Opel Astra H 2008 HB 5 Kapı, Cosmo, IDS+, Cam Tavan

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,072
4,070
26
Cam tavan ek ağırlık olduğu için tüketime onun da etkisi vardır diye düşünüyorum.

Alpella_tr

Alper Güdücü
Asfalt Kurutucu
7 Ağu 2020
3
16
545
22
Denizli
Marka
Opel
Kısa süre önceden Aydın'dan alıp İstanbul'a getirdim. 89XXX km'de, 1.6 lt 115HP benzinli motorlu, LPG'siz, metro mavisi renginde. Orijinal, boyasız ve değişensiz. Cosmo donanıma ek olarak cam tavan ve FlexRide'ın atası diyebileceğimiz IDS+ donanıma sahip. :) Otopark ekibi teste uygun görürse her zaman emrinize amade. :)

jyqDXj.jpg

1JpoVG.jpg

2JOlnN.jpg

m2XD4P.jpg

vjaDXp.jpg

Z95qMk.jpg

lOQD3E.jpg

oOdm07.jpg

nObDjR.jpg
2011 astra j sahibiyim cosmo ecoflex aynı koltuk döşemesi

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
334
1,210
Son olarak orjinal GM difüzörün ve orjinal GM sport uçlu son susturucunun elime ulaşmasından sonra montajlarını gerçekleştirdim. Önce tampon söküldü. Sonra yeni susturucu takıldı. Tampona difüzör tırnakları için fabrikadan üzerine işaretlenen yerler kesilerek difüzör monte edildi.

2LuMOH.jpg

rTSrTX.jpg

MpKGqF.jpg

tfCqgR.jpg

4DAzlX.jpg

rulI60.jpg

F32DAu.jpg

8bflTm.jpg

cfjHRu.jpg

6zJ1U6.jpg

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
334
1,210
Geçen haftada ATWS yani "Anti Theft Warning System" denilen, bizim tabirimizle alarm montajını gerçekleştirdim. :) Tabi ki after market parçalarla değil de, tüm vida ve somunlarına kadar Opel'in fabrikasyon parçaları ile yapıldı bu retrofit. En büyük avantajım, tüm parçaların tesisatının fabrikadan mevcut olmasıydı aracımda. Kaput switch braketi için sağ kulede işaretli yerlerden 2 adet 4mm delik delip braketi ve switchi monte edip kablo soketini taktım. Sonrasında silecek altı plastik kaplama sökülerek alarm sirenini fabrikadan hazır olan m5 vidalara somunlayıp kablo soketini yerine taktım. En son ön tavan lambası ünitesindeki boş kapağı çıkarıp ultrasonik hareket sensörünü de kablo soketini takarak yerine monte ettim. Sistem çok efektif ve güzel çalışıyor. Alarm devrede iken kaput açılırsa ötüyor, içeride hareket olursa ötüyor. Esp yaw rate sensörü ile ortak çalışıp, araca dışarıdan gelebilecek darbelere de duyarlı oluyor. Aynı zamanda araç kriko ile kaldırılmaya yada çekici ile taşınmaya çalışılırsa yaw rate sensörden alınan eğim bilgisi ile bu tespit ediliyor ve alarm yine ötüyor.

3TN6Jl.jpg

HXwfF5.jpg

FTuYBl.jpg

spDixw.jpg

5pCaly.jpg

VRgSV6.jpg

zFj5GU.jpg

8M3wyc.jpg

ByuDLX.jpg

TXxTcA.jpg

jqyWZb.jpg

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
334
1,210
Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Bir çılgınlık yapıp yapılabilecek en top seviye retrofiti gerçekleştirdik, araca keyless yani anahtarsız giriş ve çalıştırma ekledim. :) Tabi ki orjinal olarak. Parçaların çoğunluğu fabrikasyon anahtarsız giriş ve çalıştırmaya sahip bir astra h'dan söküldü. Eksikler ise epc dediğimiz parça kataloğundan parça numaraları tespit edilerek temin edildi.

Tüm işçiliği kendim yaptım. Tam tamına 75 kablo çekildi. Hepsi nizami ve fabrikasyon olarak nereden gidiyorsa oralardan götürüldü. Tüm kablo kalınlıkları ve hatta renklerine kadar fabrikasyon olarak nasılsa o şekilde kullanıldı.

-4 adet kapı kilit mekanizması keyless sistemi için olanlarla değişti.
-4 adet dış kapı kolları iç braketleri switchli tip keyless sistemi için olanlarla değişti.
-Ön 2 kapı dış kolları dokunmatik ve antenli olarak keyless sistemi için olanlarla değişti.
-Cim modülü keyless sistemi için olanla değişti.
-Direksiyon kilit mekanizması keyless sistemi için olan elektrikli tip ile değişti.
-Ön konsol içine 2 anten, tavana 1 anten, arka tampon altına 1 anten takıldı.
-Start-Stop butonu ve buton delikli orta konsol trimi takıldı.
-Keyless sistemini yöneten ve kontrol eden kontrol beyni takıldı.
-Kontak iptal olduğu için deliği kapatmak için keyless logolu kapak takıldı.
-Eski anahtarlı kumandalar iptal oldu. Keyless için olan kumandalar devreye alındı.

mxbjxzb.jpg

oc3xyaz.jpg

5z5xf6e.jpg

4hyop7d.jpg

ogubvdu.jpg

Son düzenleme:

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
411
997
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Çok güzel araç ve muazzam güncellemeler yapmışsınız. Zamanında bu kasa Astra'ya paramız yetmemişti su meşhur direksiyon göbeği dönmeyen, ortada dijital hız göstergeli Citroen C4 almıştık. İçimde hep bir ukte kalmıştır.

Daha sonra bir türlü cesaret edemedim Opel almaya. Hâlbuki o kadar sene Alfa Romeo kullanıp Opel'e cesaret edememek ayrı bir saçmalık 😂

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
3. fotodaki görebildigim kadarıyla lokma takım çantasının markasını ve fiyatını öğrenebilir miyim? içeriğini de yazarsan şahane olur bana da lazım böyle bir takım...

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
334
1,210
Çok güzel araç ve muazzam güncellemeler yapmışsınız. Zamanında bu kasa Astra'ya paramız yetmemişti su meşhur direksiyon göbeği dönmeyen, ortada dijital hız göstergeli Citroen C4 almıştık. İçimde hep bir ukte kalmıştır.

Daha sonra bir türlü cesaret edemedim Opel almaya. Hâlbuki o kadar sene Alfa Romeo kullanıp Opel'e cesaret edememek ayrı bir saçmalık 😂
Kısmetten ötesi olmuyor sağlık olsun. :)

Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş.
Teşekkürler.

3. fotodaki görebildigim kadarıyla lokma takım çantasının markasını ve fiyatını öğrenebilir miyim? içeriğini de yazarsan şahane olur bana da lazım böyle bir takım...
Baytec marka 151 parça olarak geçiyor. Ben alalı 2 sene oldu. Güncel fiyatını bilmiyorum maalesef.

ellerinize sağlık, sizin astra resmen evrim geçirmiş. bayıldım bayıldım..
Teşekkürler. Sırada orjinal Webasto ve 1.6 turbo Z16LET motora dönüşüm işlemleri var. :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,029
3
4,921
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bayıldım gerçekten hem yapılan işlemlere hem de araca.Bu aracın 1.6 atmosferik motora sahip olması gerçekten inanılır gibi değil yani,kesinlikle daha güçlü bir motoru hakediyor ki,turbo dönüşüm işlemleri de geldiğine göre bu da hallolacak demektir.İşte o zaman kusursuz olacak bence,elinize sağlık.

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
334
1,210
Herkese selamlar.

Aracı aldığım süreç içinde fabrikasyon tüm donanımları ekledikten sonra yapılacak bir şey kalmayınca, iş motora kaldı. 1.6 atmosferik olan 115 hp'lik Z16XER kodlu benzinli motoru yine 1.6 ama turbo olan 180 hp'lik Z16LET kodlu motora çeviriyorum. Bu iki motorun blok dahil birçok parçası birbiri ile aynı. Hem de parça numaralarına kadar. O nedenle aracın kendi motorunun blok ve birçok parçası sabit kalarak, turbo motordan farklı olan parçalarını temin ettim. Birkaç kıl tüy denilebilecek parça dışında eksiğimiz kalmadı. Yakın zamanda 1.6 turbo olarak yollardayız.

NOT: Çevirdiğim motor Z16LET 180 hp ancak Corsa D OPC Nürburgring Edition modelinde çıkan A16LES kodlu ve Z16LET ile aynı olan 209 hp'lik motorun orjinal yazılımını Z16LET ecu'suna yükledim. Yani motor gücümüz dönüşüm sonrası kağıt üzerinde 209 hp 250 nm olacak.

e4b9lhb.jpg

d1w9o32.jpg

hb8b0pq.jpg

ew51lmo.jpg

jkmk1hw.jpg

hxjhs62.jpg

qbw75df.jpg

ad88s4n.jpg

t0ntlhz.jpg
[

em4gk1b.jpg

fn0wyg5.jpg

7tkpawr.jpg

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,029
3
4,921
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Herkese selamlar.

Aracı aldığım süreç içinde fabrikasyon tüm donanımları ekledikten sonra yapılacak bir şey kalmayınca, iş motora kaldı. 1.6 atmosferik olan 115 hp'lik Z16XER kodlu benzinli motoru yine 1.6 ama turbo olan 180 hp'lik Z16LET kodlu motora çeviriyorum. Bu iki motorun blok dahil birçok parçası birbiri ile aynı. Hem de parça numaralarına kadar. O nedenle aracın kendi motorunun blok ve birçok parçası sabit kalarak, turbo motordan farklı olan parçalarını temin ettim. Birkaç kıl tüy denilebilecek parça dışında eksiğimiz kalmadı. Yakın zamanda 1.6 turbo olarak yollardayız.

NOT: Çevirdiğim motor Z16LET 180 hp ancak Corsa D OPC Nürburgring Edition modelinde çıkan A16LES kodlu ve Z16LET ile aynı olan 209 hp'lik motorun orjinal yazılımını Z16LET ecu'suna yükledim. Yani motor gücümüz dönüşüm sonrası kağıt üzerinde 209 hp 250 nm olacak.

e4b9lhb.jpg

d1w9o32.jpg

hb8b0pq.jpg

ew51lmo.jpg

jkmk1hw.jpg

hxjhs62.jpg

qbw75df.jpg

ad88s4n.jpg

t0ntlhz.jpg
[

em4gk1b.jpg

fn0wyg5.jpg

7tkpawr.jpg

İşte budur,daha önce de 1.6 atmosferik motorun bu araca gitmediğini düşündüğümü yazmıştım,bu işlemden sonra kusursuza dönecek araba.Merakla bekliyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bende buraya yorumumu bırakıyorum izninizle.
Konuyu takip edeceğim çok merak ediyorum elinize emeğinize sağlık kolaylıklar dilerim :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım