GOLFTEN C-HR'A

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Deniz_Acikgul

Profesör
20 Eyl 2016
108
101
1,085
Hatay
arkadaşlar merhaba bilenler bilir 2016 model golf 1.4 tsi dsg high araç var bizde. Yeni chr beni ve babamı bayağı etkiledi 1.8 hibrit olanı takas düşünebiliriz. Siz bu duruma ne diyorsunuz. Hacim ihtiyacımız yok çok fazla. Bu durum üzerinden chr ı da değerlendirirseniz sevinirim

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
Söyledikleriniz yanlış anlaşılamaması için açar mısınız
tabi açayım.

aracın koltukları rahatsız, görüş açıları vasat, performansı ortalama, çok dikkatli kullanmama rağmen 8.5 lt tüketti 15 dk lık bir sürüşte, arka koltuklar diz mesafesi iyi, baş mesafesi kötü(arka koltuklar daha da rahatsız), her anlamda yalıtımı kötü(yol sesi, motor sesi, rüzgar sesi), süspansiyonlar serte dönük tokluk kesinlikle söz konusu değil, ön konsoldaki yumuşak plastikler bile bi adi his veriyor. bu aracın segmenti ne bilmiyorum ama direk B suv bence. stepneli aracın bagaj hacmi 270 litre ve şekilsiz, kullanışsız. çok bi beklentiyle de gitmedim ama çok hayal kırıklığı yaşadım. test ettiğim araca 108 bin tl istiyorlar. valla kusura bakmasınlar bu araca 75 bin tl isteseler de vermem o kadar diyorum.
tabi bunlar şahsi görüşlerim, ben de araç otoritesi değilim. saygılar

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
Doğan Kabak bu araba için yol sesi yok denecek kadar az diyor, 18" jant olmasına rağmen. Şimdi kime inanalım biz. :)
doğan kabak a inanın. otorite o ben değilim. bir konu açılmış fikrimi belirttim. tabi ispanya yollarını da bilmiyorum iyi mi kötü mü. şöyle söyleyeyim, italyada yaşasam, hergün o güzelim asfaltları kullansam fiat ın herhangi bir arabasıyla da konfordan şikayet etmem. en güzeli gidin 15 dk test edin kimseye de inanmak zorunda kalmayın, saygılar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,835
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Belki Doğan Kabak'ın yorumları aracın segment rakiplerine karşı yapılmıştır. Yani şimdi c-suv liginde bir crossover'ın konforu ancak kendi ligindeki araçlarla kıyaslanır diye düşünüyorum. O da konforu iyi derken diğer crossover rakiplerine kıyasla demek istemiştir belki.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
doğan kabak a inanın. otorite o ben değilim. bir konu açılmış fikrimi belirttim. tabi ispanya yollarını da bilmiyorum iyi mi kötü mü. şöyle söyleyeyim, italyada yaşasam, hergün o güzelim asfaltları kullansam fiat ın herhangi bir arabasıyla da konfordan şikayet etmem. en güzeli gidin 15 dk test edin kimseye de inanmak zorunda kalmayın, saygılar.
Yurtdışı incelemeleri şanzıman haricinde hep olumlu. Siz arabayı yerden yere vurmuşsunuz. Tamam siz gidin polo alın da bari milletin kafasını bulandırmayın.
AutoExpress'ten alıntı: "In all other respects, the C-HR is a quiet and comfortable choice".
http://www.autoexpress.co.uk/toyota/c-hr

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
Yurtdışı incelemeleri şanzıman haricinde hep olumlu. Siz arabayı yerden yere vurmuşsunuz. Tamam siz gidin polo alın da bari milletin kafasını bulandırmayın.
AutoExpress'ten alıntı: "In all other respects, the C-HR is a quiet and comfortable choice".
http://www.autoexpress.co.uk/toyota/c-hr
arkadaşım, bir konu açılmış insanlara fikri sorulmuş, benim de aklımın bir köşesinde vardı bu araç, bahane oldu gittim test ettim fikrimi yazdım buraya. kafa bulandırma nedir? bana cevap yazma ben senle polemiğe girmek istemiyorum, varsa kendi fikrin araç için yaz buraya konuyu açan arkadaş değerlendirsin. boş muhabbete gerek yok. sen dersin ki ben çok beğendim sana katılmıyorum, bana saygı duymak düşer. sana nasıl beğenirsin milletin kafasını bulandırma demem, haddim değil, senin de değil. ne toyota babamın oğlu ne vag.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aracın koltukları rahatsız demişsiniz. Bu da başka bir incelemeden:
These are the best seats in any Toyota we’ve sampled. They are not only comfortable, but they look amazing.
http://www.caradvice.com.au/502042/2017-toyota-c-hr-review/
Hocam şimdi koltuk konusu biraz hassas bir konu. Koltuğun rahatlığı kriteri herkesin anatomisine göre gerçekten 180° değişebiliyor. Bir de test aracında bazen hafif aceleye gelmesinden tam istenen rahat pozisyon bulunamayabiliyor. Ben geçmişte böyle birkaç deneyim yaşamıştım. Daha sonra çevremde birinin arabasında "bu nasıl aynı araba ya" diye afallamıştım. Bazen doğru oturma pozisyonu veya genel olarak sağlıklı koltuk değerlendirmesi bir arabada 1 haftayı bile bulabiliyor.

Dıştan çok güzel buldum. Sürüşünü ve içini de beğenen var, beğenmeyen var. Bu durumda arabayı alacak arkadaş zaten "alıcı gözle" incelemeden sadece buradaki yorumlara dayanarak alıp da memnun kalmazsa zaten müstehak derim :) Yapılacak şey belli, arkadaş gidecek arabayla farklı bayiilerde test sürüşüne çıkacak. Farklı günlerde inceleme yapacak. Bu işin nihai kararının böyle alınması gerekir. Eşek yüküyle parayı bir arabaya yatırmadan önce kılı kırk yarmak gerek :)

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Koltuklar sadece bir örnekti. Paylaştığım incelemeleri okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. Arkadaş başka arabadan bahsediyor bile olabilir. Çok şükür ki aklım var kendim doğrusunu bulup öğrenebiliyorum. Ama bu forumu bir çok kişi okuyor. Belki de buradaki yorumlara göre araba alanlar olabilir. Ben sadece doğrusunu göstermeye çalışıyorum.

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
test ettiğim ve fikirlerimi yazdığım araç toyota chr 1.2 turbo multidrive. isteyen kaileye alsın istemeyen almasın, isteyen de araç incelemelerine baksın. benim fikrim daha önce yazdıklarımdır. katılırsın katılmazsın hiç umrumda değil. kendine ait fikri olan herkese saygı duyarım. gerisi boş konuşmak olur. bana göre kötü olan bir aracı başkası beğenebilir, bu benim fikrimi değiştirmez. bu işler biraz his meseli. öznel şeyleri tartışmak da gereksiz. tek tavsiyem vereceğeniz meblaya nelere sahip olabileceğinizi de araştırın, neyi beğenirseniz yine onu alın.

saygılar

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Belki Doğan Kabak'ın yorumları aracın segment rakiplerine karşı yapılmıştır. Yani şimdi c-suv liginde bir crossover'ın konforu ancak kendi ligindeki araçlarla kıyaslanır diye düşünüyorum. O da konforu iyi derken diğer crossover rakiplerine kıyasla demek istemiştir belki.
Cenk abi bu araç B SUV yani mazda CX3 Fiat 500X ve Captur un rakibi değil mi? C SUV sınıfında Tiguan 3008 Tucson ve Sportage var bunlara kıyasla bence C SUV segmentinde olamaz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,835
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk abi bu araç B SUV yani mazda CX3 Fiat 500X ve Captur un rakibi değil mi? C SUV sınıfında Tiguan 3008 Tucson ve Sportage var bunlara kıyasla bence C SUV segmentinde olamaz.
Vallahi kardesim bir test videosu izledim b suv dediler, google'dan baktim c suv yaziyorlar ben de anlamadim. Gercegi nedir bir anlayabilsek ben de merak ediyorum.

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
Vallahi kardesim bir test videosu izledim b suv dediler, google'dan baktim c suv yaziyorlar ben de anlamadim. Gercegi nedir bir anlayabilsek ben de merak ediyorum.
hocam cüsse olarak capturla yakın. bu benim göz kararı tabi. ben 1.88 im,sürücü koltuğunu kendime göre ayarladım, arka sola oturdum daha 1.5 karış vardı dizimin değmesine. heryeri b suv ama hiç bir b suvda da bu diz mesafesi yok. bence arada kalmış :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,835
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam cüsse olarak capturla yakın. bu benim göz kararı tabi. ben 1.88 im,sürücü koltuğunu kendime göre ayarladım, arka sola oturdum daha 1.5 karış vardı dizimin değmesine. heryeri b suv ama hiç bir b suvda da bu diz mesafesi yok. bence arada kalmış :)
Bana da arada kalmış gibi geldi ama iyice bir araştırayım bakalım, kesin bir bilgi bulursam burada paylaşırım. Aracın daha segmentini anlayamadık :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla bu arabanın benzinli motor fiyatlandırmasına ve iç hacmine bakınca çok net B Crossover duruyor. Dıştan da öyle. C Suv yazan da yanılır. Bana sorarsanız direk 500x, Captur, Juke(her ne kadar bu biraz küçük kalsa da sınıfı yaratan araç), CX-3 vb araçlardır bunun rakibi. Tucson'la QQ ile bir tutulur mu iç mekan hacmi :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,835
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla bu arabanın benzinli motor fiyatlandırmasına ve iç hacmine bakınca çok net B Crossover duruyor. Dıştan da öyle. C Suv yazan da yanılır. Bana sorarsanız direk 500x, Captur, Juke(her ne kadar bu biraz küçük kalsa da sınıfı yaratan araç), CX-3 vb araçlardır bunun rakibi. Tucson'la QQ ile bir tutulur mu iç mekan hacmi :)
Vallahi hocam şu sayfada aşağılarda bir analiz yapmışlar, yurtdışında da genel itibariyle c-suv olarak bakılıyormuş. Aracın altyapısı c segmentte olan prius modeli üzerine kurulmuş. Burada bahsedilen bu yönde ama ne kadar doğru bilemiyorum.
http://www.sekizsilindir.com/2016/09/toyota-chr-fiyat.html

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,835
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bana da b suv gibi geliyor ama resmi bir şey göremedim henüz segmentine dair. Gönderdiğim linkteki gibi c suv diyen var, bazı videolarda da b suv diyen var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım