Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatihdedeoglu

Taklacı Güvercin
26 Nis 2017
7
1
295
Arkadaşlar aracım 120.000 km de 2012 şanzuman 1.200 ila 2.000 devir arası vuruntu yapıyor ama başka hiçbir devirde yapmıyo acaba sebebi nedir daha önce başına gelen yada bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Benim araba düzeldi çok şükür. Ama yağ filtre sogutucu değişiminden sonra 2bin km kadar sıkıntılıydı titreşimler vuruntular Vardı kullandıkça düzeldi.. Şanş işi birazda komple revizyon yaptırıp hala sorun yaşayan arkadaşlar var

educa

Senkromeççi
12 Eyl 2019
10
0
60
124
Benim araba düzeldi çok şükür. Ama yağ filtre sogutucu değişiminden sonra 2bin km kadar sıkıntılıydı titreşimler vuruntular Vardı kullandıkça düzeldi.. Şanş işi birazda komple revizyon yaptırıp hala sorun yaşayan arkadaşlar var
Ben de yeni aldım arabayı %80 90 Düzeldi. Dediğiniz gibi kullandıkça düzelecek gibi duruyor servis öyle söyledi Herkese geçmiş olsun

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Bu durum kullanıma ve yazılıma bağlı mı acaba? Sonuçta yazılım motorla birlikte şanzımana da yükleniyor. Araç zamanında yazılımlı kullanıldıysa ve satılırken silindiyse, zamanla bu tip arızalara yol açabilir mi? Ya da periyodik bakım gibi 80-100bin km de bu parçanın değişmesi mi gerek? Bununla ilgili servisler ne diyor? Bilgi verilirse biz de ona göre hareket edelim. Ben 20bin km'de almıştım. 48bin km oldu. 3 yıldır şanzımanla alakalı hiç problem olmadı.

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bu durum kullanıma ve yazılıma bağlı mı acaba? Sonuçta yazılım motorla birlikte şanzımana da yükleniyor. Araç zamanında yazılımlı kullanıldıysa ve satılırken silindiyse, zamanla bu tip arızalara yol açabilir mi? Ya da periyodik bakım gibi 80-100bin km de bu parçanın değişmesi mi gerek? Bununla ilgili servisler ne diyor? Bilgi verilirse biz de ona göre hareket edelim. Ben 20bin km'de almıştım. 58bin km oldu. 3 yıldır şanzımanla alakalı hiç problem olmadı.
80.000 km'ye doğru değiştirmekte fayda var.

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Bu durum kullanıma ve yazılıma bağlı mı acaba? Sonuçta yazılım motorla birlikte şanzımana da yükleniyor. Araç zamanında yazılımlı kullanıldıysa ve satılırken silindiyse, zamanla bu tip arızalara yol açabilir mi? Ya da periyodik bakım gibi 80-100bin km de bu parçanın değişmesi mi gerek? Bununla ilgili servisler ne diyor? Bilgi verilirse biz de ona göre hareket edelim. Ben 20bin km'de almıştım. 58bin km oldu. 3 yıldır şanzımanla alakalı hiç problem olmadı.
Hocam sana tavsiyem eger aracı kullanacaksan şanzıman yağ değişimi yaparken sogutucuyu da değişmen kafan rahat olur zaten 60-70 bin km yağ değişimi için ideal

nebel6

Takipçi
13 Eyl 2019
4
0
10
27
bursa
Marka
BMW
Arkadaşlar merhaba benim aracımda vites atarken tatlı bir sarsıntısı vardı ve d konumunda ışıklarda durduken bir kere arkadan biri itiyormuş gibi oluyordu götürdüm aracı dediğiniz gibi şanzıman soğutucu falan dedi patlamış açtılar bosalttılar tahin gibi aktı sonra değiştirdiler sogutucuyu yenisi ile yağını yenilediler falan suan yine yapıyor 200 km kullandım ama eskisi kadar değil 1 bucuk ay sonra gel tekrar şanzuman yağını değiştirelim dediler tamam dedim bu tamamen gecicekmi siz neler yaptınız tam olarak yardımcı olabilirmisiniz

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Arkadaşlar merhaba benim aracımda vites atarken tatlı bir sarsıntısı vardı ve d konumunda ışıklarda durduken bir kere arkadan biri itiyormuş gibi oluyordu götürdüm aracı dediğiniz gibi şanzıman soğutucu falan dedi patlamış açtılar bosalttılar tahin gibi aktı sonra değiştirdiler sogutucuyu yenisi ile yağını yenilediler falan suan yine yapıyor 200 km kullandım ama eskisi kadar değil 1 bucuk ay sonra gel tekrar şanzuman yağını değiştirelim dediler tamam dedim bu tamamen gecicekmi siz neler yaptınız tam olarak yardımcı olabilirmisiniz

Tamamen şans işi hocam bende aynı işlemlerden geçtim düzen tuttu şuan bi sıkıntı yok size tavsiyem acele etmeyin en az 2bin km kullanın ama aracı zorlamayın normal şekilde devam edin. İnşallah düzelir yoksa revizyon şart..

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Konu sapmasın, bu sorunu yaşayanlar çözüm bulma arayışıyla bu foruma geliyorlar.

Alakasız mesajları sildim.

Spitfire

Takipçi
12 May 2019
3
1
20
43
Marka
BMW
Bu konunun takipçisiyim. Bende de aynı sorun var 320ied. 30binde. Alt devirlerde vuruntu. Özellikle dur kalk trafikte çok rahatsız edici. Yakıt katıkısı denedim. Yakıt shell v power. Sorun devam ediyor. Birde klimayı açınca vuruntu vs. Artıyor. Kapatınca baya azalıyor. Bunun motorla ilgisinin oldugunu düşünüyorum ama...?
Bu arada Şanzıman Kontrolünü nerde yaptırdınız?

Son düzenleme:

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
IMG-20190916-WA0030.jpeg

Benim su eksiltme sorunu su pompası dan mış değiştirdik 200 TL :) ön disk balata V kayışı da değişti 3lt antifiriz eklendi 1150 tly hallettik hadi hayırlısı😄
IMG_20190917_003435.jpg

Losturcos

Asfalt Kurutucu
11 Haz 2019
61
34
520
31
Tokat - Mersin
Marka
BMW
4 5 bin civarı sizin gibi düzelir diye bende verdim şuan sıra revizeye geldi 10 bin civarı çıkar dendi masraf, bende mecbur o yola girecem. ama ustanız haklı olabilir biraz sürün sonra düzelir lafını çok duydum

educa

Senkromeççi
12 Eyl 2019
10
0
60
124
En son durum; ustanın dediği gibi arabayla 5/6 gün gezdik aynı sorun yani ikinci vitesten ve üçe geçerken titreme vibrasyon ve bir den ikiye geçerken hissedilir şekilde atak geçmesi devam etti. Götürdüm tekrar bilgisayara bağlayıp kalibre ettiler. Birden ikiye geçiş düzeldi... Fakat diğer sorun yani vuruntu dediğimiz vibrasyon titreme şöyle çözüldü; şanzıman kapatılıp takıldığında araç lift üzerinde iken yapılıyor. Ne kadar oturtursan takarsan tak lastik yere değdiğinde yani araç yüke bindiğinde o titremeyi yapıyormuş. Araç egzoscu dükkanına götürüldü kanala girerek araç tekrerkeri yerde iken aracın altını söküp tekrardan sıkı bir şekilde sıktılar ve sorun çözüldü. Bu şekilde revizyon yaptırıp benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar 4 kastik yerde tekrardan şanzıman bağlantılarını sıktırsınlar. Yoksa ustalar alakasız sağlam olan mekatroniğe kadar değiştirmeniz gerektiğini söyleyebilirler..

Herturk

Takipçi
28 Eyl 2019
4
0
10
48
Basaksehir
Marka
BMW
Bende de 2014 320i ed var. 1200-2000 devir arasi ayni sorunu yasiyorum. Anlatilanlari okuyunca umutsuzluga kapildim. Sorunun kesin cozumu nasil mumkun olabilecek? Bobin buji degistim. Olmadi. Sanziman yag basincinda dusukluk var, sanziman yagini tamamlayip bir deneyelim dediler. Cozum olabilir mi?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım