Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eyvallah hacı sağol.16 yazmıştı ama 15 e bağladık 2015 model makina.Daha 4400 km oldu garajda yatmış.Zaten sahibinin 3.motoru eşine almış bunu :) Kazasız belasız 0 ayarındaydı aldık geldik.İlk izlenimler gayet güzel yakıtı iyi tutuşu iyi frenleri güzel.Bi tek klasik ktm selesi sert ama alışıcaz artık.Kaydırmalı debriyaj büyük kolaylık.Şu anlık gayet memnunuz güzel makina.
13480e2453d4ed8f1916bb0b02459892.jpg

Kadranı bu şekilde baya temiz bakmış sahibi
334b0992b44a3ec918831b44d72fcc7a.jpg

Bagajı yok bi de :D
c2da032ed80d1cb53cffe3d59112f07a.jpg

Ama yılan ya çok güzel duruyo :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ön kaldıryo mu. Hayırlı olsun

Sanziman iyi yanliz aisin yokmuydu ? Konforu eh tamam ama multimedya efsane. Test surusunde hayalet ekrana asik olmustum o gecisler o yerlestirmeler falan

Oncekilere gore muhtesem abi, lakin iste hep DSG vs ile karsilasitirilinca kotu oluyor :)

Hayalet kadran dedigin gibi super ama ana ekran tepkileri bekledigimden gec cikti. Belki ileride yazilimla duzeltirler ama zor.

Yok hacim araba 0 km den beri bende alistim artik ona. Yol bilgisayarinda sadece yakit ile alakali 2 kismi var. Birinde ortalama yakit tuketimi ve hiz digerinde anlik tuketim ve full range var.
yaz kış kişiye göre 1ltyi aşan bir fark oluyor, zaten ortalama yakıt tüketimi dışında menzil hesaplamasını nasıl yapacak? benzin kalitesini hesaplayacak bir sensör çok sofistike olur imkanı yok

Oncekilere gore muhtesem abi, lakin iste hep DSG vs ile karsilasitirilinca kotu oluyor :)

Hayalet kadran dedigin gibi super ama ana ekran tepkileri bekledigimden gec cikti. Belki ileride yazilimla duzeltirler ama zor.
bende ekran mekran hak getıre oldugundan ben begenmıstım ya. cozunurluk gecıs efekt vs bence oldukca ıyıydı gec gelmedı bana

arabayı salladım hatta ucuz benzın olunca. soyle dıyeyım benzın kapagının ucundaydı en son 230 lıra almıstım. klasıktır fullenınce 640 650 yazardı sımdı 100 km az yazdı sasırdım dedım yolda artar oda artmadı neden olur abı @saracer
Aslinda benim de aklima ilk gelen, son donemde biraz yogun trafikte kullanmissan veya performansli kullanmissan, araba da son donem ortalama tuketimini baz alarak hesapladigindan dusuk gorunmesi. Fakat zaman gectikce dusmedi deyince aklima yine yogun trafikte cok kalmis olabilecegin geldi.
Bazen bende de oluyor kaptan. 900, 830, 810 bunların hepsini gördüm. Sanırım benzinin kalitesine göre değişiyor.
Oncelikle arabalarda oyle benzin kalitesini olcecek bir sistem yok, en azindan bizimkilerde yok :D Oyle birsey olsa dahi, benzini koyar koymaz algilayamaz. Benzin pompasinda hala mevcut benzin var.
Bende Shell den alıyorum. Benzin dışında etki edecek bir şey aklıma gelmiyor. Çünkü bazen insanların ''Opetten aldım daha fazla yol gittim, bana Shell hiç yaramıyor'' vs dediklerini biliyorum. Bende de aynı durum söz konusu. 3 kere range aynı ise diğerinde farklı oluyor.
Bir de benzin iceriginden kaynakli yapilabilecek km farklari, opetin benzini bu kadar goturuyor, shell inki bu kadar diyebilecegimiz kadar farkedilebilir olmaz. Cunku her gun ayni yogunlukta trafige girmiyoruz, ayni oranda gaza basmiyoruz, ayni sure rolantide bekletmiyoruz arabamizi.
@Sailor eger bir sonraki depo dolumunda da ayni seyle karsilasirsan, aracin tuketiminin yukseldiginden baska bir aciklama gelmiyor aklima. Bu durumda da oncelikle lastik havalarini kontol etmeni oneririm, sonra da bujiler ve hava filtresi.
(Pompa hava basmis ta olabilir derdim ama deponun agzina kadar doldugunu gordugunu yazmissin)

yaz kış kişiye göre 1ltyi aşan bir fark oluyor, zaten ortalama yakıt tüketimi dışında menzil hesaplamasını nasıl yapacak? benzin kalitesini hesaplayacak bir sensör çok sofistike olur imkanı yok
bende 4 mevsım lastık var hıc kıs lastıgı almadım hayatımda. valla acıkcası bende bılmıyorum bahsettıgım full range harıcı yakıt deposu gostergesı bende yok. kadranlarda hız ve devır var sadece. yakıt mıktarı yok. sıcaklık yok ılgınc bır araba :D o yuzden menzıl hesaplaması yapmıyor ben yanlıs anlattım galıba. range kısmında 50 yazınca benzın ısıgı yakıyor ıste her arabada oldugu gıbı.

bende 4 mevsım lastık var hıc kıs lastıgı almadım hayatımda. valla acıkcası bende bılmıyorum bahsettıgım full range harıcı yakıt deposu gostergesı bende yok. kadranlarda hız ve devır var sadece. yakıt mıktarı yok. sıcaklık yok ılgınc bır araba :D o yuzden menzıl hesaplaması yapmıyor ben yanlıs anlattım galıba. range kısmında 50 yazınca benzın ısıgı yakıyor ıste her arabada oldugu gıbı.
Benim 80de yakıyor :(

Aslinda benim de aklima ilk gelen, son donemde biraz yogun trafikte kullanmissan veya performansli kullanmissan, araba da son donem ortalama tuketimini baz alarak hesapladigindan dusuk gorunmesi. Fakat zaman gectikce dusmedi deyince aklima yine yogun trafikte cok kalmis olabilecegin geldi.

Oncelikle arabalarda oyle benzin kalitesini olcecek bir sistem yok, en azindan bizimkilerde yok :D Oyle birsey olsa dahi, benzini koyar koymaz algilayamaz. Benzin pompasinda hala mevcut benzin var.

Bir de benzin iceriginden kaynakli yapilabilecek km farklari, opetin benzini bu kadar goturuyor, shell inki bu kadar diyebilecegimiz kadar farkedilebilir olmaz. Cunku her gun ayni yogunlukta trafige girmiyoruz, ayni oranda gaza basmiyoruz, ayni sure rolantide bekletmiyoruz arabamizi.
@Sailor eger bir sonraki depo dolumunda da ayni seyle karsilasirsan, aracin tuketiminin yukseldiginden baska bir aciklama gelmiyor aklima. Bu durumda da oncelikle lastik havalarini kontol etmeni oneririm, sonra da bujiler ve hava filtresi.
(Pompa hava basmis ta olabilir derdim ama deponun agzina kadar doldugunu gordugunu yazmissin)
abi oncellıkle tesekkur ederım uzun uzun yazmıssın vaktını calmıs olacagım bıraz ama cevap vereyım bende.
benım genelde guzergahlarım degısmez. (maltepe kadıkoy cıvarları ıste ) karsı tarafa falan araba kullanmam ılla ıhtıyac olursa bızım a3 u alıyorum 1.4 tfsi benden az yakıyor cunku neyse. uzun zamandır yaz veya kıs farketmez fulledıgım zaman cok rahat 640 650 cıvarı range gosterır araba bende. bılıyorum cunku nadır fulleyebılıyorum :D yanı neredeyse ılk defa 550 gordum dıyebılırım. ama tabı ustte de yazdım burada da yazayım arabada ekranda gosterdıgı range harıc bır yakıt mıktarını gosteren ıbre vs yok.

benzın mesafesı ıcın bılmıyorum abı sana karsı gelemem sen oyle deyınce basımı one eger ben yanlıs bılıyormusum derım :D sık kullandıgım zamanlarda gunluk verdıgım paradan hesaplardım vs ama yanlıs hatırlıyorumdur ama sunda emınım rolantı sesı cıddı manada degısıyor.(cold start evresınde devır dusme suresıde uzayıp kısalabılıyor )

bakımdan cıkalı cok olmadı abı bıde. yaklasık 3 bın km oldu dıye hatırlıyorum . lastık basıncı ızleme sıstemı var arabada zaten alarm verıyor hanı o yuzden cok dıkkatımı cektı bu durum. hava desek gozumle gordum benzının nereye geldıgını arabayı salladım falan alabılecegı maks lımıtı aldı kesınlıkle.
aklıma gelen tek sey yedek depo dıye bırsey vardı onla alakası olabılırmı abı durumun ?

Son düzenleme:
:D lastikten bahsetmiyorum motor soğuk ortamda daha çok benzin tüketiyor

Hahahhahah yok abi bunu geçtim ben yav yapıştım arkasına ayıramadı sağa geçti bildiğin
Muhtemelen en yakın benzinciye kadar benzinini yettirmeye çalışıyordur :D
Ya anlamıyorum supercar ın var trafikte durduğun yerde niye aragaz veriyon:D civic mi bu:D
Radyoda sevdiğin müzik için kanal değiştirmek gibi düşün. Trafikte can sıkıntısında motor sesi dinlemek ister insan. :) Ferrarim olsa arada ben de yaparım şahsen. Gerçi onlar da müzik kutusu gibi oluyor; iki aragaz 1₺ ama olsun, değer. :D

müdür herkes farklı birşey söylüyor sence turbo motorlu bir araba bujiyi kaç binde değiştirmeli? soğukta biraz sarsıntılı çalışıyor, şu an 25000kmde 1.5 yıl oldu arabayı alalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...