Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Resmen duyurmuş olalım, havalar artık gazlama havasıdır:p

Malumunuz turbo araçların performansı hava sıcaklığından çok etkilenmektedir.

Bu sabah işe gelirken baya sakin sakin geliyordum. Baktım hava sıcaklığı 17C gözüküyor. Malumunuz bizim buralarda yazın 35-40C falan olur hep, soğuk havaları özlemişiz yani, bi gazlayayım dedim.

Sanki arabaya yazılım atılmış gibi, özellikle üst devir performansı çok farketti, o yazın sıcaklarına göre.

Yani önümüzdeki 1,5-2 ay, havalar iyicene soğuyup yağmurlar başlayana kadar, bizim buralar hep gazlama havasıdır:)

Vatana millete hayırlı olsun.

Not: başka başlıkta paylaşmıştım ama konunun devamlılığı olması adına bu videoyu buraya da izninizle bırakıyorum.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla, iat bir düştü, arabanın yürüyüşü değişti, yazın zorlayınca iat 65 olurdu şu an 35-40 zorlayınca, bi +10 hp gelmiştir :D

redcorvettec5

Taklacı Güvercin
21 Eki 2017
23
81
335
54
Muğla / DALAMAN
Hayırlı olsun , tam bir otoban faresi dedikleri , küçücük ama felaket hızlı bir canavara benziyor. Ah şimdi genç olmak vardı şu arabanın hakkını verebilmek için . Nazar değmesin Güle güle kullanın :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Gibi gibi...
Filtre + yazılım + dp diyorum, acaba???

Valla Allah şans versin diyeyim, benim yüzüm gülmedi senin gülsün :) Stage 1 diye giriyorsun, bizim gibilerde sonu gelmiyor. Nerede yaptırmayı düşünüyorsun yazılımı? Firma önemli değil, senin motorunu bilsin yeter. DP zaten şart. İyice araştır bu arabada nasıl sonuç alınıyormuş, sıkıntı çıkarıyor muymuş falan diye, sonra giriş. Eğer aldığın sonuca değmeyecekse hiç yaptırma, havada hp ler uçuşuyor ama hiç bir zaman o hp yi alamıyorsun. Ayrıca stage 1 bile olsa araba fazla yakıt seçmeye başlıyor. Mutlaka ethanol veya toluen eklemek gerekiyor. Dump valve in yazılımlı halini kaldırıyor mu onu araştır, kaldırmıyorsa onu da değiştirmen gerekir.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Valla Allah şans versin diyeyim, benim yüzüm gülmedi senin gülsün :) Stage 1 diye giriyorsun, bizim gibilerde sonu gelmiyor. Nerede yaptırmayı düşünüyorsun yazılımı? Firma önemli değil, senin motorunu bilsin yeter. DP zaten şart. İyice araştır bu arabada nasıl sonuç alınıyormuş, sıkıntı çıkarıyor muymuş falan diye, sonra giriş. Eğer aldığın sonuca değmeyecekse hiç yaptırma, havada hp ler uçuşuyor ama hiç bir zaman o hp yi alamıyorsun. Ayrıca stage 1 bile olsa araba fazla yakıt seçmeye başlıyor. Mutlaka ethanol veya toluen eklemek gerekiyor. Dump valve in yazılımlı halini kaldırıyor mu onu araştır, kaldırmıyorsa onu da değiştirmen gerekir.

Valla alfisti turkey'de bu işi bilen arkadaşlara danıştım, filtre bile çok gerekli değil, dp olsun yeter tarzında yorumlar var. Firmalar da zaten yazılım ile 175-180hp arası bir şey vaad ediyorlar. Rakamlar çok havada uçuşmadığından pek korkum yok doğrusu.
Dr. ECU'ya sordum geçenlerde, 175 hp olur dedi. Ama lpg ye alınca yazılım devre dışı kalır, lpg beyni ayrı çalışır falan dedi ama bana çok saçma geldi.
Asıl magneti marelli me110t diye bir chip box var, bizim araçlara özel. Ondan bulsam en güzeli o olacak ama tr de pek bulunmuyor, avrupa'da da fiyatları 500€ civarı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla alfisti turkey'de bu işi bilen arkadaşlara danıştım, filtre bile çok gerekli değil, dp olsun yeter tarzında yorumlar var. Firmalar da zaten yazılım ile 175-180hp arası bir şey vaad ediyorlar. Rakamlar çok havada uçuşmadığından pek korkum yok doğrusu.
Dr. ECU'ya sordum geçenlerde, 175 hp olur dedi. Ama lpg ye alınca yazılım devre dışı kalır, lpg beyni ayrı çalışır falan dedi ama bana çok saçma geldi.
Asıl magneti marelli me110t diye bir chip box var, bizim araçlara özel. Ondan bulsam en güzeli o olacak ama tr de pek bulunmuyor, avrupa'da da fiyatları 500€ civarı.
Valla iyi demiş LPG’ye alınca devre dışı kalır işini, yazılım yapınca araba zaten acayip ısınıyor, bide LPG ile erir heralde pistonların :D Valla tercih senin, filtreye bence de gerek yok, 7-8 maks 10 binde bi bakımını yaptır sadece yazılım için, yağını da kaliteli bir markanın performans yağı olarak kullan(zaten LPG’de var), bin temiz temiz, pistte eskisi kadar kafan rahat gazlayamazsın bence ama. Ben nerede yaptırırsan yaptır önermiyorum ama yazılım falan.

Ha birde, alacağın 20 hp ise bence yaptırma, demekki arabanın cürumu 155 hp, yazılım yaptırırsan ethanol veya toluen koymadığın vakit 165-170 hp realitede anca alırsın demek oluyor, hissiyatta bir şey hissetmeyebilirsin. Golf’de öyle oldu benim, şu an hayatta para verip yaptırmam.

Son düzenleme:

MustafaCan

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2016
25
11
595
20
Ankara
Gibi gibi...
Filtre + yazılım + dp diyorum, acaba???
Sözüm Mito (QV) için. Piyasada Cupra'ları GTI'ları bilmeyen kalmadı. Ama çoğu insan daha Alfa Romeo'nun farkında değil. Sağlam bi yerde yükletilirse yolda ki Cupra'ları GTI'ları tozunda boğar. Hele pistte GTI'ın hiç şansı yok.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
eama Türkiye koşulları diyince motora yaptığın yazılımlar bir kenara Türkiye yollarının stock alt takıma bile absürt oluşu geliyor akıllara.....
Aslında bir bakımdan şu da var, yazılıma para vereceğime, kafada soru işareti olacağına, her piste çıkarken bi tane torco depoya sallasak, aynı hesaba gelir.

Tam şizofrenim yahu, kendi kendime çatışıyorum.

Ama şunu avrupaya falan gittiğimde bulursam kaçırmam:
http://store.blackparts.it/accessor...agneti-marelli-me110t-telecomando-me300t.html

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Geçenşerde sparco pedal seti almıştım, ancak bugün takabildim. 3 tane pedalı takmak için 1 saat uğraştım.
Görsel olarak fena olmadı gibi. Ama hill and toe için çok iyi oldu. Gazla fren pedalı baya yakınlaştı, pistte iş görür.
kXbm47.jpg

pG0lyN.jpg

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Aslında bir bakımdan şu da var, yazılıma para vereceğime, kafada soru işareti olacağına, her piste çıkarken bi tane torco depoya sallasak, aynı hesaba gelir.

Tam şizofrenim yahu, kendi kendime çatışıyorum.

Ama şunu avrupaya falan gittiğimde bulursam kaçırmam:
http://store.blackparts.it/accessor...agneti-marelli-me110t-telecomando-me300t.html

Torco 500+ güçte işe yarar, sen E10 veya %30 toluen koy, fazlasıyla arabanın ihtiyacını karşılar. İstersen bi stock haliyle koy. Geçende Gökçe abi stock 1.5T Civic’e koydu, Polo GTI kovaladı, ayrıca dash command programından arabadaki avans derecesini izle, ordan net görürsün arabanın ne kadar daha iyi yürüdüğünü.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,438
4,970
kocaeli
Geçenşerde sparco pedal seti almıştım, ancak bugün takabildim. 3 tane pedalı takmak için 1 saat uğraştım.
Görsel olarak fena olmadı gibi. Ama hill and toe için çok iyi oldu. Gazla fren pedalı baya yakınlaştı, pistte iş görür.
kXbm47.jpg

pG0lyN.jpg
Arac orj. paspas istiyor :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım