Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Güzelmiş. Benim tarafımdan eleştiri vardı, yazıldı. Muhatabı tarafından beni tatmin etse de etmese de seviye düşmeden bir cevap verildi. Rahatsız olup belirttiğim konular hakkında ileri geri konuşanların da cezası kesilecekse kabul.

Diyecek cok sey var . Biri geliyor diyorki bu eski takipci bakiyorum evet kayit olma tarihi eski ama tek bir mesaj yazmisligi yok. Sene geciyor bekliyor bu basliga patliyor herhalde cosku icinde.
Sonra biri geliyor diyorki cekemiyorlar. Sansa bakin ki bu profilde eski onunda yazdigi tum basliklar ortada.
Ben hala neyi cekemedigimi anlamis degilim bu arada.

Değerli abilerim,

Herkesin bir tayfası forumda var. The Makina'nın da tayfası var, Benzin TV'ninde, Carviser'ın da. Dolayısıyla o tayfa yeri gelince sevdikleri yeri savunabiliyorlar. Ha aktiflik göstermeyen birisinin sadece belli zamanlarda bunu yapması ne kadar doğrudur orasını bilemem.

Şüphelerinizi anlıyor ve anlayışla karşılıyorum. Özellikle sahte, tekerrür eden hesap olma konusundaki endişenizi çok daha iyi anlıyorum. Lakin böyle bir durum olsa, fake hesaplar olsa emin olun ilk olarak ben çıkar ifşalarım :) Daha önceden yapmadık değil yani.

Eleştiri istenildiği gibi yazılabilir, forum kurallarını aşmadığı sürece problem yok. Ama bir kişiyi sahte hesaplarıyla kendi konusuna yorum yazdığına yönelik suçlamadan önce keşke PM'den bana yazsaydınız. Kontrol eder, öyle birşeyin olmadığını söylerdim.

Elbette, eleştirinizi "ti" ye alarak dalga geçen ve saygısızlık gösterenler konusunda da gereken yapılır. Hiç tereddütünüz olmasın.

Sizleri seviyorum,
Berkin

Son düzenleme:
He bide sıfır kilometre corollaya bindim. 1.4 dizel otomatik. O ne saçma bi sanzimandi öyle hiç anlamadım. Cvt benim bildiğim skuter gibi olur ama bundaki Robotizeydi heralde. Arkadaşın 1.0 otomatik yarisinde bile vites geçişinde öyle sarsıntı yoktu :D
Bilmem mi :( O motor ve o şanzımanı o kasada bir arada kullanan kullandıran zihniyete neler dedim neler. O motor ve şanzıman konusundaki fikirlerimi @DouglasAdams iyi bilir :)
Bana o arabayı verip öndeki S350 'yi takip et dediler. Daha ne kadar sövebilirim :D

Anlat anlatta senin yaş kaçki öğrencin 20 yaşında :)
Abi ben 27 yaşına girmek üzereyim. Daha üniversitede okurken lise 1. sınıflara, 8 ve 7. sınıflara İngilizce dersi veriyordum özel olarak. Hep de özel sektörde devam ettim zaten, açıkçası; üniversiteye o kadar çalışıp emek verdikten sonra bir de kalkıp KPSS'ye çalışmak, girmek hiç de mantıklı gelmedi. Üstelik kendi işim de vardı, hiç girmedim o toplara. :)
Hoşgeldin abi özlettin kendini :) Okul her zamanki gibi yuvarlanıp gidiyoz haftaya yazılılar var gümliycez hayırlısı.Senin sağlık durumu iyidir inşallah abi eski sağlığına kavuşmuşsundur umarım.Bi de olayı dinlemek isterim ufkum açılsın jkfasfkgdsklajkdafhjççfd
Hoş buldum Düz kardeşim :D Hadi bakalım, Allah kolaylık versin sınavlarda. Başarılar :) Sağlık durumu iyiye gidiyor yavaş yavaş. Olayı sabah anlatacağım gecenin köründe yazmayayım. :D
Abi merak ettik simdi ne oldu acaba :) :)

Yuvarlaniyor muyuz takla atarak mi gidiyoruz bilmem ama sınav haftasindayim , ucurumun esigindeyim :D

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Üniversiteye geçtiğinde o uçurumun eşiğindeki manzarayı çok özlersin bak benden söylemesi :) Uyuya kalmışım kardeşim valla kusura bakmayın, sabaha anlatırım artık ayık kafayla. :D

Iyiyiz çok şükür anlat abi merak ettik :).

Allah iyilik versin kardeşim, sabaha yazacağım inşallah. :)

Hepinize iyi geceler diliyorum güzel insanlar. Mükemmel bir güne uyanmanız dileğiyle... :)

Ha bir de; insanların doğal savunma mekanizmaları gereği yaptıkları saçma sapan hareketleri de çok takmayın. Kendinizi yorup cevap dahi vermeyin hatta. Yorulan parmaklarınıza yazık. Canınızı da sıkmayın yahu, değmeeezz.

Seviliyorsunuz... :)

Son düzenleme:
lan electric circuit ve logic circuit dersine hoca olarak 15 yıldır piyasada çalışan mühendisi getiren zihniyetin....... adam tüm sınıfı mühendismiş gibi davranıyor canımıza okuyor laaaaaan

Instagram post by J Kidwell ----1st Responder Ran__1.jpg

Kırmızıda geçmek isteyen?:D

Değerli abilerim,

Herkesin bir tayfası forumda var. The Makina'nın da tayfası var, Benzin TV'ninde, Carviser'ın da. Dolayısıyla o tayfa yeri gelince sevdikleri yeri savunabiliyorlar. Ha aktiflik göstermeyen birisinin sadece belli zamanlarda bunu yapması ne kadar doğrudur orasını bilemem.

Şüphelerinizi anlıyor ve anlayışla karşılıyorum. Özellikle sahte, tekerrür eden hesap olma konusundaki endişenizi çok daha iyi anlıyorum. Lakin böyle bir durum olsa, fake hesaplar olsa emin olun ilk olarak ben çıkar ifşalarım :) Daha önceden yapmadık değil yani.

Eleştiri istenildiği gibi yazılabilir, forum kurallarını aşmadığı sürece problem yok. Ama bir kişiyi sahte hesaplarıyla kendi konusuna yorum yazdığına yönelik suçlamadan önce keşke PM'den bana yazsaydınız. Kontrol eder, öyle birşeyin olmadığını söylerdim.

Elbette, eleştirinizi "ti" ye alarak dalga geçen ve saygısızlık gösterenler konusunda da gereken yapılır. Hiç tereddütünüz olmasın.

Sizleri seviyorum,
Berkin
Ben de seni seviyorum...

Estağfurullah rica ederim. Bu video veya diğer videolar hiç fark etmez. Yapmaya çalıştığım yorum bu sektörde iş yapmaya çalışan herkes için geçerliydi. Siz otomobili anlatırken gayet objektif ve samimi anlatmaya çalışıyor olabilirsiniz, hatta aracın sahibi de bunu reklam olarak düşünüp taraflı yorum yapıyor olabilir. Burada siz, araba hakkındaki yorumlarınızla beraber otomobilin satışıyla ilgili haberiniz varsa eğer küçük bir bilgilendirme yaparsanız insanların kafası daha rahat eder. İnsanlar genellikle şöyle düşünüyor; otomobili çektiler, övdüler, satışı hakkında da bilgilendirmediler ve ilana koydular. Yani söylenen her şey reklam olsun diye miydi acaba ? kıvamına gelebiliyor. O sebeple satışından haberdar olduğunuz otomobilleri küçük bir dip not ile video içinde bilgilendirme yaparsanız, yapılacak yorumların inandırıcılığı adına biraz daha sağlam temeller atılmış olur hepsi bu. Otomobilin sahibinin reklam olsun diye taraflı yorum yaptığı düşünülse de, sizin yorumlarınız tabiri caizse aklanmış olur.
ufacik araba sorunsuz galiba tamamen. Otoparkin test ettigi b segmentinden super sportlara kadar olan araclarin hepsinde bi kusur var ama bu arabada yok .mesela dsg sorunlu ama manuel kullaninca sorunsuz o yuzden esittir sorunsuz araba galiba.Arac nerede kullaniliyor bilmiyorumda istanbulda sehir ici o yakit tuketimi tamamen hayal.sinan abinin tek basina kalakaldiginda cikardigi isleri goruyorumda insan istedigi zaman herseyi 0 dan da kurabilir, tek basina mukemmel islerde cikartabilir yeterki insan samimi icten dogal olsun.uzun zamandir arac sahibinin aracinin basina oturup devamli bu cok guzel su cok guzel dedigi test izlememistim gerci aracini yerebilmek , eksiklerini soylebilmek herkesin hamuruda degil .

Ha bu arada sözüm bir ya da bir kaç kişiye ama kim oldukları bende saklı.

ufacik araba sorunsuz galiba tamamen. Otoparkin test ettigi b segmentinden super sportlara kadar olan araclarin hepsinde bi kusur var ama bu arabada yok .mesela dsg sorunlu ama manuel kullaninca sorunsuz o yuzden esittir sorunsuz araba galiba.Arac nerede kullaniliyor bilmiyorumda istanbulda sehir ici o yakit tuketimi tamamen hayal.sinan abinin tek basina kalakaldiginda cikardigi isleri goruyorumda insan istedigi zaman herseyi 0 dan da kurabilir, tek basina mukemmel islerde cikartabilir yeterki insan samimi icten dogal olsun.uzun zamandir arac sahibinin aracinin basina oturup devamli bu cok guzel su cok guzel dedigi test izlememistim gerci aracini yerebilmek , eksiklerini soylebilmek herkesin hamuruda degil .

Ha bu arada sözüm bir ya da bir kaç kişiye ama kim oldukları bende saklı.
Haklısın kardeşim. Ama söylediğim üzere; benim tarafsızlık ve samimiyet beklediğim kişi otomobilin sahibi değil kesinlikle. He, tarafsız şekilde anlatsa fena mı olur ? Kesinlikle olmaz. Ama onun tarafsız olmak gibi bir misyonu yok. Otomobilin satacaktır ve reklam vermek istiyordur. Bunu da doğal karşılarım. Burada beklentimin olduğu taraf otomobili çeken kişidir. Bu tarz işlerde benim nezdimde yapılacak olan şudur; otomobili misafir edecek tester, aracın sahibiyle baştan her şeyi konuşacak. Gördüğüm neyse uygun bir üslupla bunu söyleyeceğim. Senin için problem var mı yok mu ? diye sormasıdır. Otomobilin satışta olup olmadığını yahut satışa konma niyetinin olup olmadığını öğrenip bunu testin başında izleyenlere aktarmasıdır. Söylediğim gibi tarafsızlık beklediğim taraf aracın sahibi değil, testi çeken kişidir. Açıkçası ben testi izlemedim, direkt bu teste yönelik de detaylı bir eleştiri yapmadım. İnsanların yorumundan yola çıkarak şikayet edilen konuda yorum yaptım. Çünkü testin içeriğinde, detay anlamında söylenen şeyler çok mühim değil benim için. Neticede insanlar tarafsız olduğuna dair şüpheye düştüğü vakit yorum olarak ne yapıldığının pek önemi kalmıyor. Akılda kalan tek şey, bu test taraflıydı, bu test tarafsızdı mevzusu oluyor :)

Haklısın kardeşim. Ama söylediğim üzere; benim tarafsızlık ve samimiyet beklediğim kişi otomobilin sahibi değil kesinlikle. He, tarafsız şekilde anlatsa fena mı olur ? Kesinlikle olmaz. Ama onun tarafsız olmak gibi bir misyonu yok. Otomobilin satacaktır ve reklam vermek istiyordur. Bunu da doğal karşılarım. Burada beklentimin olduğu taraf otomobili çeken kişidir. Bu tarz işlerde benim nezdimde yapılacak olan şudur; otomobili misafir edecek tester, aracın sahibiyle baştan her şeyi konuşacak. Gördüğüm neyse uygun bir üslupla bunu söyleyeceğim. Senin için problem var mı yok mu ? diye sormasıdır. Otomobilin satışta olup olmadığını yahut satışa konma niyetinin olup olmadığını öğrenip bunu testin başında izleyenlere aktarmasıdır. Söylediğim gibi tarafsızlık beklediğim taraf aracın sahibi değil, testi çeken kişidir. Açıkçası ben testi izlemedim, direkt bu teste yönelik de detaylı bir eleştiri yapmadım. İnsanların yorumundan yola çıkarak şikayet edilen konuda yorum yaptım. Çünkü testin içeriğinde, detay anlamında söylenen şeyler çok mühim değil benim için. Neticede insanlar tarafsız olduğuna dair şüpheye düştüğü vakit yorum olarak ne yapıldığının pek önemi kalmıyor. Akılda kalan tek şey, bu test taraflıydı, bu test tarafsızdı mevzusu oluyor :)
Testlerdeki araçların satılık olduğunu görünce aklıma direk şu muhabbet geliyo "kanka noldu senin araba satabildin mi - yok kanka arayan soran - hadi ya o zaman ona bi video çekelim"

Testlerdeki araçların satılık olduğunu görünce aklıma direk şu muhabbet geliyo "kanka noldu senin araba satabildin mi - yok kanka arayan soran - hadi ya o zaman ona bi video çekelim"
Maalesef ki otomobili misafir eden, teste alan kişi bu mevzu hakkında takipçi kitlesini aydınlatmadığı, rahatlatamadığı ve bilgilendirmediği için hep böyle sıkıntı oluyor. Bir kere böyle bir şüphe yaşandığı vakit yahu mevzu olduğu vakit geriye kalan tüm testler de zan altında kalabiliyor. Bu sektörün, bu işin de böyle bir kötü yanı var haklısınız.

0 km Fiat Egea ve mükemmel işçiliği
Yap boz gibi...Son kısmını biz takalım diye bırakmış son kontrolcü
Fiyatı 94.400 saygılar

Ekli dosyalar

• 20171112_140036.jpg
    20171112_140036.jpg
    293.5 KB · Görüntüleme: 165
  • 20171112_140030.jpg
    20171112_140030.jpg
    248 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleme:
Fiyatı 94.400 saygılar
2012 model kat kat ucuz dobloda böyle birşeyle karşılaşmadım.Diger markalarda kalite her geçen gün artarken Fiat markasında azalmış demek ki:eek:

Fiyatı 94.400 saygılar
Ben hala zirveye Corsa E test sürüşü sırasında yanımdaki satış temsilcisinin kucağını doldururcasına fırlayan orta-alt konsol plastiğini koyuyorum :D
2 numarayı Geely'nin parmağıma yapışarak yerinden çıkan klima butonu ve GrandePunto'nun elimde kalan sol havalandırma ızgarası paylaşır :)
3 numarayı dağ gibi D sınıfı 0 km Talisman'ın komple esneyen kapı trimi ve Captur'un 1 milyoncuda satılan leğen plastiği çekmeceler gibi açılıp kapanırken sıkışıp duran torpido gözü paylaşır.

Bu Egea da 4. sırayı hak etmiş :p

2012 model kat kat ucuz dobloda böyle birşeyle karşılaşmadım.Diger markalarda kalite her geçen gün artarken Fiat markasında azalmış demek ki:eek:
Yok hocam inan ki hepsi kaliteyi hızla düşürüyor. Bkz: Focus Mk1 vs. diğer kasaları, Golf 5 ve 6'nın bağımsız süspansiyonları vs. mqb Golf7 torsiyon, Leon mk2 vs. mk3, kendi kendine göçen yeni Civid, en son yeni Ibiza da şasi ve süspansiyon kalitesi konusunda son test sürüşümde tüy dikti. Şu sıralar kalitesini zamanla arttıran marka olarak sadece Koreliler kaldı sanırım :)
Fiat'ın ticarileri bineklerinden daha kaliteli :), ona aldanma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...