Passat Premium mu ?

Passat Premium mu?

• Evet premium

Kullanılan: 10 9.8%
  • Hayır premium değil

Kullanılan: 92 90.2%

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
:D ahahahah sert veya yumuşak plastik olunca ne oluyor ki
30 sene sonra bile ilk gün ki halini koruyabilen plastik en iyi plastiktir ve yumuşak lastik konsol yerine sert plastik konsolu tercih ederim
sert plastik bana göre kalitesizlik ibaresi vermiyor öyleyse Ae101 Corollanın içi dökülmesi lazımdı :) ama halen ilk gün ki gibi.
Bu yumuşak malzemeleri 30 sene sonra görelim bakalım

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
30 sene sonra bile ilk gün ki halini koruyabilen plastik en iyi plastiktir ve yumuşak lastik konsol yerine sert plastik konsolu tercih ederim
sert plastik bana göre kalitesizlik ibaresi vermiyor öyleyse Ae101 Corollanın içi dökülmesi lazımdı :) ama halen ilk gün ki gibi.
Hocam kaliteyi de bu kadar reddetmeyin lütfen :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Plastik malzemeye cok takilan birisi degilim ben de. Goze hitap ettigi muddetce sert plastik de kullanilabilir. Ellerin bolca degdigi yerlerin de yumusacik olmasina gerek yok. Dokusu yumusak olsa yeter. Fakat plastik kalitesine cok takilmiyorum diye de 301, clio plastiginin 150 200 bin liralik araclarda kullanilmasini da istemem. Dayanikli, goze ve nispeten dokunma duyusuna da hos gelen her malzeme benim icin gecer not alir. Ama dedigim gibi dayanikli olacak diye de clio, transit plastigi olmasin yani :D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,332
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Premium araba, satın alındıktan sonra elden çıkarılana kadar her dk. farklı hissettiren, standart araba sahiplerine göre daha iyi hissettiren arabadır. Şimdi Passat'ta böyle kral hisseden arkadaşlara gülerim. Zira ben de Corsa'da aynı şekilde kendimi çok klas hissediyorum. Sonra bakıyorum klima açıksa sollamaktan vazgeçiyorum, hemen geçiyor :D

Premium araba alındığı zaman iç mekandaki uzun yıllar sorun çıkarmayacak ve yolcularını iyi hissettirecek işçilik ve malzeme kalitesi filan zaten cepte. Bunun dışında, yıllık bakım zamanı geldiğinde siz götürmeden servis sizi arıyor mu? Servise gittiğinizde premium hizmeti alıyor musunuz? Servis iyi niyetli ve sizi mağdur bırakmayacak şekilde arabalarının arkasında durarak güzel hizmet veriyor mu? Açık söyleyeyim, ben herhangi bir vw servisinde öyle bir ortam görmedim duymadım. Mesele sadece ücretsiz çay da değil. Müşteriyi bekleme salonuna silkeleyip dönüp arkasını gidenlerle gelip gidip hal hatır soran, aracı hakkında sürekli bilgilendirme yapan yerler bir değil. Onu geçtim, bekleme salonu koşulları bile farklı oluyor. Hatta personelin kendi aralarındaki konuşmalar bile ortamı değiştiren unsurlardır.

Audi'yi bilmiyorum ama VW'de sıfır aracı teslim alım sırasındaki merasimler dışında premium gösteren bir şey yok. BMW ve Mercedes'in çok farklı hizmetleri oluyor müşterisine. Bindiğim araçlar arasında özellikle Lexus, Jaguar, Audi ve Mercedes'te arabaya bindiğiniz anda kalite farkını hissediyorsunuz.
Yıllarca Ford sahibi olduğumuz için bulunduğumuz şehirdeki serviste premium muamele gördüğümüz doğrudur. Ama ne olursa olsun servisleri de arabaları premium değildi, olmaya çalışıyor, olamıyor. Servis personeli de vasat. Araç teslim etmeden önce kontroller yapıyorlar, bir yığın sorunu arkalarından biz buluyoruz. ABD'de farklı yerdedir belki ama buralarda premium değil.
Opel zaten servislerinden hiç utanmayarak en başta kaybediyor. Sattıkları arabalar hakkında da açık açık konuşursam, forumdaki Opel sahiplerini rencide ederim.
Fransızlarda durum nedir hiç bilmiyorum ama satış tarafında gördüğüm izlenim hiç iyi değildi.
Mazda premium takılmaya çalışıyor ama bayiler arasında uçurum var. Arabaları tam premium olacak, satış sonrası müsade etmiyor.
Fiat da satışta galerici, satış sonrasında oto sanayi kıvamında samimi =)
Honda göçen arabaların arkasında durmadığından beri benim için yok hükmünde zaten, premium filan olamaz.
Komik gelecek ama bulunduğumuz şehirde premium olmaya çalışan bir Seat servisi var. Yıllardır müşterisini mağdur etmemeye çalışıp memnuniyet sağlamaya çalışıyor. O da arabanın kendisinden kaybediyor :)
En şaşırtıcı olanı da Toyota. Premium markaların süslü hizmetlerinin hemen hepsini Toyota'dan duyuyorum. Araba yalıtımı ve konforu zayıf dayanıklı halk arabası üretiyor ama hizmeti Türkiye standartlarında premiumdur. O yüzden Lexus markasının premium hissinden şüphe etmem.

Plastik malzemeye cok takilan birisi degilim ben de. Goze hitap ettigi muddetce sert plastik de kullanilabilir. Ellerin bolca degdigi yerlerin de yumusacik olmasina gerek yok. Dokusu yumusak olsa yeter. Fakat plastik kalitesine cok takilmiyorum diye de 301, clio plastiginin 150 200 bin liralik araclarda kullanilmasini da istemem. Dayanikli, goze ve nispeteden dokunma duyusuna da hos gelen her malzeme benim icin gecer not alir. Ama dedigim gibi dayanikli olacak diye de clio, transit plastigi olmasin yani :D
Bugün Kia Cerato'nun, Accent Era'nın bozulmak yıpranmak bilmeyen sinir bozucu sağlam butonları Passat'ta kullanılsa hayır demem. Daha 100.000 olmamış Leon'da ön yolcu cam açma butonu bozulmuş, aynı parçalar Passat'ta kullanılmıyor mu? İçi dandik dediğimiz Japonlar Koreliler bunları bozulmayacak şekilde yapmayı başarıyor işte.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugün Kia Cerato'nun, Accent Era'nın bozulmak yıpranmak bilmeyen sinir bozucu sağlam butonları Passat'ta kullanılsa hayır demem. Daha 100.000 olmamış Leon'da ön yolcu cam açma butonu bozulmuş, aynı parçalar Passat'ta kullanılmıyor mu? İçi dandik dediğimiz Japonlar Koreliler bunları bozulmayacak şekilde yapmayı başarıyor işte.
Zaten ben malzemeler konusunda ortalama olan bir kullaniciyim diyebilirim. Bilmem kac santimetre iceri gocen yumusacik ama dayaniksiz malzeme olacagina sert olsun ama dokusu, ust kismi hafif yumusak veya kalite hissi uyandirsin bana yeter. Boylesi hem saglam oluyor hem de goz ve dokunma hissini sekteye ugratmiyor. Maliyeti de daha uygun oluyor. Dedigim gibi ustune vurunca tahta gibi ses cikaran plastik degil de ust dokusu biraz daha guzel gozuken ve iyi dokunma hissi olusturan malzeme bana yeterli. Dedigin japon araclarinin yeni nesillerinin cogu benim icin yeterli kalitede mesela. Almanlar kadar iceri gocecek yumusaklikta malzeme kullanmiyorlar ama goruntusu ve dokunma hissi acisindan ortalamayi tutturacak sertce plastik kullanabiliyorlar. Bu gayet yerinde benim icin. Zaten artik kimse konsolun gunesten yipranip yarilacak duruma gelene kadar kullanmiyor arabalarini. O noktaya gelene kadar ne arizalar cikiyor yeni nesil araclarda. Dedigim gibi malzeme kalitesi - dayaniklilik ikileminde orta yolu bulsalar bana yeter.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
baq krdşm nei sawunuorsn blmyrm ama şmdi bkrsk eğr vw alman deil mi? alman pki vw alman olnca passat alman olmz mı? olur almanlra baqdığmzda bemve mersdez porş gbi arablr yabıorlr o yzdn bassadı kötülmekdn vazgçin artıq zden kedi uzanamdğı cigre mundr ddermş ;) bassadın 2.0 disel modoru çk ii tmm mı ama şmdi bkrsak eğr Doyoda admosferiq modor kullnıyr ve bu araba yoquş çkmıo ;) ama bassad çkıo ;) bassad dsg şnzımn kllnıor ve vides gecijleri çk hzlı pki kenan sofuolu modorzikled yarışnda birinci olmadı mı?? 15 demmuzu halk kzanmadı mı? tanklrn önüne yadmadk mı?? arabAnın A sını blmyn admlr glmiş bassadı kötülüor madm bu kdr ktü nden satıor?? hiç dşündünz mü????? şmdi bni dha fzla akparti kzdırmayın işnize baqın miladerim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Sanırım a4 sahiplerinin damarına dokundum

asuahsuhsuzhsusbh
Sizin degisik bir premium anlayisiniz var. Bmw motorundan dolayi premium degil ne demek anlamadim onceki mesajinizda. Yani premium arac minimum 3 litre hacimle mi baslamali ? A4 alti sert plastik oldugu icin premium degil onu da eledik :D Mercedes’in de sagi solu otuyor o da premium degil..Ama E90 premium, alt tarafi yine sert plastik olmasina ragmen :)

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Alfa romeo 156 premium diyelim diyelim anlaşalım hadi gelin :D

İşin goygoyuyla biraz da şunu paylaştım. bi relax olalım, vag vagdışı tartışmaları gibi bu da bitmiyor, değil 6 156 sayfa da geçse anlaşılmıyor :)

İkna edemiyorsak dalga geçmeyelim, herkesin bindiği kendine premium diyelim )

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Turkiyede honda disinda servis deneyimim olmadi, duyduklarimdan yola cikarak soyluyorum. borusanda ust seri arabayla gidene daha bir ilgileniyorlar falan diye okumustum forumlarda.. Ayrica volvo turkiye olsun dogus oto olsun borusan olsun internette cok fazla ilgisizlik bastan savma tavirlarla ilgili sikayet okudugumdan yola cikarak soyledim.. Siz dogus otodan bedava cay alabiliyorsaniz ne guzel cunku polonyada vw yetkili servvisinde cay icmek icin bozukluklara ihtiyaciniz var :)

Borusan da ayni seyi yapiyor Mercedes de. Musteri deneyimi olcumlemeleri var, musteri aracini servisten aldiktan sonra olur da musteriye belli basli seylerin yapilmadigini ogrenirlerse bayinin, servisin puani duser, yaptirim uygulanir. Butun premiumlarda da boyledir, sanmiyorum ki bunun olmadigi bir premium olsun.
Mini kullandigim donemde servis probleminden dolayi Borusan’la oyle bir sorun yasamistim, ozur amacli boyum kadar cicek yollamislardi. Jant icin 15 gun serviste bekleyen aracin dagilmis aks bilyalarini 2 saatte duzeltmislerdi

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Borusan da ayni seyi yapiyor Mercedes de. Musteri deneyimi olcumlemeleri var, musteri aracini servisten aldiktan sonra olur da musteriye belli basli seylerin yapilmadigini ogrenirlerse bayinin, servisin puani duser, yaptirim uygulanir. Butun premiumlarda da boyledir, sanmiyorum ki bunun olmadigi bir premium olsun.
Mini kullandigim donemde servis probleminden dolayi Borusan’la oyle bir sorun yasamistim, ozur amacli boyum kadar cicek yollamislardi. Jant icin 15 gun serviste bekleyen aracin dagilmis aks bilyalarini 2 saatte duzeltmislerdi
Bunu normal markalar bile yapiyor ki dedigin gibi premiumlardan yapmayan yoktur. Ford'da servis deneyimi ile ilgili bayi muhakkak anket uyguluyor. Ara ara zamanlarda genel merkez ariyor ' bilmem nerede ki su servisten aldiginiz hizmetten memnun kaldiniz mi ? ' diye soruyorlar. Bazen internetten anket gonderiyorlar servis deneyimi ile ilgili. Sikayet ettigin zaman direkt bayinin haberi oluyor. Normal markalar bile boyle yaparken premiumlar kesinlikle yapiyordur.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,282
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
asuahsuhsuzhsusbh
Sizin degisik bir premium anlayisiniz var. Bmw motorundan dolayi premium degil ne demek anlamadim onceki mesajinizda. Yani premium arac minimum 3 litre hacimle mi baslamali ? A4 alti sert plastik oldugu icin premium degil onu da eledik :D Mercedes’in de sagi solu otuyor o da premium degil..Ama E90 premium, alt tarafi yine sert plastik olmasina ragmen :)
Hayır yanlış anlaşılmışım.benim arabam 1.5 ton 155 tork 0-100 15 saniyr olan bir arabaydı.yıllarca makam aracına binmiş babama biraz önce premium nedir diye sordum anlamadı tabi bir arabada lükslük göstergesi nedir dedim.verdiği cevap çok güzel hızlansın çok güzel dursun virajlarda savrulmasın çukuru hissettirmesin arka ayak mesafesi geniş olsun dedi.buda babamın premium kavramı.bmw 3 varken ekonomik durumu iyi arkadaşlarım(sanki 3 ucuz gibi oldu ama yanlış anlamayın)bmw 5 ten başlar demişti benim demek istediğimde o.aydi a4 çok kaliteli bir araba algısı vermedi bana.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hayır yanlış anlaşılmışım.benim arabam 1.5 ton 155 tork 0-100 15 saniyr olan bir arabaydı.yıllarca makam aracına binmiş babama biraz önce premium nedir diye sordum anlamadı tabi bir arabada lükslük göstergesi nedir dedim.verdiği cevap çok güzel hızlansın çok güzel dursun virajlarda savrulmasın çukuru hissettirmesin arka ayak mesafesi geniş olsun dedi.buda babamın premium kavramı.bmw 3 varken ekonomik durumu iyi arkadaşlarım(sanki 3 ucuz gibi oldu ama yanlış anlamayın)bmw 5 ten başlar demişti benim demek istediğimde o.aydi a4 çok kaliteli bir araba algısı vermedi bana.

0’dan 100 km/h’ye isterse bir gunde ciksin Bmw yine Bmw’dir. Ayrica bu isler butce meselesi, 5 serisi dediginiz otomobil E segment. Bir ust segmente gecildiginde beklentiler de otomatikman artiyor, standartlar da ona gore oluyor

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Benim sanayide usta olan bir arkadaşımda bmw 3000 motordan başlar derdi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım