Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bence fiyatta efsane, 1 yil daha eski, 60 km daha fazla yapmis, 35 hp daha dusuk beygire sahip, birkac kazasi bulunan (on kaput boyali), daha hor kullanilmis olan sedan modelinden 36 bin tl daha ucuz, daha ne olsun, hemde avant :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...6-4.2-quattro-tiptronic-sline-528212690/detay
Bende ondan dolayı şaşırdım ya zaten. Daha temiz olduğu iddia edilen, daha az km'li, daha güçlü bir makine nasıl bundan ucuz oluyor onu anlayamadım :D Söylendiği kadar temiz de olmayabilir. İnsan kıllanıyor :D

MiZaH35 ®️ on Instagram_ _İyi geceler --_karikatur.jpg

Beyler anadolu yakasında bildiğiniz yada tanıdığınız bir saab ustası varmı?
Saab ustasi bilmiyorum ama saab in bazi modellerinde alfa romeo motoru kullanildigindan aracin model, yil ve motorunu soylerseniz belki o sekilde yardimci olabiliriz, problem mekanik aksamda ise alfa servisine de gidebilirsiniz modele bagli olarak.
Günaydın o zaman =)
oooo hala aydin mi ya oralarda :D

Vag 1,4 tsi motorları genelde 120 binden sonra bozulmaya başlıyormuş...
Fakat vag mpi motorlarındada henuz bir sıkıntı çıkmamış.
Bu koşullar altında Turbo motorlar için kullan at diyebilirmiyiz.

Vag 1,4 tsi motorları genelde 120 binden sonra bozulmaya başlıyormuş...
Fakat vag mpi motorlarındada henuz bir sıkıntı çıkmamış.
Bu koşullar altında Turbo motorlar için kullan at diyebilirmiyiz.
Yılda 10 bin km yapan birisi 12 yılda ancak 120 bini devirir. Kaç kişi 12 yıl kullanıyor yeni nesil aracını ? Zaten yeni nesil araçları 12 yıl kullandığın zaman motora gelene kadar bir çok özelliği de yavaştan arıza vermeye başlıyor. Bir atmosferik gibi 200-300 binleri sorunsuz çıkartabileceğini bende düşünmüyorum ama dediğim gibi yapılan yıllık km ile doğru orantılı olarak 120 bin km'leri görmek için aracın yaşının oldukça geçmesi lazım. Turbo benzinli araçla da yılda 20-30 bin km'yi pek fazla kimse görmüyordur.

Yılda 10 bin km yapan birisi 12 yılda ancak 120 bini devirir. Kaç kişi 12 yıl kullanıyor yeni nesil aracını ? Zaten yeni nesil araçları 12 yıl kullandığın zaman motora gelene kadar bir çok özelliği de yavaştan arıza vermeye başlıyor. Bir atmosferik gibi 200-300 binleri sorunsuz çıkartabileceğini bende düşünmüyorum ama dediğim gibi yapılan yıllık km ile doğru orantılı olarak 120 bin km'leri görmek için aracın yaşının oldukça geçmesi lazım. Turbo benzinli araçla da yılda 20-30 bin km'yi pek fazla kimse görmüyordur.
Zaten olay o, artık herşey hızlı tüketime göre yapılıyor, vergi olmasa bizde de kimse 5 yıldan fazla kullanmaz sürekli yeni modeller yeni özellikler çıkıyor

Son düzenleme:
Zaten olay o, artık herşey hızlı tüketime göre yapılıyor, vergi olmasa zaten bizde de herkes 5yıldan fazla kullanmaz sürekli yeni modeller yeni özellikler çıkıyor
5 kere araba değiştirdik 5'inde de 100 bin km'yi göremedik. Sadece 2.el aldığımız mondeo'da 140 binleri gördük o kadar. Sıfır aldıklarımızın hepsini değiştik. Araba fiyatları bu kadar arttığı için şuan ki focus'u satıp yerine başka bir şey alamayız. Muhtemelen uzun yıllar bizimle kalacak. Sağlam bir dizel motoru olduğu için ömrünü düşünmüyorum ama turbo benzinli olsaydı bile ömrü düşüneceğim son şey olurdu. Zira 10-12 yıllık bir kullanımdan sonra sadece motor değil, elektronik aksamlar dahil bir çok konuda yeni nesil araçlar arıza vermeye başlayacaktır.

Yapısal veya fabrikasyon bir arızası yoksa eğer turbo benzinli motorları çok fazla sıkıştırmadan, kaliteli markalardan yakıt alarak, bakımlarını zamanında yaptırarak, kullanım koşullarına da düzgün şekilde uyarak kullandığımız sürece ben 120-150 bin km'de motorun ömrünü bitireceğini, rektifiye isteyeceğini yahut sandık motor gerekeceğini falan düşünmüyorum. Tabii ki bir atmosferik kadar ömür sunmayacaktır ama sunacağı ömür, aracın ömrü ile doğru orantılı olarak yeterli olacaktır.

Arkadaşlar benim arabanın ilk kalkışta arka tekerleklerinden ıslık sesi geliyor 100 metre ilerledikten sonra ses kesiliyor neden olabilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...