Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    153

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sağolasın reis yorumların için 😊 şimdi bi ufak işim var onu halledeyim, son anda fikir değiştirmezsem eğer mi 9t alacağım.

@bt @Sailor ve @Alcantara ile de görüştüm, fikir aldım. Videoları izledim.

İşimi hallettikten sonra neden mi9t tercih ettiğime dair bir şeyler yazacağım
Tamam mudur kolay gelsin islerini halledince yazarsin zaten sen.

Unutmadan soyleyeyim xiaomilerde hizli sarj destekli bir adaptor kutudan cikiyorsa maalesef hizli sarj ozelligi kapatilarak sarj edilemiyor telefon. Yani her sarja taktiginda hizli sarj ediyor normal sarj etmiyor. Surekli hizli sarj etmesin diyorsan hizli sarji desteklemeyen, kaliteli normal bir adaptor ile sarj etmen gerekiyor. Almadan bil ki ona gore aklinda olsun

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sağolasın reis yorumların için 😊 şimdi bi ufak işim var onu halledeyim, son anda fikir değiştirmezsem eğer mi 9t alacağım.

@bt @Sailor ve @Alcantara ile de görüştüm, fikir aldım. Videoları izledim.

İşimi hallettikten sonra neden mi9t tercih ettiğime dair bir şeyler yazacağım
Abi sende Mate 20 Lite yok muydu? Neden değişiyorsun? Bu arada bence de mi9t daha iyi bir seçenek.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Unutmadan soyleyeyim xiaomilerde hizli sarj destekli bir adaptor kutudan cikiyorsa maalesef hizli sarj ozelligi kapatilarak sarj edilemiyor telefon. Yani her sarja taktiginda hizli sarj ediyor normal sarj etmiyor. Surekli hizli sarj etmesin diyorsan hizli sarji desteklemeyen, kaliteli normal bir adaptor ile sarj etmen gerekiyor. Almadan bil ki ona gore aklinda olsun
Hımm anladım iyiymiş ben pek o detaya dikkat etmezdim açıkcası

Abi sende Mate 20 Lite yok muydu? Neden değişiyorsun? Bu arada bence de mi9t daha iyi bir seçenek.
Huawei iiiyi Anneme vereceğim Hacım

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Telefonlara ilişkin bir sürü video izledim. Ama karar verme de etkili videolar yukarda :)

Kağıt üstünde 9s daha iyi. İşlemci daha yeni. Yazılım daha yeni. Telefon model yılı yeni, daha fazla yazılım desteği alır diye düşündüm.
9ste ıps ekran, 9tde ise amoled ekran var. Açıkcası önceden pek bildiğim bir husus olmadığı ve ben de telefondan oyun oynamayı çok seven biri olmadığım için bunu önemsememiştim.
Ancak @Sailor dan öğrendiğime göre amoled ekranda parmak izi ile açma varmış, ıps ekranda yokmuş. Daha sonra inceleme videolarında da gördüm. Benim için bu önemli bir husustu. Yine de 9s alayım yazılım güncel diye düşündüm.

Dün @Cenk in yaptığı yorumda Redmi serisinin mi serisinin alt serisi olduğunu okumuştum. Zaten Redmi 9s mi 9tye göre daha yüksek özelliklere sahip olmasına rağmen fiyatı neden uygun anlamamıştım. Ta ki @Alcantara ile konuşana kadar 😁 daha da ucuz olması gerekiyormuş aslında dhsgzgs

@bt ile konuşmamıza istinaden mi 9tnin pop UP kamerası gözümü korkuttu. Lan ben bunu kırarım diye düşündüm. Hem redmi 9sin batarya 5000 mah, mi 9t 4000 mah olduğundan yine redmi 9se kaydım. Realme 6 modelini de inceledim ama marka olarak xiaomi daha aklıma yattı.

9sin batarya daha büyük olsa da ekran boyutu da büyük belki daha fazla şarj gider diye düşündüm.

Şimdi asıl belirleyici olan sebeplere geleyim.

Ben Bi telefonu 2 sene falan kullanıyorum. E mi 9 t halihazırda Android 10 güncellemesi almış. 2 sene daha alır. Bu sebepten daha güncel diye 9si öne çıkarmamın pek anlamı kalmadı.

@Alcantara nın dediği bir husus var, 9s çok yeni. Henüz arıza çıkarır mı ne gibi Bi sıkıntı olur bilmiyoruz.

9t metal kasaya, 9s ise plastik kasaya sahip. Ben sakarım arkadaş düşürüyorum :)

9t ile ilgili inceleme videolarında kamerasının gece modu dahil olmak üzere fiyatına göre çok beğenildiğini gördüm. Dün Bi abimin mi9u aldım inceledim. Kamerası falan çok hosuma gitti. Benim cihaz yenilememin en büyük sebebi mate 20 lite kamerasından çok memnun olmamamdı.

bi de shiftdelete videosunda gördüm, mi9tnin pop up kamerası telefon düşerken sensörler sayesinde tosbağa kafası gibi içe kaçıyormuş :D Ne derece güvenilir orası muamma ama en azından bi güvenlik önlemi almış adamlar :D Bi de ekran daha korumalı imiş. pop up kamera sayesinde ekranın tam boyut olması da hoşuma gitti.

redmi9sin arttırılabilir hafıza ve çift sim kart özelliği var. çift sim kart benim içn önemli değil ama 64 gb'lık 9si 2.700e alıp hafıza kartı takmak 3.300 liraya 128lik hafıza kartı desteklemeyen 9tye göre yine daha mantıklıydı ama 64 gb olan modelde 3 gb ram varmış. Yine geri plana düştü.

Birbirine çok yakın gibi görünen ama beklentilerin değerlendirilmesi gerektiği 2 model. Henüz siparişi vermedim, ama mi9t alacağım :)

dolar uçtu malum, vergiler de uçacak. hoş şu an bile fiyatlar yükselmiş halde yalan olmadan cihaz almak isteyen arkadaşlara bilgi vermek açısından yazmak istedim

fikirlerini belirten arkadaşlarıma abime tekrar teşekkür ediyorum :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
mi 9tnin pop UP kamerası gözümü korkuttu. Lan ben bunu kırarım diye düşündüm.
O kamera bir çok telefonun kendisinden daha sağlam. 9.04 Kamera açık halde ucuna 20 kg takılıyor ama hala kırılmadan çalışıyor. Bunu bozmayı, kırmayı başaran insan evladı olursa zaten kamera en son düşüneceği şey olmalı. Bunu kırabilen zaten kameradan önce telefonu kırar. Fabrikasyon bir sıkıntı, üretim hatası olmadığı müddetçe o kameraya bir şey olması kolay değil yani müdür.

Son olarak dediğim gibi müdür iki telefon da iyi, ikisi de alınabilecek durumda. Senin önceliğin neyse onu tercih etmen daha doğru olur. Ben ips paneli hiç sevmediğimden bırak 720G'yi, SD 855 işlemci bile koysalar 9s'i almam. İps panel benden uzak olsun. Telefonun en önemli şeyi ekran deneyimidir çünkü sürekli bununla muhatap oluyorsun. Ama bu başkası için problem değildir sorun olmaktan çıkar. Son kez bir ihtiyacına bakar karar verirsin.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O kamera bir çok telefonun kendisinden daha sağlam. 9.04 Kamera açık halde ucuna 20 kg takılıyor ama hala kırılmadan çalışıyor. Bunu bozmayı, kırmayı başaran insan evladı olursa zaten kamera en son düşüneceği şey olmalı. Bunu kırabilen zaten kameradan önce telefonu kırar. Fabrikasyon bir sıkıntı, üretim hatası olmadığı müddetçe o kameraya bir şey olması kolay değil yani müdür.

zuhahahahah çok iyi ya görmemiştim bunu :D :D

telefonu öyle yapmayaydı iyiydi yalnız canım yandı :(

renk siyah olarak siparişi çektim.
Vatana millete hayırlı olsun :D

evofone üzerinden aldım, hepsiburada tahmini teslimatı 2 haziran yazınca dedim ne diyonuz :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
zuhahahahah çok iyi ya görmemiştim bunu :D :D

telefonu öyle yapmayaydı iyiydi yalnız canım yandı :(

renk siyah olarak siparişi çektim.
Vatana millete hayırlı olsun :D

evofone üzerinden aldım, hepsiburada tahmini teslimatı 2 haziran yazınca dedim ne diyonuz :D
Evofone resmi distribütör zaten biliyorsun müdür iyi yapmışsın. Hayırlı uğurlu olsun. Umarım memnun kalırsın.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270

Ben 2017nin sonundan beri mi max2 kullanıyorum 5300mah bataryası var ve hep kendi hızlı şarjı ile şarj ettim şu an şarj süresinde azalma sıkıntı görmüyorum, çok dert edilecek mevzu değil bence belirteyim dedim.

Bu arada giriş orta seviye diyebileceğim bir model halen sıkıntısız ve güncel diyebilirim ama xiaomi Android güncellemesi pek göndermiyor genelde MIUI arayüz güncellemesi geliyor.

@alfhonso hayırlı olsun güzel telefon.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben 2017nin sonundan beri mi max2 kullanıyorum 5300mah bataryası var ve hep kendi hızlı şarjı ile şarj ettim şu an şarj süresinde azalma sıkıntı görmüyorum, çok dert edilecek mevzu değil bence belirteyim dedim.

Bu arada giriş orta seviye diyebileceğim bir model halen sıkıntısız ve güncel diyebilirim ama xiaomi Android güncellemesi pek göndermiyor genelde MIUI arayüz güncellemesi geliyor.

Android güncellemesi zaten hemen her markada standart sayıda. 2 veya 3 güncelleme alır kalır. Önemli olan olan arayüz güncellemelerinin de gelmesi. Çünkü asıl özellik değişimleri, akıcılık gibi şeyler genelde markaların arayüz güncellemelerinde oluyor. Onu da zaten xiaomi telefon eskiyene kadar veriyor.

Hızlı şarj konusu tamamen yüksek ısıyla alakalı. Bataryalar yüksek ısıyı sevmezler. Normalde bir telefonu sürekli hızlı şarj ile doldurursan normal kullanım ömrü olan 3 yılı çıkarırsın. Ama bataryayı sağlıklı şekilde 5-6 yıl kullanmak istiyorsan o zaman hızlı şarj uzun vadede pili yıpratıyor. Yani şöyle diyeyim hızlı şarj pilin normal ömrünü değil de uzatılmış ömrünü belirliyor. Neticede markalar bu ürünleri standart garanti süresi boyunca tam verimli çalışabilecek kadar üretiyor. Sonrasında ki süreç tamamen kullanıcının telefonu nasıl kullandığıyla alakalı oluyor.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
sağolasın reiss
Fiyatlar nasıl uçmuş ya gördükçe üzülüyorum kahroluyorum.

teşekkür ederim sağolasın

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arada şarj yöntemleri, hangi şarj tipinin daha iyi olduğu, batarya ısısının ne durumda olması gerektiği gibi konuları merak edenler bu siteden bakabilir. Zaten daha profesyonel ölçümler yapan bir kaynak da yok.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
iPhone 6s kullanıyorum. Pil performansı dışında sorunu yok. Yeni ios sürümlerinden midir yoksa telefonun 2 yıllık olmasından mıdır pil süresi çok az geliyor bana. Hadi birkaç ay öncesine kadar çok iyi değilse bile dışarıda olduğum zaman akşama kadar şarjım yetiyordu. Ama artık yetmiyor.

Pil dışında bir sorun yaşamadığımdan şu anlık telefon değiştirmeyeceğim. Şansımı pili yenilemekte arayacağım gibi duruyor.

Telefonun sürümünü ios 12’ye düşürebilseydim düşürüp pil performansını test etmek isterdim. Ancak imzaları kapandığı için geri dönemiyormuşuz sanırım. Telefonu sıfırlamak da bir yol gibi duruyor. Ama hız olarak sorun yaşamıyorım pil sorununa ne derece etki eder onu da bilmiyorum.

iPhone kullanıp da son durumda benim gibi
pil sorunu yaşayan var mı? Garantisi biteli iki ay oldu. Servise göndersem pil değişimi sanırım 300 tl tutuyormuş. Muadil pil kullanımında sorun yaşar mıyız? Deji ve Baseus sanırım en çok kullanılan muadil pil markalarından.

Ne önerirsiniz? (Pil sağlığı %83.)

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
iPhone 6s kullanıyorum. Pil performansı dışında sorunu yok. Yeni ios sürümlerinden midir yoksa telefonun 2 yıllık olmasından mıdır pil süresi çok az geliyor bana. Hadi birkaç ay öncesine kadar çok iyi değilse bile dışarıda olduğum zaman akşama kadar şarjım yetiyordu. Ama artık yetmiyor.

Pil dışında bir sorun yaşamadığımdan şu anlık telefon değiştirmeyeceğim. Şansımı pili yenilemekte arayacağım gibi duruyor.

Telefonun sürümünü ios 12’ye düşürebilseydim düşürüp pil performansını test etmek isterdim. Ancak imzaları kapandığı için geri dönemiyormuşuz sanırım. Telefonu sıfırlamak da bir yol gibi duruyor. Ama hız olarak sorun yaşamıyorım pil sorununa ne derece etki eder onu da bilmiyorum.

iPhone kullanıp da son durumda benim gibi
pil sorunu yaşayan var mı? Garantisi biteli iki ay oldu. Servise göndersem pil değişimi sanırım 300 tl tutuyormuş. Muadil pil kullanımında sorun yaşar mıyız? Deji ve Baseus sanırım en çok kullanılan muadil pil markalarından.

Ne önerirsiniz? (Pil sağlığı %83.)
Powerbank öneririm

• Haha
Tepkiler: FocusMonster

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Powerbank öneririm
Kullanıyorum zaten. Powerbanksiz dışarı çıkmaya korkuyorum. 😅

Edit: merak ettiğim şey işin yazılım tarafında son güncellemelerden kaynaklanan bir sıkıntı mı var yoksa yaşından dolayı pil ömrünü mü doldurdu?

Son düzenleme:

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault

Telefonlara ilişkin bir sürü video izledim. Ama karar verme de etkili videolar yukarda :)

Kağıt üstünde 9s daha iyi. İşlemci daha yeni. Yazılım daha yeni. Telefon model yılı yeni, daha fazla yazılım desteği alır diye düşündüm.
9ste ıps ekran, 9tde ise amoled ekran var. Açıkcası önceden pek bildiğim bir husus olmadığı ve ben de telefondan oyun oynamayı çok seven biri olmadığım için bunu önemsememiştim.
Ancak @Sailor dan öğrendiğime göre amoled ekranda parmak izi ile açma varmış, ıps ekranda yokmuş. Daha sonra inceleme videolarında da gördüm. Benim için bu önemli bir husustu. Yine de 9s alayım yazılım güncel diye düşündüm.

Dün @Cenk in yaptığı yorumda Redmi serisinin mi serisinin alt serisi olduğunu okumuştum. Zaten Redmi 9s mi 9tye göre daha yüksek özelliklere sahip olmasına rağmen fiyatı neden uygun anlamamıştım. Ta ki @Alcantara ile konuşana kadar 😁 daha da ucuz olması gerekiyormuş aslında dhsgzgs

@bt ile konuşmamıza istinaden mi 9tnin pop UP kamerası gözümü korkuttu. Lan ben bunu kırarım diye düşündüm. Hem redmi 9sin batarya 5000 mah, mi 9t 4000 mah olduğundan yine redmi 9se kaydım. Realme 6 modelini de inceledim ama marka olarak xiaomi daha aklıma yattı.

9sin batarya daha büyük olsa da ekran boyutu da büyük belki daha fazla şarj gider diye düşündüm.

Şimdi asıl belirleyici olan sebeplere geleyim.

Ben Bi telefonu 2 sene falan kullanıyorum. E mi 9 t halihazırda Android 10 güncellemesi almış. 2 sene daha alır. Bu sebepten daha güncel diye 9si öne çıkarmamın pek anlamı kalmadı.

@Alcantara nın dediği bir husus var, 9s çok yeni. Henüz arıza çıkarır mı ne gibi Bi sıkıntı olur bilmiyoruz.

9t metal kasaya, 9s ise plastik kasaya sahip. Ben sakarım arkadaş düşürüyorum :)

9t ile ilgili inceleme videolarında kamerasının gece modu dahil olmak üzere fiyatına göre çok beğenildiğini gördüm. Dün Bi abimin mi9u aldım inceledim. Kamerası falan çok hosuma gitti. Benim cihaz yenilememin en büyük sebebi mate 20 lite kamerasından çok memnun olmamamdı.

bi de shiftdelete videosunda gördüm, mi9tnin pop up kamerası telefon düşerken sensörler sayesinde tosbağa kafası gibi içe kaçıyormuş :D Ne derece güvenilir orası muamma ama en azından bi güvenlik önlemi almış adamlar :D Bi de ekran daha korumalı imiş. pop up kamera sayesinde ekranın tam boyut olması da hoşuma gitti.

redmi9sin arttırılabilir hafıza ve çift sim kart özelliği var. çift sim kart benim içn önemli değil ama 64 gb'lık 9si 2.700e alıp hafıza kartı takmak 3.300 liraya 128lik hafıza kartı desteklemeyen 9tye göre yine daha mantıklıydı ama 64 gb olan modelde 3 gb ram varmış. Yine geri plana düştü.

Birbirine çok yakın gibi görünen ama beklentilerin değerlendirilmesi gerektiği 2 model. Henüz siparişi vermedim, ama mi9t alacağım :)

dolar uçtu malum, vergiler de uçacak. hoş şu an bile fiyatlar yükselmiş halde yalan olmadan cihaz almak isteyen arkadaşlara bilgi vermek açısından yazmak istedim

fikirlerini belirten arkadaşlarıma abime tekrar teşekkür ediyorum :)
Yeni gördüm hayırlı olsun demeden geçmeyeyim dedim :D İki telefonun birbiri arasında çok küçük farkları var ama dediğim gibi Redmi 9S 2500 TL civarı verilebilecek bir telefon, kesinlikle fiyatını hak etmiyor. En azından Mi 9T çok daha iyi görünüyor, ekranı kasası falan daha iyi oradan kurtarıyor :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım