradaki celp dönemi açıklanacak diye bir söylenti dolaşıyor bununla alakalı bilgisi olan var mı?

Aynı şeyi ben de duydum, bir kaç kişi söylese neyse de birbirinden bağımsız bu kadar kişi söylüyorsa doğrudur :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Ekli dosyayı görüntüle 15312

Bana ver ben bakarım :p yıllarca bakarım hem de çok güzel bakarım :D

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
ben bazen kısa süreli tatillerde havalanına bırakıyorum 5-7 gün hiçbir sıkıntı olmuyor çok da şeyetmeyin 21günde bişey olmaz hele kapalı garaj varsa zaten olmaz
O işin espirisi zaten sakınan göze çöp batarmış. Her zamanki yerinde sunroof arkası kalkık vaziyette 3 hafta beni bekleyecek. Sonrasında cold start için kimseye vermeyeceğim anahtarı. :)

Benim 2. celp dönemi 6 Eylül'de belli oldu 6 Ekim sevk tarihi şeklinde. 3. de 21 gün sonra 27 Eylül'de belli olur, sevk tarihide 27 Ekim olur kanaatindeyim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım