Passat Premium mu ?

Passat Premium mu?

• Evet premium

Kullanılan: 10 9.8%
  • Hayır premium değil

Kullanılan: 92 90.2%

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Premium tartismasinin ustune cocuga bez almaya geldim. Onun bile premium’u var

Ekli dosyalar

• 43D27A75-8AFF-40EB-86D2-E5C6B56ACEDB.jpeg
    43D27A75-8AFF-40EB-86D2-E5C6B56ACEDB.jpeg
    344.4 KB · Görüntüleme: 142

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bmw bmw dirde köroğlu belinde 45 dakika kamyon arkasından 40 la gittim araba doluyken hızlanmıyorduki bu premium da bir eksiklik değil mi.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bmw bmw dirde köroğlu belinde 45 dakika kamyon arkasından 40 la gittim araba doluyken hızlanmıyorduki bu premium da bir eksiklik değil mi.

Hocam Bmw dediginiz de bir isletme. Butun 3 serileri 3 litre hacimli motorla satilmaya calisilsa adamlar 2 senede batar. Ayrica siz bu araca onu bilerek sahip oluyorsunuz, oyle bir beklentiye girmemeniz gerekir. Adamlar size M3 kadar performans verecek diye 316i satmiyor. Siz adamlara elinizde 600-700k parayla gittiniz de adamlar mi size performansli 3 serisi satmadi ?
Demek ki surat beklentiniz yok ve premium bir arabaya binmek isteyerek Bmw aldiniz. Baska aciklamasi yok cunku, 316i performansi dusuk bir araba ki verilere bakarak da anlayabilirsiniz. Premium = surat degildir

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bunu normal markalar bile yapiyor ki dedigin gibi premiumlardan yapmayan yoktur. Ford'da servis deneyimi ile ilgili bayi muhakkak anket uyguluyor. Ara ara zamanlarda genel merkez ariyor ' bilmem nerede ki su servisten aldiginiz hizmetten memnun kaldiniz mi ? ' diye soruyorlar. Bazen internetten anket gonderiyorlar servis deneyimi ile ilgili. Sikayet ettigin zaman direkt bayinin haberi oluyor. Normal markalar bile boyle yaparken premiumlar kesinlikle yapiyordur.

Yapmalari da gerekir, musteriyi elde tutmak yeni musteri kazanmaktan daha az maliyetli cunku. Ayrica bir musteri yasadigi olumsuzlugu cevresine de anlatip satin alma kararini etkileyebiliyor. Markalar da bunun farkinda ki musteri iliskilerine, musteri deneyimine surekli yatirim yapiyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hocam Bmw dediginiz de bir isletme. Butun 3 serileri 3 litre hacimli motorla satilmaya calisilsa adamlar 2 senede batar. Ayrica siz bu araca onu bilerek sahip oluyorsunuz, oyle bir beklentiye girmemeniz gerekir. Adamlar size M3 kadar performans verecek diye 316i satmiyor. Siz adamlara elinizde 600-700k parayla gittiniz de adamlar mi size performansli 3 serisi satmadi ?
Demek ki surat beklentiniz yok ve premium bir arabaya binmek isteyerek Bmw aldiniz. Baska aciklamasi yok cunku, 316i performansi dusuk bir araba ki verilere bakarak da anlayabilirsiniz. Premium = surat degildir
Yalan yok ben tip olarak hayallerimin arabası olduğu için aldım keşke param 3.30 x gibi bişeye yetseydi, düşük motorlu olduğunu da bilerek aldım herkes gitmez dedi.evet ama bana göre premium değil (benim görüşüm). Ama Minimal özellik olarak bi deri koltuk standart olmalı :) standardı bile bir vali arabası olmalı.içinde insanı şımartıcak aksesuarlar olmalı(ne kadar doğru bilmiyorum superblerin arka sağ kapısının içinde şemsiye varmış)ki passat değil dedim şimdi superb mi premium olucak.birde ne olursa olsun basınca gitmeli ya inanın bana sinoptan izmire 88 sabit hızla gitmiş adamım dün geldiğim tatil mekanına 1450 km 119 la geldim araba 120 yi görmedi ama bir kere ihtiyaç duyuldumu bu araba gitmeli arkadaş.birde abi biz hangi sitedeyiz otopark.com bu siteye kaydolma amacım zaten yumuşak plastik tutkusu sinan ve andın videolarda tık tık yapmaları.yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayında(olayıda amma abarttım) torpido kapağı sert plastik a4 premium olmamalı :) .

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Premium şu sınıfta başlar tartışmaları da şöyle motor olmalı da saçma premium üretim kalitesi ve ayrıntılara verilen önem, yani A1 de b sınıfı ama premium, bu tartışmalar şurada başlıyor artık her araba baz bir kalitenin üstünde üretiliyor ve ekipmanlar araba markaları dışında firmalar tarafından üretilip her markaya satılıyor eskiden byle değildi mercedes abi kullanırken Reno kullanamadı şimdi Bosch hepsine satıyor b sınıfı jazzda belki e serisi mercedeste olmayan özellik satın alabiliyorsunuz kafa karışıklığı orada başlıyor, ama bi superbden inip e serisi sürünce premium ne demek anlarsınız anlamıyorsanız zaten tartışmaya gerek yok

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yalan yok ben tip olarak hayallerimin arabası olduğu için aldım keşke param 3.30 x gibi bişeye yetseydi, düşük motorlu olduğunu da bilerek aldım herkes gitmez dedi.evet ama bana göre premium değil (benim görüşüm). Ama Minimal özellik olarak bi deri koltuk standart olmalı :) standardı bile bir vali arabası olmalı.içinde insanı şımartıcak aksesuarlar olmalı(ne kadar doğru bilmiyorum superblerin arka sağ kapısının içinde şemsiye varmış)ki passat değil dedim şimdi superb mi premium olucak.birde ne olursa olsun basınca gitmeli ya inanın bana sinoptan izmire 88 sabit hızla gitmiş adamım dün geldiğim tatil mekanına 1450 km 119 la geldim araba 120 yi görmedi ama bir kere ihtiyaç duyuldumu bu araba gitmeli arkadaş.birde abi biz hangi sitedeyiz otopark.com bu siteye kaydolma amacım zaten yumuşak plastik tutkusu sinan ve andın videolarda tık tık yapmaları.yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayında(olayıda amma abarttım) torpido kapağı sert plastik a4 premium olmamalı :) .

Hahhhaha evet torpido kapagi sert A4. Cin mali mi ne koymus serefsizler ici les gibi agir plastik kokuyor.
Arkalar da torsiyon zaten, inanir misiniz ABS opsiyondu para verip aldim. Arkalari da kampana yapmislar. Bir Bmw gibi her tarafi yumusacik araba yapamamis ne gerizekali adam bunlar..
Ben hayatimda ne Mercedes ne Bmw kullandim, gormeyince premium saniyor insan.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bana göre bu üslup yanlış kendimizi ya da arabamızı bişey sandığımız da yok ki anlattığım her arabamı ağır bir şekilde eleştiren biriyim. ben bana göre premium görüşümü belirttim ve kendi görüşüm olarak ne istediğimi ve kendi arabamda da olmadığını söylerken ona da değil dedim bana göre a4 te değil diye ekledim neyse kusura bakma iyi bayramlar.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Bunu herkes yapiyor. Bu adamlar gunun sonunda otomobil uretse de kar odakli bir isletmeden baska bir sey degil. Herkes bir MQB, MLB tutturmus gidiyor. Bmw’de CLAR yok mu ? O ne peki, uzay cagi mi ? Mercedes’teki MRA ne ? Bunlar platform degil mi ? Sanirsin tum ureticiler her otomobilde farkli platform kullaniyor, bunu bir Vag yapiyor da tu kaka oluyor. Platform basarilidir basarisizdir baska bir sey onu tartisirsin ancak bir ureticiye platform kullaniyor diye camur atmak neyin kafasi ben cozemiyorum :)
Bir arastirirsan diger markalarda da farksiz oldugunu goreceksin. Ferrari dedigin marka bile F360 ile F430’da, 458 ve 488’de ayni platformlari kullaniyor..Sen de burada halen mqb diyorsun aushushshd
abi bak şimdi neden en çok vag ın ki göze batıyor çünkü tek platformda en çok model üreten firma oldu artık e dolayısı ile göze batıyor. bügün baktığımızda mqb nin üzerine 21 tane model üretiyor e buda göze batıyor. herkes yapıyor ama vag fazla yapıyor

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
abi bak şimdi neden en çok vag ın ki göze batıyor çünkü tek platformda en çok model üreten firma oldu artık e dolayısı ile göze batıyor. bügün baktığımızda mqb nin üzerine 21 tane model üretiyor e buda göze batıyor. herkes yapıyor ama vag fazla yapıyor

E en cok Vag’in markasi var ondan olabilir mi ? Bmw’de, Mercedes’te kac tane marka var ki ortak platformu hepsinde kullansin. Vag’a bakiyorsun Skoda’si var Seat var Volkswagen var Audi var..Mqb’yi B,C,D segmentte kullanabiliyorlar, Suv’lari saymadim. E bunu x4 yapiyorsun otomatikman en cok kullanilan platform oluyor. Mqb su aracta bombok yol tutuyor desen ona zaten bir sey soyleyemem ki mubtemelen o araci kullanmamisimdir. Ama mqb kullaniyor diye elestirmek ne bileyim enteresan. Amaci kar maksimizasyonu heriflerin, ne yapsinlar diye bekleniyor ki ? Bir de vag arabalarinin surus zevki diye bir hedefi yok, yani ne olsun mesela ? Herifler cikip demiyor ki lan mqb diye bir platformumuz var Bmw’ye surus zevki konusunda nal toplatir diye. Markaya degisik anlamlar yukluyorsunuz ondan sonra elestiriyorsunuz. Amaci yarismak olan Ferrari’yi cok yakiyor diye elestirmek gibi bir sey bu

Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
E en cok Vag’in markasi var ondan olabilir mi ? Bmw’de, Mercedes’te kac tane marka var ki ortak platformu hepsinde kullansin. Vag’a bakiyorsun Skoda’si var Seat var Volkswagen var Audi var..Mqb’yi B,C,D segmentte kullanabiliyorlar, Suv’lari saymadim. E bunu x4 yapiyorsun otomatikman en cok kullanilan platform oluyor. Mqb su aracta bombok yol tutuyor desen ona zaten bir sey soyleyemem ki mubtemelen o araci kullanmamisimdir. Ama mqb kullaniyor diye elestirmek ne bileyim enteresan. Amaci kar maksimizasyonu heriflerin ne yapsinlar diye bekleniyor ki ? Bir de vag arabalarinin surus zevki diye bir hedefi yok, yani ne olsun mesela ?
ben kötü yapıyor demedimki göze batıyor dedim. ha ama şimdi senin bakış açından bakacak olursak da FCA da da bir sürü marka var. ha fca da şöyle bi sıkıntı var platform ortak çok yapmasada çok fazla ortak parça kullanımı var :D freemont taki multimedya ile quatroporte deki aynı :D grand cherokee ile egea nın direksiyon tuş takımı aynı :D ferrari maserati alfa romeo(giulia ve stelvio) elektrikli koltuk tuşları aynı. :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
ben kötü yapıyor demedimki göze batıyor dedim. ha ama şimdi senin bakış açından bakacak olursak da FCA da da bir sürü marka var. ha fca da şöyle bi sıkıntı var platform ortak çok yapmasada çok fazla ortak parça kullanımı var :D freemont taki multimedya ile quatroporte deki aynı :D grand cherokee ile egea nın direksiyon tuş takımı aynı :D ferrari maserati alfa romeo(giulia ve stelvio) elektrikli koltuk tuşları aynı. :D

E tamam ne yapsin ki adamlar, bir yerden kisacak ki para kazanacak. Ortak parca kullanmak dandik uretmek anlamina gelmiyor ki ? Ben de bakiyorum Giulietta’ya Egea ile bir suru ortak parcalari var. Ama bunun icin adamlari ne diye elestirecegim ? Ulan ici Fiat’in aynisi der geceriz en fazla. Ama bu mantikla bakarsan arabayla gezememen lazim, cunku dunyada binecek araba kalmiyor. Rolls Royce dedigin araba bile Bmw motoru kullaniyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Son yazilanlarin ustune diyebilirim ki iste bu sebeple satis sonrasi hizmeti bir kenara birakip salt otomobil kalitesi uzerinden bir degerlendirme yaptigimiz zaman premiumluk iddiasini markaya gore degil, tek tek model uzerinden tartismak gerekiyor.

Ince eleyip sık dokudugun, torpido, kapi alti, surasi burasi diye ayikladigin vakit premium modeller bile premium olmaktan cikar. F10 Bmw 5'in trim sesi gelen yerleri, kapi ic malzemelerinin hafif bastirilinca catir cutur ses cikartarak iceri girmesi, hemen her tumsek ve cukurda pat kut vururcasina tepki veren suspansiyonlari, his vermesini gectim sanki g29 direksiyonu kullaniyormussun gibi yapayin dibi olan berbat direksiyonuyla premium falan olamamasi gerekiyor. En azindan normal D segmentte bu hususlarda kendisinden daha basarili otomobiller bile mevcut. Istedigi kadar E segment Bmw olsun fark etmez. Premiumluktan cikarmak icin bahane aradigin ve detaya bu kadar takildigin vakit muhakkak bir sey bulursun.

Velhasil premiumluk beklentilerimizi markaya gore degil modele gore yapmamiz gerek. Ustunde vw amblemi var ama mlb platformlu yeni toureg bence premiumdur. Pheaton premiumdur. Cunku cogu premium diye anilan otomobillerle yarisabilecek duzeydeler. Markaya degil, tek tek modellere bakmak gerek.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Ferrari’nin koltuk tusunu Giulia ile ayni diye dikkat edip elestirecek adamin psikolojik sorunlari vardir. Bir tusa nasil bir anlam yukleyebilirsin ki ? Zumrut mu olsun veya kac karat elmas olsun..Hadi farkli oldu ne degisecek ? O koltuk tusunu kac sefer kullanacaksin ki kafani bu kurcalayacak. Yani bunlar salak sacma isler. Ferrari alacak adam tutup ortak parca kullanimi aramaz ki. O arabanin amaci belli, tusuymus falanmis bunlar fasa fiso. Burada en fazla fakirin cenesini yorar bu tartismalar.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İşin goygoyuyla biraz da şunu paylaştım. bi relax olalım, vag vagdışı tartışmaları gibi bu da bitmiyor, değil 6 156 sayfa da geçse anlaşılmıyor :)

İkna edemiyorsak dalga geçmeyelim, herkesin bindiği kendine premium diyelim )
VAG & Premium konusu görünce forum yönetimi (TEMSİLİ) :D
upload_2018-8-23_1-22-24.png

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Tartışmaya az çok baktık. Diyeceğim şu ki bir mal kalitesini her zaman gösterir oturup bu iyi diye ikna etmeye çalışıyorsan zaten orada bir sorun vardır :)
Premium kavramı kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Artık motor,şanzma,donanım teknolojileri çok gelişti ve çok benzer kıvamda bu yüzden ben yumuşak malzeme zımbırtısını geçiyorum mobilya almıyorum sonuçta o da bir yere kadar bu yüzden ilk dikkat ettiğim şey süspansiyonlarıdır. Hem konfor hem tutuş sunuyorsa bir araba o premiumdur benim için şuan b sınıfı premium fiesta ya diyebilirim
A4 ün premium mu diye sorgulayanlar olmuş. A4 d sınıfının kralıdır. Harika süspansiyonları çok iyi yalıtımı var. Passat ı bilmem kullanma ama arteon kullandım güzel arabadır ama a4 ün yanına yaklaşamaz.
Bmw ve güçlü motor mevzusu da bence arkadan itiş olmasından geliyor. Arkadan itiş güçsüz motorlarda çok da iş yapmıyor.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Ferrari’nin koltuk tusunu Giulia ile ayni diye dikkat edip elestirecek adamin psikolojik sorunlari vardir. Bir tusa nasil bir anlam yukleyebilirsin ki ? Zumrut mu olsun veya kac karat elmas olsun..Hadi farkli oldu ne degisecek ? O koltuk tusunu kac sefer kullanacaksin ki kafani bu kurcalayacak. Yani bunlar salak sacma isler. Ferrari alacak adam tutup ortak parca kullanimi aramaz ki. O arabanin amaci belli, tusuymus falanmis bunlar fasa fiso. Burada en fazla fakirin cenesini yorar bu tartismalar.
kafamın çok sağlam olduğu söylenemez haklısın :D

akinayk

Elit Apaçi
9 Eki 2016
50
46
970
Türkiye'den Almanya'ya arabayla gidelim dedik. İki aile 5 kişi. Elde 2012 Passat ve 2012 Latitude vardı. Latitude ile 10bin km yaptık geldik. Arkanın daha geniş olması şaft tünelinin çok yüksek olmaması, ayrıca onlarca saat yolculuklarda koltukların yormaması sebebiyle tercih edildi. 3 bölgeli klima olması da ayrı bir artı olduğu yolda anlaşıldı. Passat' ın artısı DSG olasıydı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım