Bedelli Askerliğe gidecek var mı ?

ayazoglu

Profesör
3 Kas 2017
61
67
1,010
BULGARIA/ISTANBUL/ANKARA
Marka
Audi
Bugun kiloyu verdigime dair muayene oldum ve elverisli raporu aldim. Doktor, senin neren 95 kg dedi inanmadi :D Ucreti de yatirdim bedelli basvurusunu yaptim. Artik beklemedeyiz bakalim hangi celp donemine denk gelecek. Askere gidene kadar bir 10 kg daha veririm hayirlisiyla.
Hadi hayırlı uğurlu olsun inş =]

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
[/QUOTE]
Yerinizde olsam 15 bin verip üstüne 2 ay askerlik yapmaktansa uzun dönem asteğmen olur aylık 4 bin maaşı cebe koyar askerlik bitince de güzel bir araba alırdım.
...
Konuyu saptırmayın lütfen amacı dışına çıkarsa moderasyon uygulamayalım yazık.
Benim ehliyetim stajyer ehliyeti forumdaki ceza puanlarım da değişiklik oluyor mu?

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Celp açıklanması bekleniyor kaç gündür ama hala ses yok. Şans topu gibi acaba bize ne zaman çıkacak diye bekliyoruz. başvuru tarihini de habire ertelediler. Bu kadar zaman başvuru tamamlamayan da kalsın artık. Ya da açık uçlu yap madem ay sonuna kadar.
Bu kadar başvuruyu nasıl eritecekler çok merak ediyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Celp açıklanması bekleniyor kaç gündür ama hala ses yok. Şans topu gibi acaba bize ne zaman çıkacak diye bekliyoruz. başvuru tarihini de habire ertelediler. Bu kadar zaman başvuru tamamlamayan da kalsın artık. Ya da açık uçlu yap madem ay sonuna kadar.
Bu kadar başvuruyu nasıl eritecekler çok merak ediyorum.
Zaten bunların yaptığı bir iş de mantık olsa dişimi kıracağım. Her celp döneminde 10-15 bin kişi alınıyormuş. Başvuran sayısı kaç yüz bin belli değil. Bölersen eğer herkesin bedelli gitmesi aylar sürer. 2020 yılına kadar uzadı diye söylentiler de var. İşe gireceğim ama bu salak bedelli sistemi yüzünden giremiyorum. Askerlik yok diye alacak olan da burun kıvırıyor. Hem bedelli yapıyor hem laf ediyor diyenler olabilir ama bende hem 15 bin lira alıyorlar hem de ucu açık uzun bir süre boyunca bekletme ihtimaliyle insanları mağdur ediyorlar diyorum. Hayır, 21 gün gibi saçma bir süre için bunca zahmete, kargaşaya, mağduriyete değer mi yani anlamıyorum.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Zaten bunların yaptığı bir iş de mantık olsa dişimi kıracağım. Her celp döneminde 10-15 bin kişi alınıyormuş. Başvuran sayısı kaç yüz bin belli değil. Bölersen eğer herkesin bedelli gitmesi aylar sürer. 2020 yılına kadar uzadı diye söylentiler de var. İşe gireceğim ama bu salak bedelli sistemi yüzünden giremiyorum. Askerlik yok diye alacak olan da burun kıvırıyor. Hem bedelli yapıyor hem laf ediyor diyenler olabilir ama bende hem 15 bin lira alıyorlar hem de ucu açık uzun bir süre boyunca bekletme ihtimaliyle insanları mağdur ediyorlar diyorum. Hayır, 21 gün gibi saçma bir süre için bunca zahmete, kargaşaya, mağduriyete değer mi yani anlamıyorum.
aynı durum bende de var. Kaç tane iş görüşmesinde askerliği sordular. Gideceksin ama ne zaman diye soruyorlar. Bi tanesi belli olmadan maalesef başlatamayız dedi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aynı durum bende de var. Kaç tane iş görüşmesinde askerliği sordular. Gideceksin ama ne zaman diye soruyorlar. Bi tanesi belli olmadan maalesef başlatamayız dedi.
Öyle.. Bir tanesi de seni alacaktık ama askerlik engelin var dedi gönderdi. Sanki bu devirde çok kolay iş bulunuyormuş gibi bir de askerlik engeli çıkıyor. Parasında değilim, 21 gününde hiç değilim. Yapıp geliriz problem değil. Ama insanları böyle belirsiz bir süreçle mağdur etmeleri çok sinirime dokunuyor. Anlamlı bir iş yapıyor olsalar yine gam yemeyeceğim. Neyse, hayırlısı olur inşaallah.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Öyle.. Bir tanesi de seni alacaktık ama askerlik engelin var dedi gönderdi. Sanki bu devirde çok kolay iş bulunuyormuş gibi bir de askerlik engeli çıkıyor. Parasında değilim, 21 gününde hiç değilim. Yapıp geliriz problem değil. Ama insanları böyle belirsiz bir süreçle mağdur etmeleri çok sinirime dokunuyor. Anlamlı bir iş yapıyor olsalar yine gam yemeyeceğim. Neyse, hayırlısı olur inşaallah.
Aynen öyle. Bu zamanda zaten iş bulmak çok zor, çoğu firma sadece IK kotasını doldurmak için görüşme yaptığını bile düşünüyorum, ki bi tanesi söyledi de, havuz oluşturuyoruz diye. Benim burada görüşmelere gittiğim yerler de hep şehir dışı veya uzak yerler. Her seferinde araçla git gel yakıt+yol masrafı yap, sonra biz tecrübeli arıyoruz veya şuan için aday topluyoruz demeleri aşırı sinir bozucu. Askerlik belirsizliği de olunca iyice şans düşüyor. Şuan mevcut yerde devam edememe sebebim de ekonomik durumlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen öyle. Bu zamanda zaten iş bulmak çok zor, çoğu firma sadece IK kotasını doldurmak için görüşme yaptığını bile düşünüyorum, ki bi tanesi söyledi de, havuz oluşturuyoruz diye. Benim burada görüşmelere gittiğim yerler de hep şehir dışı veya uzak yerler. Her seferinde araçla git gel yakıt+yol masrafı yap, sonra biz tecrübeli arıyoruz veya şuan için aday topluyoruz demeleri aşırı sinir bozucu. Askerlik belirsizliği de olunca iyice şans düşüyor. Şuan mevcut yerde devam edememe sebebim de ekonomik durumlar
Her işletme sahibinin ' tecrübeli eleman arıyoruz ' lafına da ayrı hastayım. Millet anasının karnından iş bilerek çıkmıyor. Yeni gelenler, alttan yetişen nesiller kimden, nasıl öğrenecek bu işi ? Tabii ki bazı iş dalları, meslekler, işletmeler ve içinde bulundukları durumlar için tecrübeli eleman şartı olabilir. Ama garson alacak adam bile tecrübeli diye tutturuyor. Asgari ücret yükseldiğinden beri sıradan bir kafeye eleman alacak işletme sahibi bile Nasa'ya bilim adamı seçiyormuş gibi davranıyor. Neyse mevzu başka yerlere gidip başlığı kirletmemek adına velhasıl bedelli sisteminin 21 günlük şartı çoğu insanı mağdur ediyor. Askerlik mevzusu yüzünden 2.yılım da heba olmak üzere. İnşaallah daha fazla sıkıntı oluşturmadan çözülür bu mesele de kurtuluruz şu külfetten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım