Dsg Sorunu Devam Ediyor Mu?

melih398

Düz Yol Gazcısı
28 Eyl 2018
9
4
145
Çift kavramalı dsg lerde 2018 de hala problem var mı ?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,175
5,720
Ankara
Marka
Skoda
dsg yi otomatik nası olsa diyip kendi haline bırakırsanız biraz baş ağrıtır ama o sorun dediğimiz şeyler aslında olağan. Manuelde balata bitmesi gibi tıpkı olay. Sadece acemi bi şoförün balatası gibi bitebiliyor kullanıma göre

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,073
4,070
26
Eniştemde 2015 olması lazım makyajlı 125lik dsg jetta var, ben henüz sorun çıkardığını duymadım. Araç 45000 küsürde

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
DSG ayrı özen ister. Mesela arabadan anlayan DSG kullanıcıları yoğun trafikte manuele alırlar, el freni çektikten sonra p'ye alırlar. Ayrıca araba İstanbul'da kullanılmışsa sorun çıkarma ihtimali çok daha fazladır. 2018'den tut 2009'una kadar bence aşağı yukarı aynı problemler var.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Güncel DSG şanzımanlar problemli filan değil.
eski jenerasyon evet sorunluydu, mekatronik ve belli başlı mekanik sorunları vardı fakat yeni nesiller gayet iyiler
bir Japon otomatiği gibi unutayım gideyim, uzun yıllar aklıma bile gelmeden kullanayım diyemezsiniz, montaj edildiği araçlara göre çok fazla teknolojik bir üründür.
Sürekli İstanbul trafiğinde dur-kalk yaparsanız ve özen göstermeden, narinliğini unutarak kullanırsanız evet, sorun çıkarabilir.
ama bilinçli şekilde, narinliğini ve nazını bilirseniz çözülemez sorunlarla karşılaşmadan kullanırsınız. Benim kişisel tercihim İstanbul trafiğinde CVT şanzımanlardan yana olurdu, DSG şanzıman pist veya performanslı kullanımda ciddi avantajı varken İstanbul trafiği gibi lanet bir yerde iş çıkışı baş ağrısıyla birlikte aman narin davranayım diye düşünüp kullanmak isteyeceğiniz bir şanzıman değil.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yokuşlu güzergahları da şehir içi gibi değerlendirmek gerek onlar da çok fazla yük söz konusu, yani manuel şanzımanda dahi atmosferik bir araç torku ile yokuş yukarı nasıl zorlanıyorsa, cep motorlu turbolular ile yokuş bir o kadar çileli olacaktır.
Trakya'da trafiksiz yokuşsuz bir kullanımla geçirip, arada bir piste girmeyi ya da gazlamayı seviyorsam, DSG'yi ancak o zaman tercih ederdim.Onun harici en iyi çözüm manuel devam, tembellik yok, o sol ayak kullanılacak.:D:p

Cayman 718 Manuel
pcgb16_0723_fine.jpg

porsche_718_cayman_geliyor_turkiye_fiyati_ise_1463399989_5622.jpg

bkz. Tatlılık.:D @OTOPARK.COM 'dan (@sinan ) testini istiyorum,eğer tabii bu canavarı alan ve paylaşmak isteyen takipçileri varsa.:)

Son düzenleme:

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Dsg şanzımanını kronik sorunu kullanıcıları. Bilinçli kullanılmış dur kalkta manuele alınmış park ettikten sonra boşa alıp el freni çekilip sonra P ye alınmış dsg ömürlük olur.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Dsg şanzımanını kronik sorunu kullanıcıları. Bilinçli kullanılmış dur kalkta manuele alınmış park ettikten sonra boşa alıp el freni çekilip sonra P ye alınmış dsg ömürlük olur.
Şimdi konuşmayayım diyorum da, maalesef tutamayacağım kendimi. Yahu bir kullanıcı neden bunlarla uğraşsın ki? O kadar uğraşan adam Manueli alıp geçer yani. Diğer markaların otomatik viteslerinde sorunsuzluk varken, DSG nereden hakediyor bu ilgiyi?

Bunların dışında, artık DSG teknolojisi de çok gelişti. Tabii ki hiç bir zaman bir tork konvertörlü şanzımanlar kadar sağlam olmayacak fakat insan gibi kullanarak sorun çıkarmayacak seviyeye geldi diye düşünüyorum. Tek-tük vakalar dışında uzun zamandır DSG sorunu duymadım yeni otomobillerden.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Güncel DSG şanzımanlar problemli filan değil.
eski jenerasyon evet sorunluydu, mekatronik ve belli başlı mekanik sorunları vardı fakat yeni nesiller gayet iyiler
bir Japon otomatiği gibi unutayım gideyim, uzun yıllar aklıma bile gelmeden kullanayım diyemezsiniz, montaj edildiği araçlara göre çok fazla teknolojik bir üründür.
Sürekli İstanbul trafiğinde dur-kalk yaparsanız ve özen göstermeden, narinliğini unutarak kullanırsanız evet, sorun çıkarabilir.
ama bilinçli şekilde, narinliğini ve nazını bilirseniz çözülemez sorunlarla karşılaşmadan kullanırsınız. Benim kişisel tercihim İstanbul trafiğinde CVT şanzımanlardan yana olurdu, DSG şanzıman pist veya performanslı kullanımda ciddi avantajı varken İstanbul trafiği gibi lanet bir yerde iş çıkışı baş ağrısıyla birlikte aman narin davranayım diye düşünüp kullanmak isteyeceğiniz bir şanzıman değil.
Off yazını böyle okudum

Ekli dosyalar

• IMG_3900.JPG
    IMG_3900.JPG
    165.1 KB · Görüntüleme: 152

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,175
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şimdi konuşmayayım diyorum da, maalesef tutamayacağım kendimi. Yahu bir kullanıcı neden bunlarla uğraşsın ki? O kadar uğraşan adam Manueli alıp geçer yani. Diğer markaların otomatik viteslerinde sorunsuzluk varken, DSG nereden hakediyor bu ilgiyi?

Bunların dışında, artık DSG teknolojisi de çok gelişti. Tabii ki hiç bir zaman bir tork konvertörlü şanzımanlar kadar sağlam olmayacak fakat insan gibi kullanarak sorun çıkarmayacak seviyeye geldi diye düşünüyorum. Tek-tük vakalar dışında uzun zamandır DSG sorunu duymadım yeni otomobillerden.
Uğraşmalık bişey değil ki. Önce boş sonra el freni olayı her otomatikte hatta manuelde de yapılması gereken bişey. Manuele alma olayı da 1. viteste durup kalkacağımız zaman sadece vites kolunu sağa itip 1de kalmasını sağlayacak. Zaten sizin dediğiniz gibi artık o kadar dertli bi şanzıman değil ama bunlar da yapılırsa çok daha iyi olur

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
2016 vw polo 1.2tsi dsg aracımız şuan 30k kmde ve seyir halinde p ye alın gibi bir uyarı veriyor. Servis bunun bi problem olduğunu ve mekatronik değişimi gerektirdiğini söylüyor fakat şuan golflerde bu kapsamda değişim işlemi yapılıyormuş pololarda ilerleyen dönemlerde ''belki'' yapılırmış...

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Son dönemde aldığımız araçtan dolayı epey araştırdım. Bir bakıma da girdik. Son 2 bakım serviste yapılmışsa iyi niyet garantisine giriyormuş.
Ayrıca şikayet var şikayetlerini epey karıştırdım 2015 sonrası mekatronik arızası yok gibiydi. Kavrama bitiyor doğal olarak buna sorun denemez.
Eskisinden daha iyi olduğu kesin ama hiç başım ağırmasın diyorsanız girilmez.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım